Termín:
5. 6. – 12. 6. 2019
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Costa del Sol • Granada • Córdoba • Sevilla • Ronda • Gibraltar • Tanger • Asilah • Chefchaouen

Program zájezdu

1. den: přílet do Malagy, transfer do 3* hotelu, ubytování, nocleh.
2. de: n: po snídani odjezd do Granady, prohlídka města, Královské kaple – místo posledního odpočinku katolických panovníků Ferdinanda a Isabely, palácového komplexu Alhambry s „rajskými“ zahradami Generalife, arabské čtvrti Albaicínu s neopakovatelnou vyhlídkou San Nicolás. Odpoledne volné k procházce, nákupům a návštěvě vyhlášených tapas barů. Ubytování v Granadě nebo okolí, nocleh ve 3* hotelu.
3. den: po snídani odjezd do Córdoby, prohlídka města, fakultativně lze navštívit tzv. „mešitokatedrálu“ - jedinečnou dechberoucí kombinaci muslimské a křesťanské architektury a kultury, židovskou čtvrť „judería“ s krásnými květinovými patii a Alcázar katolických králů. Transfer do Sevilly, ubytování ve 3* hotelu, nocleh v Seville nebo v okolí.
4. den: po snídani prohlídka Sevilly (La Giralda, katedrála, Zlatá věž, židovská čtvrť Santa Cruz, Real Alcázar). Dále zastávka v tzv. „Královně andaluských bílých vesnic“ - městě Ronda, prohlídka města, kde se mísí románské, gotické a arabské vlivy – katedrála, jedna z nejstarších býčích arén (fakultativně), uvidíte most přes řeku Tajo (Puente Nuevo) s propastí s hloubkou cca 150 m, nazývaný také jako 'Balcon de la Alameda', odjezd do La Linea, ubytování a nocleh ve 3* hotelu v okolí.
5. den: po snídani pokračujeme na Gibraltar, návštěva britské kolonie, výlet minibusem na skály Gibraltaru s návštěvou jeskyní Sv. Michala a tzv. „Opičí nory“, volný čas v centru města, v odpoledních hodinách naše cesta bude pokračovat směr Tarifa, odkud trajektem přeplujeme do Maroka, do města Tanger. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.
6. den: po snídani krátká prohlídka Tangeru, města v severním Maroku, kde se mísí mnoho kultur, naleznete zde spoustu legend a záhad, které připomínají historii města jako mezinárodní zóny. Po Casablance je druhým nejvýznamnějším přístavem. Odpoledne prohlídka města Asilah, malebného opevněného městečka asi 50 km od Tangeru. Jeho hradby a brány zůstávají zcela funkční i dnes. Město je známé jako město malířů a umělců. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.
7. den: po snídani celodenní prohlídka města Chefchaouen, malebného města v Maroku, kde bílá barva domů kontrastuje s modře nabarvenými okny a dveřmi. Město je velice vyhledávaným turistickým cílem, nabízí mnoho původních řemesel, která nejsou dostupná jinde v Maroku (místní oblečení a tkané vlněné přikrývky). Odpoledne návrat do Tangeru, trajektem do Španělska, ubytování v oblasti Costa del Sol v 3* hotelu.
8. den: po snídani volný čas do odletu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

25.

Poznámka

na vyžádání lze ubytovat 3. osobu na přistýlce (bez slevy) • vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny. Doporučujeme počítat s částkou cca 60 EUR na vstupy.
Do Maroka i na Gibraltar JE NUTNÝ CESTOVNÍ PAS (platnost 6 měsíců po návratu).POZOR - důležitá informace: Pro vstup na Gibraltar je nutný platný cestovní pas !!
Z důvodu tzv. Brexitu se nyní objevují na hranicích s Gibraltarem problémy ohledně vstupu na toto území. Nově jsou nyní na hranicích vyžadovány cestovní pasy. I když je Velká Británie stále členem EU a cestovní pasy běžně nejsou nutné, přesto je bohužel praxe taková, že bez tohoto cestovní dokladu nebudete vpuštěni na území Gibraltaru.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha - Malaga - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelech • dopravu klimatizovaným autokarem během programu zájezdu • trajekt Tarifa / Tanger / Tarifa • prohlídky dle programu (bez vstupů) • vstup do Alhambry v Granadě • výlet minibusem na skály Gibraltaru • průvodce CK • služby místního průvodce v Granadě a v Maroku • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: vstupy za příplatek na místě: např. mešita v Córdobě cca 8,00 EUR, Alcázar cca 4,50 EUR, katedrála v Seville + vež Giralda cca 9,00 EUR, Alcázar cca 9,50 EUR, Ronda býčí aréna cca 5,00 EUR • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění• 1lůžkový pokoj (5 990 Kč) • možnost dokoupení 7 večeří (3 490 Kč).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Asilah, Córdoba, Costa del Sol, Gibraltar, Granada, Chefchaouen, Ronda, Sevilla, Tanger
Informace o slevách

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.