Emiráty křížem krážem

Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj, Fujairah, Sharjah

Emiráty křížem krážem

  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj, Fujairah, Sharjah
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Dubaj

 • Al Ain
 • Dibba
 • Khor Fakkan
 • Fujairah
 • Abu Dhabi
 • Sharjah
 • Ajman
Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Dubaje nebo Sharjah. Po příletu transfer do hotelu v Dubaji, ubytování a nocleh.
2. den: po snídani půldenní okruh Dubají, který začíná zastávkou na fotografování impozantního hotelu Burj Al Arab a u mešity Jumeirah Mosque, následuje prohlídka čtvrti Bastakiya a muzea v pevnosti Al Fahidi Fort. Přejezd lodním taxi „abra“ na druhý břeh zálivu Creek, návštěva trhu se zlatem a s kořením. Návrat do hotelu. V pozdním odpoledni odjezd terénními jeepy do pouště (bez průvodce). V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, nocleh.
3. den: snídaně v hotelu. Individuální volno. Možnost půldenního fakultativního výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa“. Výlet zahrnuje okružní jízdu nejmodernějšími částmi Dubaje včetně uměle vybudovaného palmového ostrova. Návštěva vyhlídkové terasy nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa (vstup zahrnut v ceně). Nocleh v hotelu v Dubaji.
4. den: po snídani odjezd do města Al Ain známého jako „Zahradní město“. Návštěva tzv. „Velbloudího trhu“ a prohlídka oázy s tradičním zavlažovacím systémem falaj, prohlídka Al Ain muzea a Sheik Zayed muzea. Oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.
5. den: po snídani odjezd přes Masafi pohořím Hajjar do městečka Dibba. Podél Východního pobřeží u Ománského zálivu pokračování k nejstarší mešitě země v Badiyah. Oběd v Royal Beach ve Fujairah. Pokračování do Khor Fakkan a přístavu Bitnah. Návrat do hotelu v Dubaji, nocleh.
6. den: po snídani odjezd z Dubaje přes oblast Jebel Ali do Abu Dhabi, hlavního města země. Okružní jízda městem, prohlídka muzea lidových tradic Heritage Village a známé Sheikh Zayed mešity. Oběd v hotelu Crowne Plaza v Abu Dhabi. Návrat do hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.
7. den: po snídani půldenní výlet do emirátů Sharjah a Ajman. Prohlídka muzea lidových tradic v emirátu Ajman. Zastávka na tzv. „Kulturním náměstí“ v Sharjah a u mešity King Faisaz (pouze zvenčí), návštěva obchodního centra „Blue Souk“. Návrat do Dubaje v časných odpoledních hodinách, individuální volno. Večer možnost fakultativního výletu - plavba tradiční lodí „Dhow“ s večeří a s hudbou (bez průvodce). V pozdních hodinách návrat do hotelu, nocleh.
8. den: snídaně v hotelu. Osobní volno. Dle letového řádu transfer na letiště v Dubaji nebo Sharjah, odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků

15

Povinné příplatky

pobytová taxa (4,5 USD/pokoj/noc ve 4* hotelu) splatná v hotovosti na hotelové recepci.

Poznámka

Cena výletu „Moderní Dubaj – Burj Khalifa” platí jen při rezervaci a platbě předem a při obsazenosti minimálně 6 osob, rezervace nutná předem v CK. V místě již není rezervace možná.
V případě využití dopravy jiné letecké společnosti, než se kterou je realizován tento zájezd, je nutné připlatit si individuální transfer letiště - hotel - letiště. Cena na vyžádání u prodejce.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Dubaj/Sharjah – Praha
 • transfery a dopravu v destinaci
 • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu
 • 7 snídaní
 • 3 obědy dle programu
 • 1 večeři dle programu
 • vstupné dle programu
 • služby česky hovořícího místního průvodce dle programu
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • spropitnéFakultativní příplatky: 1lůžkový pokoj (9 990 Kč)
 • půldenní výlet Moderní Dubaj – Burj Khalifa (2 990 Kč)
 • večerní výlet - plavba lodí „Dhow (590 Kč/Creek, 790 Kč/Nový kanál, 890 Kč/Marina)
 • letecká doprava se společností Emirates (na vyžádání u prodejce po ověření aktuální ceny u letecké společnosti)
 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Abu Dhabi, Dubaj, Fujairah, Sharjah
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 729 248
dnes zavřeno

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii. V současné době patří k nejbohatším zemím a staly se obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, moderní město jako z jiného světa v poušti. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkách. Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom daleko příjemnějších 25 °C.

Dubaj - letištní poplatek

Dubaj zavedla pro odlety od 1.7.2016 nový letištní poplatek ve výši 35 dírhámů (cca 228 Kč), který se dotkne všech cestujících, jež odtamtud odlétají (tedy i těch, kteří budou pouze přestupovat). Výjimkou jsou děti do 2 let a ti tranzitní cestující, jejichž číslo letu je na příletu i odletu je stejné.

Abu Dhabí - turistická taxa

V Abu Dhabí je zavedena povinná turistická taxa, která se platí na místě přímo v hotelu při check-inu ve výši 15,00 AED (pokoj/noc).

Nezávazná objednávka

Emiráty křížem krážem
  Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi, Dubaj, Fujairah, Sharjah

Cena
30 091 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 729 248

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
30 091 Kč
příplatek za půldenní výlet Moderní Dubaj - Burj Khalifa - osoba
0
3 190 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow New Canal - osoba
0
790 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow Marina - osoba
0
830 Kč
příplatek za plavbu lodí Dhow Creek - osoba
0
590 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1490 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000/osoba spoluúčast 0% - osoba
2
1 490 Kč
příplatek za pojištění Svět P1501 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - osoba
0
1 500 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
190 Kč