Termín:
18. 4. – 10. 5. 2019
Počet dní:
23 (čt – pá)
Počet nocí:
22
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Nádherné bílé pláže, průzračná voda, palmy a tropické podnebí, to jsou neodmyslitelné symboly Francouzské Polynésie. V první části našeho zájezdu navštívíme většinu ze Společenských ostrovů, poznáme místní kulturu a dost času nám zůstane i na odpočinek na pláži. V závěru zájezdu přeletíme do Honolulu a jistě uznáte, že Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely.
Klima:
tropické, od května do října zimní období, které je sušší a teploty dosahují 25 až 30 °C, bez větších výkyvů; teplota vody v průměru 28 °C
Velikost skupiny:
maximálně 8 účastníků
Poznámka:
Pořadí jednotlivých dnů programu může být upraveno podle aktuálních podmínek.Je možné, že lety budou s přestupem v Los Angeles a bude zde nutné zařídit si registraci ESTA nebo vízum pro vstup do USA. Při prodloužení na Havaji je ESTA nebo vízum nutné.Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

1. den

Letecky Praha - Tahiti

2. – 3. den

Tahiti – návštěva kulturního muzea Musée de Tahiti et des Iles a posvátného místa Marae Arahurahu; odpočinek na pláži

4. – 6. den

Moorea –  návštěva zahrady ráje, kde se nacházejí plantáže ananasu, vanilky, papáji a dalších tropických plodin; fakultativní návštěva místní destilerie; další den výlet na slavnou vyhlídku Belvedere; lehká turistika v okolí; večer fakultativní exkurze do tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců a možností ochutnávky zdejších specialit.

7. – 9. den

Raiatea –  dopoledne volný program a odpočinek na bílých písčitých plážích ostrova Moorea; odpoledne přelet na ostrov Raiatea; koupání a relaxace; následující den návštěva Taputapuatea, nejposvátnějšího marae (obřadního chrámu) Francouzské Polynésie; odpoledne fakultativní turistika džunglí ke Třem vodopádům (mírně náročné, cca 4 hodiny); poslední den možnost odpočinku na pláži nebo celodenní fakultativní výlet na ostrov Tahaa – ostrov vanilkových plantáží a perlových farem.

10. – 11. den

Huahine – první den po příletu pěší turistika ke třem marae (cca 3h), další den autem přes Huahine Iti a Huahine Nui, návštěva vesnice Fare, nádherné korálové zahrady a na závěr koupání u jezera Fauna Nui.

12. – 14. den

Bora Bora – fakultativní safari výlet do vnitrozemí ostrova; další den celodenní odpočinek, koupání, šnorchlování a slunění na jedné z nejvyhlášenějších pláží Matira beach; fakultativní možnost potápění s rejnoky nebo krmení žraloků; poslední den fakultativní okružní jízda na kolech kolem celého ostrova (32 km), prohlídka marae a děl, která kdysi sloužila k obraně ostrova.

15. – 16. den

Dopoledne volný program; v odpoledních hodinách přelet do Papeete. Druhý den prohlídka vyhlášeného tradičního trhu Marché de Papeete; odpoledne okružní jízda po Tahiti Nui, návštěva botanické zahrady s vodopádem a krásnou jeskyní, černé sopečné pláže, koupání ve slavném surfařském Teahupoo, vodopád Fa´atautia a citrusový háj na severu ostrova v Papenoo. 

17. den

Ukončení základního programu na Tahiti a večerní odlet do Evropy (Přílet do Prahy 19.den).  Účastníci s kompletním programem brzký ranní přelet na Havaj, ubytování a následný program.

17. – 18. den

Prohlídka 'velkoměsta Pacifiku'; Waikiki Beach; Pearl Harbor; vyhlídka na město z Mount Tantalus.

19. – 20. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In; vyhlídka Nuuanu Pali;North Shore - surfařské severní pobřeží. Fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra v Laie.

21. – 23. den

Možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha-Papeete-(Honolulu)-Praha
 • přelety mezi jednotlivými ostrovy
 • pronajaté minivany
 • transfery
 •  19x /15x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 19x /15x snídaně
 • v rámci prodloužení vstup do Pearl Harboru
 • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

 • registrace ESTA – 500 Kč
 • celodenní lodní výlet na ostrov Tahaa s místním průvodcem
 • Služba za příplatek – 23500 Kč
 • půjčení kola na Bora Bora
 • půldenní turistika ke Třem vodopádům (50 EUR)
 • Jednolůžkový pokoj povinný – 25500 Kč
 • návštěva tradiční vesničky Tiki (cca 100 EUR)
 • návštěva Polynéského kulturního centra

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Francouzská Polynésie, Havajské ostrovy
 • Místo dle CK: Havaj, Moorea, Tahiti

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.


Francouzská Polynésie a Havaj

Číslo zájezdu: 1103609
USA, Francouzská Polynésie, Havajské ostrovy, Moorea, Tahiti