Termín:
25. 9. – 2. 10. 2019
Počet dní:
8 (st – st)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Costa del Sol • Granada • Córdoba • Sevilla • Ronda • Gibraltar • Tanger • Asilah • Chefchaouen

Program zájezdu

1. den: přílet do Malagy, transfer do 3* hotelu, ubytování, nocleh.
2. de: n: po snídani odjezd do Granady, prohlídka města, Královské kaple – místo posledního odpočinku katolických panovníků Ferdinanda a Isabely, palácového komplexu Alhambry s „rajskými“ zahradami Generalife, arabské čtvrti Albaicínu s neopakovatelnou vyhlídkou San Nicolás. Odpoledne volné k procházce, nákupům a návštěvě vyhlášených tapas barů. Ubytování v Granadě nebo okolí, nocleh ve 3* hotelu.
3. den: po snídani odjezd do Córdoby, prohlídka města, fakultativně lze navštívit tzv. „mešitokatedrálu“ - jedinečnou dechberoucí kombinaci muslimské a křesťanské architektury a kultury, židovskou čtvrť „judería“ s krásnými květinovými patii a Alcázar katolických králů. Transfer do Sevilly, ubytování ve 3* hotelu, nocleh v Seville nebo v okolí.
4. den: po snídani prohlídka Sevilly (La Giralda, katedrála, Zlatá věž, židovská čtvrť Santa Cruz, Real Alcázar). Dále zastávka v tzv. „Královně andaluských bílých vesnic“ - městě Ronda, prohlídka města, kde se mísí románské, gotické a arabské vlivy – katedrála, jedna z nejstarších býčích arén (fakultativně), uvidíte most přes řeku Tajo (Puente Nuevo) s propastí s hloubkou cca 150 m, nazývaný také jako 'Balcon de la Alameda', odjezd do La Linea, ubytování a nocleh ve 3* hotelu v okolí.
5. den: po snídani pokračujeme na Gibraltar, návštěva britské kolonie, výlet minibusem na skály Gibraltaru s návštěvou jeskyní Sv. Michala a tzv. „Opičí nory“, volný čas v centru města, v odpoledních hodinách naše cesta bude pokračovat směr Tarifa, odkud trajektem přeplujeme do Maroka, do města Tanger. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.
6. den: po snídani krátká prohlídka Tangeru, města v severním Maroku, kde se mísí mnoho kultur, naleznete zde spoustu legend a záhad, které připomínají historii města jako mezinárodní zóny. Po Casablance je druhým nejvýznamnějším přístavem. Odpoledne prohlídka města Asilah, malebného opevněného městečka asi 50 km od Tangeru. Jeho hradby a brány zůstávají zcela funkční i dnes. Město je známé jako město malířů a umělců. Nocleh v okolí města Tanger ve 3* hotelu.
7. den: po snídani celodenní prohlídka města Chefchaouen, malebného města v Maroku, kde bílá barva domů kontrastuje s modře nabarvenými okny a dveřmi. Město je velice vyhledávaným turistickým cílem, nabízí mnoho původních řemesel, která nejsou dostupná jinde v Maroku (místní oblečení a tkané vlněné přikrývky). Odpoledne návrat do Tangeru, trajektem do Španělska, ubytování v oblasti Costa del Sol v 3* hotelu.
8. den: po snídani volný čas do odletu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

25.

Poznámka

na vyžádání lze ubytovat 3. osobu na přistýlce (bez slevy) • vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny. Doporučujeme počítat s částkou cca 60 EUR na vstupy.
Do Maroka i na Gibraltar JE NUTNÝ CESTOVNÍ PAS (platnost 6 měsíců po návratu).POZOR - důležitá informace: Pro vstup na Gibraltar je nutný platný cestovní pas !!
V souvislosti s aktuálním stavem jednání o 'brexitu' jsme si vyžádali stanovisko zastupitelského úřadu České republiky v Gibraltaru ohledně vstupu českých občanů na území Gibraltaru. Jednoznačným doporučením tohoto úřadu je mít pro vstup na území Gibraltaru platný cestovní pas (cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po dni vstupu na území Gibraltaru). S ohledem na toto stanovisko Vás chceme upozornit na to, že pokud nebudete mít platný cestovní pas jak výše uvedeno, nemusí Vám být umožněn vstup na území Gibraltaru.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha - Malaga - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí se snídaní ve 3* hotelech • dopravu klimatizovaným autokarem během programu zájezdu • trajekt Tarifa / Tanger / Tarifa • prohlídky dle programu (bez vstupů) • vstup do Alhambry v Granadě • výlet minibusem na skály Gibraltaru • průvodce CK • služby místního průvodce v Granadě a v Maroku • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: vstupy za příplatek na místě: např. mešita v Córdobě cca 8,00 EUR, Alcázar cca 4,50 EUR, katedrála v Seville + vež Giralda cca 9,00 EUR, Alcázar cca 9,50 EUR, Ronda býčí aréna cca 5,00 EUR • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění • 1lůžkový pokoj (5 990 Kč) • možnost dokoupení 7 večeří (3 490 Kč).

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Asilah, Córdoba, Costa del Sol, Gibraltar, Granada, Chefchaouen, Ronda, Sevilla, Tanger
Informace o slevách

Španělsko

Španělsko zaujímá většinu Pyrenejského poloostrova a jeho součástí jsou i Kanárské ostrovy a Baleáryse známými ostrovy, jako jsou Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou destinací, poznejte Gran Canarii, Tenerife nebo Fuerteventuru. Největším turistickým lákadlem jsou jednoznačně španělské pláže a bezpočet architektonických a kulturních zážitků, které tato země po celý rok nabízí. Nejatraktivnější pevninské riviéry jsou Costa Brava a Andalusie. Španělsko je i zemí eurovíkendů, turisty lákají hlavně Madrid a Barcelona.

Západní Středomoří zaručuje návštěvníkům stabilní slunečné počasí po celé léto, v jihošpanělské Andalusii dokonce od května do října. Moře je v letních měsících příjemně vyhřáté až na 26 °C.

 

Na Balearských ostrovech byla nově zavedená turistická taxa, která závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:


Výše turistické taxy (včetně daně) je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii ubytovacího zařízení, ve kterém jsou klienti ubytováni.

Hlavní sezónu 1. 5. - 31.10.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 2,20 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 3,30 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 4,40 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 3,30 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 4.40 EUR/osoba/noc

Vedlejší sezóna 1. 11. - 30. 4.:
Hotely, apartmány kategorie 1*/2*/3* 0,55 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 3*+/4* 0,825 EUR/osoba/noc
Hotely kategorie 4*+/5* 1,10 EUR/osoba/noc

Apartmány kategorie 3*+ 0,825 EUR/osoba/noc
Apartmány kategorie 4*/4*+ 1,10 EUR/osoba/noc

Turistická taxa je povinná pro všechny osoby nad 16 let, které navštíví Baleárské ostrovy. Klienti, kteří tráví na ostrovech 9 dní a více, platí od 9. dne 50 % z ceny taxy.
Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.


Andalusie, Gibraltar, Maroko - tři kultury jedním dechem

Číslo zájezdu: 1150199
Španělsko, Andalusie, Maroko, Asilah, Córdoba, Granada, Chefchaouen, Sevilla, Tanger