Termín:
24. 8. – 30. 8. 2020
Počet dní:
7 (po – ne)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název zájezdu:

BRETAŇ - kouzlo oceánu, kamenů a hortenzií Saint-Malo, Cap Fréhel, Côte de Granit Rose, Pen Hir, Quimper, Broceliande

Popis zájezdu:

„Žiju jako ve snu, nic tak krásného jako Bretaň si nikdo nemůže myslit, kdo tu zemi na vlastní oči nespatřil,“ vyznal se Julius Zeyer a jeho vyznání stále žije. Nejen umělce i dnes láká kraj bíle natřených kamenných domků se dvěma komíny, obklopených trsy růžových amodrých hortenzií, rozlehlé útesy pokryté fialovým vřesem a žlutým hlodášem, průhledy do zátok s pohupujícími se loďkami, venkovské kalvárie vytesané do kamene, kostely dozdobené lišejníkem, městečka s hrázděnými domky i všudypřítomnými pestrobarevnými květináči. Kraj Merlina, krále Artuše a rytířů od kulatého stolu, víly Vivian i zlé Morgany.

1.den

Odjezd ve večrních hodinách po trase Praha (cca 21,00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přejezd přes SRN do Francie.

2.den

Průjezd Německem doFrancie oblastí Normandie doBretaně. Zastávka vnormandské středověké vesničce BEUVRON-EN-AUGE, která se pyšní zařazením mezi nejkrásnější vesnice Francie. SAINT- -MALO – kdysi největší francouzský přístav, odkud vyplouvali korzáři na své výpravy za drancováním cizích lodí. Největší zisk však městu přinesl rybolov, zejména tresek na východním pobřeží Kanady. Pro své nepopiratelné kouzlo bývá nazýváno Perlou Smaragdového pobřeží. Nocleh.

3.den

Snídaně. Přejezd na jedno z nejfotogeničtějších míst bretaňského pobřeží CAP FRÉHEL – divoký mys s nádhernými výhledy na Smaragdové pobřeží a vřesovišti nás v případě dobrého počasí pozve na nenáročnou túru po útesech, nad zátokami a zálivy neklidného oceánu. Na CÔTE de GRANIT ROSE - pobřeží růžové žuly – navštívíme letovisko TRÉGASTEL. Pokud bude přát počasí, můžete se vykoupat ve vlnách Atlantiku, mezi růžovými balvany, jaké můžete najít jen na třech místech na planetě. V provincii nazývané příznačně Finistére („konec světa“) navštívíme farní dvorce, zvláštní ohraničené kostelní areály s kalvárií a pohřební kaplí. Na kalváriích v GUIMILIAU a v ST. THEGONNEC budeme obdivovat řadu rázovitě pojatých postaviček z biblických výjevů. Nocleh.

4.den

Snídaně. Přejezd na poloostrov CROZON, který je díky svým přírodním krásám součástí národního parku Armorika. Podíváme se na slavný útes PEN HIR, jehož rozeklané skály byly svědky osídlení už v době megalitické. Možnost procházky po útesu s úžasnými výhledy na oceán. Pro zájemce procházka k bunkrům někdejšího Atlantského valu. MORGAT – příjemné letovisko s velkou pláží a přístavem. Možnost plavby lodí ke Cap de la Chevre, odkud bývá vidět nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz. Návštěva vyhlášené sušenkárny s ochutnávkou. QUIMPER, město s typickou bretaňskou atmosférou, které bývá označováno za „duši“ Bretaně. Jeho hlavní památkou je překrásná gotická katedrála. Nocleh.

5.den

Snídaně. Přejezd do CARNACU – skutečné Mekky megalitické kultury. Zdejší menhirové aleje se třemi tisíci menhiry patří mezi nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě. V poledne navštívíme VANNES – příjemné městečko s dlouhou historií, katedrálou St. Pierre a 400 metrů dlouhým opevněním. Po obědě se vydáme do bájného lesa BROCÉLIANDE, odpradávna spojovaného s pověstmi o králi Artušovi a čaroději Merlinovi. Při nenáročné procházce ÚDOLÍM BEZ NÁVRATU potkáme Zlatý strom a jezírko Zrcadlo víl. Prohlídka opatství z 12. století ve vesničce PAIMMPONT, kde podle pověsti dostal legendární král Artuš bájný meč Excalibur od víly Vivian. Den zakončíme osvěžením ve Studánce mládí a návštěvou bájného Merlinova hrobu. Nocleh.

6.den

Snídaně. V případě ubytování v Cesson prostor pro návštěvu místního sobotního trhu. Dopoledne prohlídka VITRÉ – města, které si nejlépe zachovalo ráz bretaňských měst ze středověku. Má všechny atributy turisticky atraktivního města – hrad s mohutnými věžemi, historické jádro s uličkami a hrázděnými domky. Zastávka v CHARTRES u slavné katedrály Notre-Dame, která stojí na pahorku, kde byl v dávných dobách posvátný háj druidů. Chrám je perlou gotické architektury s významnou sochařskou výzdobou a úžasnými vitrážemi. V podvečerních hodinách odjezd.

7.den

Návrat do ČR v ranních hodinách

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v hotelu Premiere Classe, nebo Ibis Budget, 4x snídaně, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inter Zbiroh, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Broceliande, Cap Frehel, Côte de Granit Rose, Pen Hir, Quimper, Saint-Malo

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


BRETAŇ - kouzlo oceánu, kamenů a hortenzií

Číslo zájezdu: 1500888
Francie, Bretaň, Cap Frehel, Quimper, Saint-Malo

Všechny termíny a možnosti (1)