Čínské metropole rychlovlakem

Čína, Čína, Peking, Peking, Tongli, Velká čínská zeď

Čínské metropole rychlovlakem

  Čína, Čína, Peking, Peking, Tongli, Velká čínská zeď
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Peking • Velká čínská zeď • Šanghaj • Tongli

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy s přestupem do Pekingu.
2. den: přílet do Pekingu, po cestě z letiště do hotelu zastávka u olympijského stadionu, u Ptačího hnízda a Vodní kostky. V případě dřívějšího příletu část programu v hlavním městě. Nocleh.
3. den: výlet k Velké čínské zdi, symbolu starověké čínské civilizace, procházka po části zdi o celkové délce 6 360 km. Po obědě prohlídka Letního paláce postaveného v období dynastie Qing na břehu jezera Kunming s největší a nejlépe zachovanou císařskou zahradou v Číně. K večeři místní specialita – pekingská kachna. Nocleh.
4. den: návštěva Chrámu nebes, místa, kde se císaři dynastie Ming a Qing modlili za dobrou úrodu. Poté prohlídka starých městských čtvrtí na tradičních rikšách – hutong. Odpoledne návštěva největšího náměstí na světě – Náměstí Nebeského klidu a největšího palácového komplexu na světě, sídla čínských císařů, Zakázaného města. Fakultativně Kung-fu show. Nocleh.
5. den: individuální volno – fakultativně možnost návštěvy lámaistického kláštera Yonghe s volným časem na nákupy na trhu s hedvábím. Nocleh.
6. den: transfer na železniční stanici. Čeká vás jedinečný zážitek, cesta vysokorychlostním vlakem z Pekingu do Šanghaje, na trati otevřené v červenci 2011. Velká část trasy o délce cca 1320 km vede čínským venkovem a ujedete ji za cca 5 hodin, pojedete rychlostí až cca 300 km/hod. Jedná se o světově nejdelší vysokorychlostní trať vybudovanou najednou. Bylo vybudováno 22 tunelů a 244 mostů. Po příjezdu do Šanghaje návštěva nádherných zahrad Yu, starého města a nábřeží Bund. Večerní projížďka po řece Huangpu. Nocleh.
7. den: výlet do dobře zachovaného vodního městečka s dlouhou historií - Tongli, které leží cca 80 km od Šanghaje. Město obklopené 5 jezery, protkané sítí kanálů a řek, s mnoha kamennými mosty spojujícími různé části města. Návrat do Šanghaje, případně dokončení prohlídky města. Fakultativně možnost akrobatické show. Nocleh.
8. den: dle letových řádů možnost individuálního volna či fakultativně návštěvy oblasti Pudong a TV vysílače Pearl Tower. Transfer na letiště vysokorychlostní dráhou Maglev (technologie vozidel vznášejících se díky odpudivým účinkům magnetického pole). Odlet s přestupem do Prahy (možnost příletu až následující den).
9. den: přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

16.

Poznámka

Pro realizaci fakultativních výletů je třeba min. 10 zájemců.

Při koupi zájezdu je nutné ihned uvést čísla pasů cestujících. V Číně se s velkým předstihem kupují lístky na vlakové spoje a nákup je možný jen na základě čísla pasu, kterým se pak cestující i na nádražích prokazuje.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu s přestupem Praha–Peking, Šanghaj–Praha vč. letištních poplatků
transfer letiště–hotel a doprava autokarem dle programu
přejezd rychlovlakem Peking-Šanghaj
přejezd rychlodráhou v Šanghaji na letiště
6 nocí v 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu s polopenzí
vstupy dle programu
služby průvodce CK
služby místního průvodce
zákonné pojištění ve změní zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

spropitné (cca 50 USD/ osoba)Fakultativní příplatky: vízum do Číny (cca 3 490 Kč) – zajišťuje CK •Pro sjednání a vyřízení víz je nutná osobní návštěva každého účastníka zájezdu v Čínském vízovém centru v Praze.
Zde každý žadatel o vízum poskytne otisky prstů a odevzdá formulář, zvací dopis a další podklady nutné pro poskytnutí vstupního víza v předem dohodnutém termínu.
•pojištění léčebných výloh
komplexní pojištění -
1lůžkový pokoj (5 490 Kč)
fakultativní výlety cca 150 USD

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: PEKING, Šanghaj, Tongli, Velká čínská zeď

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 666 519
dnes 7.30–17 h

Čína

Nejlidnatější země světa Čína je krajinou kontrastů. Na straně jedné stojí obrovská velkoměsta jako tepající motory nejen čínské, ale přímo celosvětové ekonomiky. Na straně druhé stojí zapadlý venkov opírající se o několik generací staré zvyklosti v oblasti zemědělství. Dynamický rozvoj země, který patří k nejrychlejším na světě, tyto rozdíly na jedné straně umazává, na straně druhé stále zvyšuje. Čína je obrovská země, kterou nikdy nelze procestovat a poznat celou. Nabízí tolik možností, lokalit, památek, zajímavostí, že je jenom na vás, kterým dáte přednost. Čím více půjdete na východ, osloví vás světové megalopole měst, čím více na západ, tam se směrem k horám stále více rozprostírá rurální krajina a tradiční vesničky. Klima je v různých částech Číny odlišné, ale obecně vzato docela podobné našemu kromě jihu země, kde už se více projevují tropy svou vlhkostí a teplotami. Čína je pro českého turistu rájem poznávacích zájezdů.

Nezávazná objednávka

Čínské metropole rychlovlakem
  Čína, Čína, Peking, Peking, Tongli, Velká čínská zeď

Cena
33 991 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 666 519

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
33 991 Kč
příplatek za parkování pro 1 vůz u letiště Praha
0
0 Kč
příplatek za vízum - osoba
0
3 490 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
2
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 9 dní
0
210 Kč