Termín:
4. 7. – 7. 7. 2019
Počet dní:
4 (čt – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

NOVÝ BOR • PANSKÁ SKÁLA (ČEDIČOVÉ VARHANY) • JETŘICHOVICE • MEZNÁ • TICHÁ SOUTĚSKA • HŘENSKO • PRAVČICKÁ BRÁNA • KÖNIGSTEIN • DRÁŽĎANY • DĚČÍN

1. den

Časně ráno odjezd z Brna, Jihlavy a Prahy do severníchČech. Okolo poledne zastávka ve městě sklářů, Novém Borua návštěva sklárny nebo sklářského muzea. Krátká procházkacentrem a odjezd do Kamenického Šenova se známými čedičovýmivarhany na Panské skále. Budeme moci obdivovat nejentento unikátní výtvor přírody, ale i krásné výhledy do okolí.Dále již přejedeme do oblasti Českého Švýcarska a ubytujemese v Jetřichovicích, jedné z nejpůvabnějších vesniček s mnohatypickými roubenými a hrázděnými domy. Pěší procházka oblastíJetřichovických skal na Mariinu a Vilemíninu vyhlídku.

2. den

Po snídani odjezd na Mezní Louku a pěší procházka dovesničky Mezná s nádhernými ukázkami typických lidovýchstaveb Českého Švýcarska. Odsud sejdeme do soutěsky říčkyKamenice a projdeme si část Tiché soutěsky zpřístupněnéturistům již v 19. století. Budeme moci obdivovat výtvory lidskýchrukou v podobě můstků, chodníčků i tunelů vytesanýchpodél říčky i úžasnou přírodu zvedající se nad námi po oboustranách vysoké soutěsky. Cestu si zpestříme plavbou na lodičkáchjedním z nejhezčích úseků a pak opět pěšky dojdemedo vstupní brány Českého Švýcarska, do Hřenska. Procházkatímto malebným městečkem vystavěným okolo říčky Kamenicea uzavřeným vysokými skalními masívy, které tvoříneopakovatelnou kulisu. Volno na oběd. Po poledni přejezd keTřem pramenům a pěší výstup k symbolu Českého Švýcarska,největšímu evropskému pískovcovému skalnímu mostu, Pravčickébráně. Procházka kolem hotelu Sokolí hnízdo a výstupna vyhlídky s nádhernými pohledy nejen na bránu, ale i na dalšískalní města Českého Švýcarska. Poté budeme pokračovatv pěší procházce a po 6 km chůzi lesem a okolo skalních masívůse opět vrátíme na Mezní Louku. Odsud návrat autobusemdo hotelu.

3. den

Celodenní výlet do Německa. Odjezd k údolí řeky Labea přejezd k prvnímu cíli výletu, ke skalní pevnosti Königstein.Výtahem nebo i pěšky se přesuneme na plošinu mohutnéstolové hory, na níž byl vystaven jeden z nejlépe chráněnýchhradů. Procházka areálem hradu s mnoha budovami, parkemi úžasnými vyhlídkami na údolí řeky Labe a Labské pískovce.Odpoledne návštěva hlavního města Saska, Drážďan – procházkapo Brühlově terase nazývané „Balkon Evropy“, kteránám poskytne nezapomenutelné pohledy na Labe s parníkovouflotilou kotvící hned pod terasou i na monumentálnístavby Albertina, umělecké akademie, katedrály i Semperovyopery. Z terasy pokračujeme do centra k rozsáhlému objektuzámku, jehož jednu stranu zdobí největší porcelánový obrazna světě nazvaný Knížecí průvod, na centrální náměstí se známýmkostelem Frauenkirche, zničeným za 2. světové válkya opět otevřeným v roce 2005. Vrcholem procházky se pakstane komplex Zwinger, mistrovské dílo německého barokase světoznámými sbírkami obrazů i porcelánu. Volno k individuálnímprocházkám či návštěvě některých muzeí a večernávrat na ubytování do ČR.

4. den

Po snídani odjezd do Hřenska. Možnost plavby lodí poLabi údolím Labských pískovců do Děčína (dle jízdního řáduplavební společnosti). Po poledni návštěva Děčína, prohlídkazámku na skalním ostrohu nad řekou Labe, ze kterého se můžemepotěšit krásným výhledem, navštívit zámeckou trasus reprezentativními prostorami a nechat se okouzlit neopakovatelnouatmosférou Růžové zahrady. Odpoledne odjezd z Děčína a večer návrat do Brna.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3× ubytování se snídaní ve 3* hotelu v Jetřichovicích
  • výlet do Drážďan
  • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

    jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1200,- Kč | 3x večeře (os/pobyt) - 360,- Kč | pojištění storna zájezdu (os/pobyt) - 96,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna | Předpokládaná částka na vstupy cca 350 Kč a 30 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel 2002, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Děčín, Drážďany, Hřensko, Jetřichovice, Königstein, Mezná, Nový Bor, Panská Skála, Pravčická Brána, Tichá Soutěska
Informace o slevách

Českosaské Švýcarsko s výletem do Drážďan ***

Číslo zájezdu: 1198032
Česko, České středohoří, České Švýcarsko, Krušné hory, Liberecký kraj, Lužické hory, Ralská pahorkatina a Kokořínsko, Sasko, Ústecký kraj, Děčín, Drážďany, Jetřichovice, Nový Bor