Termín:
24. 9. – 28. 9. 2020
Počet dní:
5 (čt – po)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
8 190  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Provence je bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Francie nacházející se v jihovýchodní části země. Svým návštěvníkům může nabídnout romantický venkov, rozsáhlé vinice, ale i města s tisíciletou historii, s níž je spjat i název Provence, který pochází z římského slova 'provincie'. Bylo to první území, které Římané zabrali mimo Itálii. Do dneška se nám z této doby zachovalo mnoho památek, které s námi budete moci navštívit.

Program

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do města Orange, kde si prohlédnete nejvýznamnější památky z doby Římanů, např. 19 metrů vysoký vítězný oblouk nebo římské divadlo. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani navštívíme archeologické naleziště Glanum v St. Rémy de Provence Les. Odtud odjezd do historického městečka Baux-de-Provence, jehož dominantu tvoří hrad tyčící se na skále. Navečer zastávka v Nimes, kterému se přezdívá francouzský Řím, a kde lze shlédnout chrám Maison Carrée a další památky. Přejezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do bývalého papežského sídla Avignon - elegantní starobylé město a jedno z hlavních kulturních center Francie. Středověkými uličkami prokličkujeme k Papežskému paláci - největší gotický palác na světě (UNESCO), ke katedrále Panny Marie s gotickou hrobkou Papeže XXII. Dále uvidíte katedrálu Notre Dame, Avignonský most, malebné kavárny a obchůdky obehnané hradbami. V podvečer odjezd do ČR.

5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Nástup / Výstup

Nástupní místa:
PRAHA - 16:30 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 17:30 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 18:15 ZASTÁVKA MHD OC ČERNICE
ROZVADOV - 19:15 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 5 euro
Příplatek za neobsazené lůžko
Cestovní pojištění

Orientační ceny vstupného:
Papežský palác Avignon 12 euro

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Provence
  • Místo dle CK: Avignon, Orange

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Historická Provence

Číslo zájezdu: 1467944
Francie, Provence, Avignon, Orange