Grand Tour Madeirou

  Portugalsko, Madeira, Funchal

Grand Tour Madeirou

    Portugalsko, Madeira, Funchal
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Informace o hotelu

8denní poznávací okruh

Funchal - Porto Moniz - Cabo Girao - Camara do Lobos - Ponta do Pargo - Calheta - Pico do Arieiro - Santana - Ponta do Sao Lourenco
Program zájezdu
1. den: Praha - Funchal

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.
2. den: Funchal
Půldenní prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály Sé do Funchal, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávkou madeirského vína a přejezdem do botanické zahrady s překrásnými dřevinami a rostlinami (vstupné v ceně). Návrat v brzkých odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh. Odpoledne možnost plavby za pozorováním velryb a delfínů (informace předá na místě průvodce).
3. den: Cabo Girao, Porto Moniz, Camara de Lobos

Zastávka na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao. Výjezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, kde volně běhají pasoucí se krávy. Procházka mezi prastarými vavříny. Dále přejezd do Porto Moniz s možností koupání v přírodních lávových bazénech. Společný pozdní oběd - typická madeirská specialita Espada s banánem (cena  cca 18 EUR). Severozápadním pobřežím ostrova s výhledem na vodopády a starou silnici. Zastavení v typické rybářské vesnici Câmara de Lobos a možnost ochutnávky regionálního koktejlu poncha. Nocleh.

4. den: Pico do Arieiro, Ribeiro Frio, Santana 
Odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m n.m. Třetihorními lesy k osadě Ribeiro Frio a procházka na vyhlídku Balcoes (cca 2km / 1 hod.). Nenáročná trasa podél staré levády, která se klikatí lesem Laurisilva (UNESCO). Přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný pozdní oběd - typická madeirská specialita Espetada (cena cca 18 EUR). Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova, kouzelnému mysu Ponta de S?o Lourenço, s vyhlídkou na impozantní útesy. Nocleh.
5. den:  Eira do Serrado, Monte

Odjezd na vyhlídku Eira do Serrado v centrální části ostrova s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek Curral das Freiras. Údolí je obklopené vysokými štíty madeirských hor. Možnost ochutnávky likérů a specialit z jedlých kaštanů. Přejezd na Monte a prohlídka kostela Nossa Sra. do Monte. Možnost jízdy v unikátních proutěných saních (15eur/os., na trase 2 km za běžného provozu). Odpoledne individuální volno s možností návštěvy Tropických zahrad, jízdy lanovkou nebo návštěvy muzeí či parků v centru města. Nocleh.

6. den: individuální volno
Individuální volno – možnost fakultativních výletů (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety, např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření, canyoning).
7. den: Levada Nova da Calheta, Ponta do Pargo, Calheta
odjezd na pěší túru podél levády Levada Nova da Calheta (cca 7,5 km /cca 2,5 hod.). Nenáročná procházka eukalyptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jihozápadní pobřeží a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo s majákem. Jižním pobřežím do Calhety na prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny s možností ochutnávky rumu. Podle časových možností procházka mezi banánovníky a koupání na písečné pláži. Nocleh.
8. den: Funchal - Praha
transfer na letiště, odlet do ČR.
Upozornění: 
Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena.  Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 150 EUR na vstupy.  Minimální počet účastníků je 15 osob.
V ceně zájezdu je zahrnuto:

 • leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha - Funchal - Praha, transfer letiště - hotel - letiště v cíli zájezdu,  7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v hotelu Jardins
  d´Ajuda se snídaní,  dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu
 • vstupy uvedené „v ceně" dle programu
 • služby česky nebo slovensky mluvícího průvodce
 • povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Poznámka

Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie; procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře „Atlantic Festival" - každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22.30 hod. Individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, orientační ceny: jízda v proutěných saních z Monte cca 15 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 12,50 EUR, lanovka Funchal-Monte cca 12,50 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 3 EUR. Stravování v místní restauraci - cca 18 EUR - jídlo, nápoj, káva. V bufetu u hotelu jídlo kolem 8-10 EUR/osoba.

Základní cena zahrnuje

 • ubytování na příslušný počet nocí
 • vybraný typ dopravy a stravování
 • pojištění zájezdu proti úpadku cestovní kanceláře

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Pořadatel: DER Touristik CZ a.s., IČ 45312974.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Funchal
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 392 798
dnes zavřeno

Portugalsko

Menší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově představuje nedoceněnou turistickou destinaci. Každoročně Portugalsko láká tisíce Čechů na vůni pomerančů i dalšího ovoce a chuť pravého portského vína. Jih země je proslavený nádhernými plážemi a bohatým nočním životem. Jedná se o oblast Algarve, je zde vybudováno nejvíce hotelů a moře je v rámci Portugalska nejteplejší. Střed země uspokojí milovníky historie díky četným kulturním památkám a hlavnímu městu Lisabonu. Sever vábí na staré lidové tradice v malých vesničkách a na pověstné vinné sklípky. Síla portugalského patriotismu je zde největší a centrem oblasti je velmi známé Porto. Portugalsko má asi deset a půl milionu obyvatel, tedy stejně jako Česká republika. K Portugalsku náleží i další dvě oblíbené ostrovní destinace, Azorské ostrovy a Madeira.

Od 1. 5. 2017 bude ve městě Santa Cruz na portugalském ostrově Madeira vybírána pobytová taxa “ecotax” ve výši 1 EUR/os./noc, max. 5 EUR/os./pobyt. Poplatek bude hrazen přímo v místě pobytu ubytovateli. Nařízení se vztahuje na všechny typy ubytovacích zařízení v obci Santa Cruz. Od poplatku jsou osvobozeny osoby do 18 let věku.

Nezávazná objednávka

Grand Tour Madeirou
    Portugalsko, Madeira, Funchal

Cena
31 679 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 392 798

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
31 679 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
464 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
288 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
240 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 000 Kč