Termín:
1. 6. – 12. 6. 2020
Počet dní:
12 (po – pá)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
plná penze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
ČÍNA 2020
jedenáctidenní poznávací letecký zájezd

Peking - Si-An - Šanghaj - Su-čou - Tongli...

Termín 2020

Počet dní/nocí

cena (Kč)

01.06. - 12.06. 12/9 44 900,-

ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.10.2019): -1 000,- Kč/os.

1.den - V 15.55 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Číny.

2.den - Odpoledne přílet do čínské metropole PEKINGU. Transfer na ubytování.

3.den - Prohlídka LETNÍHO PALÁCE, romantického místa ukrytého v zeleni na břehu jezera Kunming (rekreačního sídla císařského dvora). Největší atrakcí celého areálu o rozloze přes 290 ha je 8 000 jedinečných kreseb v 750 m dlouhém zastřešeném koridoru. Zastávka u VELKÉ ČÍNSKÉ ZDI, která jako obrovský kamenný hrad střežila říši před vetřelci (výstup na hradby). Vycházka malebnou CESTOU DUCHŮ lemovanou mramorovými sochami reálných i bájných zvířat, vojáků a úředníků, kteří měli v posmrtném životě císaře ochraňovat. Zastávka u Národního olympijského stadionu přezdívaného díky specifické konstrukci 'PTAČÍ HNÍZDO'. Večeře včetně ochutnávky pravé pekingské kachny. Návrat na ubytování.

4.den - Procházka centrem PEKINGU, jehož srdce tvoří náměstí Nebeského klidu o rozloze 40 ha s mauzoleem Mao Ce-tunga uprostřed. Prohlídka tzv. ZAKÁZANÉHO MĚSTA, bývalého reprezentativního sídla panovníků zapsaného na seznamu UNESCO. Návštěva CHRÁMU NEBES z roku 1420, ve kterém se císař dvakrát ročně modlil za dobrou úrodu. Ochutnávka tradičního čínského čaje v některém z místních obchůdků. Přejezd nočním vlakem do Si-Anu.

5.den - Příjezd v ranních hodinách. Prohlídka města SI-AN: buddhistický klášterní komplex VELKÁ PAGODA DIVOKÉ HUSY; městské hradby, které se svou délkou a zachovalostí řadí mezi celosvětové unikáty; muslimská čtvrť s nejstarší mešitou ve vnitřní Číně (zbudovaná v typickém čínském stylu)... Ubytování.

6.den - Prohlídka jedné z nejvýznamnějších čínských památek, tzv. TERAKOTOVÉ ARMÁDY (více než 8 000 soch vojáků, koní a vojenských povozů k ochraně panovníka v jeho posmrtném životě). Exkurze do dílny na výrobu keramiky. Transfer na ubytování do města Luoyang.

7.den - Návštěva působivého jeskynního komplexu LONGMEN (UNESCO), považovaného za nejbohatší sbírku čínského sochařského umění z 5 - 9 stol. Ve více než 2 300 jeskyních se zde nachází přes 100 000 soch a sošek Buddhy, 43 pagod a 3 600 kamenných desek s vyrytými texty nevyčíslitelné hodnoty. Výlet do legendárního kláštera SHAOLIN proslaveného mýtickým a téměř neuvěřitelným uměním místních bojovníků. Účast na nepřekonatelné show bojového umění KUNG-FU. Ubytování v Čeng-čou.

8.den - Přejezd rychlovlakem (cca 5 hod. jízdy) do starobylého SU-ČOU přezdívaného díky důmyslnému systému vodních kanálů 'Benátky orientu'. Výlet lodí po kanálech umožňující nahlédnout do běžného života místních obyvatel. Ubytování.

9.den - Prohlídka úchvatné Zahrady mistra rybářských sítí. Exkurze do továrny na výrobu a zpracování hedvábí. Návštěva malebného vodního města TONGLI nazývaného 'Muzeum čínské historie' s typickými kamennými mosty a nezapomenutelnou atmosférou. Ubytování v Šanghaji.

10.den - Prohlídka ŠANGHAJE považované za 'Paříž východu': nábřeží Bund, malebné korzo na břehu řeky Huangpu, které je památkovou rezervací honosných budov evropského stylu z počátku minulého století; Nankingská třída (nejznámější obchodní tepna města); muzeum umění; fakultativně plavba lodí po řece (kontrast staré a hypermoderní zástavby města v oblasti Pudong). Návrat na ubytování.

11.den - Dokončení návštěvy ŠANGHAJE (Chrám Jadeitového Buddhy, zahrada Jü Jüan, exteriér taoistického Chrámu patrona města, fakultativně dech beroucí vyhlídka z mrakodrapu Světového finančního centra - 492 m...). Transfer na letiště.

12.den - Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13.00 hod.

Ubytování

Ubytování v hotelech*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením), 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé).

Stravování

9x plná penze (snídaně, oběd, večeře).

Odlet

V cca 15.55 hod. odlet z Prahy - letiště V.Havla. Všechny lety budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbus A-380 (letecká společnost Emirates-Economy Class) - individuální osvětlení, USB, napájení v sedadle, individuální dotykové obrazovky s pestrou nabídkou pořadů i hudby, kvalitní nápoje i strava během letu v ceně a profesionální přístup posádky....

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

-  letenku Praha - Peking a Šanghaj - Praha, včetně poplatku za odbavené zavazadlo,

-  dopravu autobusem/vlakem dle programu,

-  8x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením) + 1x ubytování v nočním vlaku (4 lůžková kupé),

-  9x plnou penzi (snídani, oběd, večeři),

-  českého a místního průvodce

-  vstupné dle programu

-  pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

- vízum do Číny – 3 000,- Kč (vyřizuje CK),

- povinné spropitné ve výši 35 USD,

- komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu z důvodu nemoci (lze připlatit u CK)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Travel Sport, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Čína
  • Místo dle CK: Peking, Si-an, Su-čou, Šanghaj, Tongli

Čína

Nejlidnatější země světa Čína je krajinou kontrastů. Na straně jedné stojí obrovská velkoměsta jako tepající motory nejen čínské, ale přímo celosvětové ekonomiky. Na straně druhé stojí zapadlý venkov opírající se o několik generací staré zvyklosti v oblasti zemědělství. Dynamický rozvoj země, který patří k nejrychlejším na světě, tyto rozdíly na jedné straně umazává, na straně druhé stále zvyšuje. Čína je obrovská země, kterou nikdy nelze procestovat a poznat celou. Nabízí tolik možností, lokalit, památek, zajímavostí, že je jenom na vás, kterým dáte přednost. Čím více půjdete na východ, osloví vás světové megalopole měst, čím více na západ, tam se směrem k horám stále více rozprostírá rurální krajina a tradiční vesničky. Klima je v různých částech Číny odlišné, ale obecně vzato docela podobné našemu kromě jihu země, kde už se více projevují tropy svou vlhkostí a teplotami. Čína je pro českého turistu rájem poznávacích zájezdů.


ČÍNA 2020 ***

Číslo zájezdu: 1453250
Čína, Peking, Šanghaj, Peking, Si-an, Su-čou, Šanghaj, Tongli

Všechny termíny a možnosti (1)