Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

Švýcarsko, Luzern, Švýcarská jezera, Švýcarské ledovce, Wallis / Valais, Zermatt, Klein Matterhorn (ledovec), Lucernské jezero, Luzern, Zermatt

Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

  Švýcarsko, Luzern, Švýcarská jezera, Švýcarské ledovce, Wallis / Valais, Zermatt, Klein Matterhorn (ledovec), Lucernské jezero, Luzern, Zermatt
Původní cena
14 990 Kč/os

Cena
13 491 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 246 296
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa

AACHENSEE - DIAVOLEZZA - SVATÝ MOŘIC - BERNINSKÝ PRŮSMYK - TIRANO - LAGO DI COMO - BELLIZONA - VARENNA - MENAGGIO - ZERMATT - MATTERHORN - GORNERGRAT - ÚDOLÍ SAAS - BRIG - GRIMSELPASS - GELMERBAHN - GELMERSEE - LUZERN

Svozové trasy

A, B, C, D, E3 (Praha 200 Kč)

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Odpoledne se projedeme nejstarší parní zubačkou k jezeru ACHENSEE. Tato parní ozubnicová železnice je nejstarší svého druhu v Evropě a je v provozu již 129 let. Jezero Achensee leží mezi dvěma horskými masivy Rofan a Karwendel a svým tvarem připomíná severský fjord. Tomuto největšímu jezeru v Tyrolsku s průzračnou modrou vodou se přezdívá tyrolské moře. Večer přijedeme na ubytování, kde nás bude čekat večeře.

2. den

Po snídani nás čeká výjezd lanovkou na ledovec DIAVOLEZZA. Stát mezi rozeklanými velikány, jimž vévodí Piz Bernina, je opravdu ohromující přírodní divadlo. Následně budeme autobusem pokračovat do rodiště zimního turismu a zároveň jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě - do SVATÉHO MOŘICE, který leží vysoko v Engadinském údolí a je ideální základnou pro pěší turisty. Po procházce kolem nádherného Mořického jezera nastoupíme do známého červeného vlaku BERNINA EXPRESS. Budeme míjet několik ledovců a také známé lyžařské středisko Diavolezza, vyjedeme do nejvyššího bodu berninské dráhy k tyrkysovému jezeru Lago Bianco a následně přejedeme přes unikátní kruhový viadukt Brusio. Za italskými hranicemi ve městě TIRANO spatříme vzácnou baziliku Madonna di Tirano, poté přestoupíme na autobus a dojedeme na ubytování v Itálii.

3. den

Po snídani budeme projíždět nejbohatším italským regionem Lombardie - kolem jednoho z nejhlubších a nejkrásnějších jezer světa LAGO DI COMO. Na břehu jezera leží krásná rybářská vesnice VARENNA, která láká turisty především na nádherné zahrady či romantické procházky po promenádě. Nad vesnicí se tyčí hrad Castello di Vezio, využívaný královnou Theodelindou jako rozhledna, a nesmíme také opomenout luxusní vilu Villa Cipressi s nádhernou terasovitou zahradou, či Villa Monastero, která se pyšní dvoukilometrovou jezerní zahradou. Lodí přejedeme do elegantního MENAGGIA a následně navštívíme hlavní město kantonu Ticino - BELLIZONA, které je díky svým třem středověkým hradům zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO (Castelgrande, Castello di Montebello a Castello di Sasso Corbaro).Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování v nádherném údolí Saas.

4. den

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka TÄSCH, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska ZERMATT, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein MATTERHORN do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory GORNERGRAT, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Navečer se vrátíme na ubytování do hotelu v Saas Tal.

5. den

Po snídani se vydáme do města BRIG. Město sevřené masivem hor se nachází v kantonu Wallis a tvoří přirozené centrum Horního Wallisu. V bezprostřední blízkosti města se rozprostírá největší ledovec Alp - Aletsch, který je jako světový přírodní unikát zapsán v seznamu UNESCO. Přejedeme průsmykem GRIMSELPASS až k GELMERBAHN. Jde o druhou nejstrmější lanovou dráhu světa, kterou vyjedeme nahoru (v některých bodech své dráhy stoupá o neuvěřitelných 106%) a projdeme se kolem horského jezera GELMERSEE, obklopeného ze tří stran horskými masivy. Se Švýcarskem se rozloučíme prohlídkou největšího města centrální části Švýcarska LUZERNU na obou březích řeky Reuss a jezera Vierwaldstättersee. Během podvečerní prohlídky projdeme ulicemi Starého města a uvidíme symbol Luzernu - slavný Kapličkový most, místní radnici, mohutné hradby s devíti věžemi nebo moderní kulturní centrum. Po prohlídce města se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Anotace

přes majestátní ledovce, hluboká jezera a jedinečné průsmyky až pod čtyřtisícový klenot Evropy

Základní cena zahrnuje

  • dopravu lux. autobusem, 4 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4 × polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

  • pobytové taxy (20 €/pobyt), vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 300 CHF, cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Švýcarsko, Luzern, Zermatt
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 246 296
dnes 8–18 h

Nezávazná objednávka

Alpské průsmyky a legendární Matterhorn
  Švýcarsko, Luzern, Švýcarská jezera, Švýcarské ledovce, Wallis / Valais, Zermatt, Klein Matterhorn (ledovec), Lucernské jezero, Luzern, Zermatt

Původní cena
14 990 Kč/os

Cena
13 491 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 246 296

Zájezd

osoba
2
13 491 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
450 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
348 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč