GRUZIE - ZEMĚ KAVKAZSKÝCH ŠTÍTŮ

  Gruzie, Kutaisi

GRUZIE - ZEMĚ KAVKAZSKÝCH ŠTÍTŮ

    Gruzie, Kutaisi
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Informace o zájezdu:

Ráj pro turisty, i tak by se dala nazvat Gruzie. Země, do které se zamilujete. Prastará legenda říká, že když Bůh rozděloval půdu, Gruzíni chyběli, protože hodovali a pili na jeho počest. To Boha natolik potěšilo, že jim dal kus Země, který si chtěl nechat pro sebe. Kombinace moře, vysokohorského Kavkazu, výborného jídla, tradičního vína a neuvěřitelně pohostinných lidí.

Program zájezdu:

Na co se můžete těšit v Gruzii:

 • úžasnou horskou přírodu s kaňony a vodopády
 • zapomenuté kláštery a pevnosti
 • horská městečka alpského stylu
 • nejvýše trvalé osídlené vesnice v Evropě
 • koupání v Černém moři

1. den: ODLET
Odlet z Prahy do Kutaisi ve večerních hodinách.
2. den: PŘÍLET - UBYTOVÁNÍ - PROMETHEOVA JESKYNĚ
Přílet v brzkých ranních hodinách na letiště v Kutaisi. Transfer na hotel, odpočinek a snídaně. Po snídani a krátkém odpočinku se půjdeme projít po městě, popř. si prohlédneme botanickou zahradu.
Odpoledne se vypravíme k nádherné Prometheově jeskyni, která je jednou z nejbohatších jeskyní v Evropě.
3. den: KATEDRÁLA BAGRATI, KLÁŠTER GELATI - MESTIA
Po snídani navštívíme katedrálu Bagrati. Katedrála Bagrati je považována za mistrovské dílo středověké gruzínské architektury, což bohužel dnes není možné zcela ocenit, protože katedrála byla během okupování města osmanskými tureckými vojáky pobořena. Poté vyrazíme směrem ke klášteru Gelati, který je na seznamu UNESCO.
Klášter Gelati založil na počátku 12. století král David Stavitel. Stal se významným náboženským a intelektuálním centrem středověké Gruzie. Nacházela se zde Akademie, která shromažďovala významné učence své doby a byla nazývána „druhým Athosem“. V areálu kláštera jsou tři chrámy – chrám Panny Marie s bohatou freskovou výzdobou a výjimečně cennou mozaikou, která zobrazuje Pannu Marii, a dva další chrámy, sv. Mikuláše a sv. Jiřího. Je možné navštívit rekonstruovanou budovu bývalé Akademie. V původní hlavní vstupní bráně se nachází hrob zakladatele kláštera, krále Davida Stavitele.
Na závěr dnešního dne pojedeme do horského městečka Mestia, kde se ubytujete. Večeře v ceně zájezdu.
4. den: MESTIA - UŠGULI - MESTIA v džípech
Vydáte se do čtyř vesnic nazývající se Ušguli. Leží v nadmořské výšce 2200 metrů nad mořem a jsou údajně nejvýše položenými obydlenými vesnicemi v Evropě. Některé budovy ve vesnicích jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Oběd formou pikniku v ceně. Procházka po okolí. Odjezd do hotelu, ubytování v Mestii a večeře v ceně zájezdu.
5. den: MESTIA - KAŇON MARTVII - BATUMI
Tento den je věnován přírodním památkám v okolí Kutaisi. Navštívíte kaňon Martvili, který je 2 km dlouhý a 40 – 70 metrů hluboký. Vodopády zde dosahují výšky až 70 metrů. Zde budete mít možnost fakultativní projížďky na loďce v kaňonu nebo si udělat trek podél kaňonu.
Vypravíme se do přímořského městečka Batumi, které v dávných dobách založili již staří Řekové. Po cestě se ještě zastavíme u nejvyššího vodopádu Gruzie - Kinchkha.
Ubytování v Batumi na 3 noci a dnešní večeře v ceně.
6. den: polodenní výlet k vodopádu Makhuntseti
Výlet začíná asi hodinovou cestou do hornaté oblasti Gruzie - Ajara, která je známá svými mnoha přírodními krásami. Vodopád Makhuntseti je jedním z nejvyšších vodopádů v Ajara, kde voda padá z výšky 20 metrů. Kolosální atrakcí této oblasti je slavný kamenný most Tamara, postavený v době královny Tamar.
Návrat do Batumi na oběd a volné odpoledne.
Odpoledne budete mít volno k prohlídce města Batumi nebo ke koupání v Černém moři. Co si vyberete?
Prohlédnete si přímořské město Batumi – náměstí Piazza, sochy milenců Aliho a Nino symbolizující nenaplněnou lásku muslima a gruzínské princezny, projdete se po významné promenádě plné zeleně a uměleckých děl či katedrálu Matky Boží.
7. den: polodenní výlet k pevnosti Gonio
Pevnost Gonio. Skvěle dochované hradby římské pevnosti, která byla postavena na strategickém místě při ústí řeky Čorochi do moře a podél obchodní cesty z Malé Asie na jižní Kavkaz. Právě zde se nacházelo údajné centrum bájné Kolchidy (1500-1200 př. n. l.). Dnešní pevnost však pochází z 1. století n. l., kdy tuto oblast ovládali Římané. Brzy se tato pevnost stala jednou z klíčových základen Římanů na východním pobřeží Černého moře. Ve 4. století zde byl údajně pochován sv. Matouš evangelista. Po pádu Západořímské říše se pevnost stala důležitým bodem i pro Byzanc a do 15. století také pro Trabzonské císařství. V 15. a 16. století přecházelo držení pevnosti mezi Gurií a gruzínsko-arménským regionem Samcche, než jej roku 1547 obsadila osmanská armáda. V osmanských rukou zůstala pevnost a celá oblast Adžárie až do berlínského kongresu v roce 1878, kdy přešla pod ruskou kontrolu.
Návrat do Batumi na oběd a volné odpoledne.
8. den: BATUMI - KAŇON OKATSE - KUTAISI
Po snídani check out z hotelu a dáme se na cestu ke kaňonu Okatse, který je oblíbeným místem milovníků adrenalinu. Najdeme zde mnoho jezer i vodopádů a pěší stezka (cca. 2 km) korunami stromů nás provede historickým lesem Dadiani. Na závěr si vychutnáme fantastický panoramatický výhled.
Oběd po cestě v ceně.
Po obědě transfer na letiště a v podvečerních hodinách odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků:

10 osob

Základní cena zahrnuje

 • letenku Praha - Kutaisi - Praha na přímém letu vč. poplatků
 • ubytování 2 noci v Kutaisi - 3* hotel se snídaní
 • ubytování 2 noci v Mestia - 3* hotel s polopenzí
 • ubytování 3 noci v Batumi - 3* hotel se snídaní
 • 1 x piknikový oběd v Ushguli
 • 1 x oběd v Kutaisi
 • 1 x večeře v Batumi
 • vstupy: kaňon Martvili, Prometheova jeskyně, kaňon Okatse, Gonio
 • džípy v Ushguli
 • dopravu klimatizovaným autobusem
 • voda v autobuse
 • česky hovořící průvodce CK
 • pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění
 • spropitné místnímu průvodci a řidiči
 • osobní výdaje
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář AGL travel, IČ: 27099407. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Kutaisi

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 037 174
dnes 8–17 h

Nezávazná objednávka

GRUZIE - ZEMĚ KAVKAZSKÝCH ŠTÍTŮ
    Gruzie, Kutaisi

Cena
27 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 037 174

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
27 990 Kč
příplatek za neobsazené lůžko - osoba
0
3 700 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
1 424 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 056 Kč
samostatné pojištění Storno plus Generali - za osobu
0
160 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 8 dní
0
290 Kč