Termín:
25. 8. – 1. 9. 2019
Počet dní:
8 (ne – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

popis
Dovolená u moře na ostrově Hvar, ubytování v hotelu Arkada** s polopenzí a bazénem
 • 4–7 nocí v letovisku Stari Grad na Hvaru
 • Hotel Arkada** s polopenzí
 • Pláž přímo před hotelem
 • Bazén u hotelu
 • Oblíbený ostrov Hvar
 • Široká nabídka výletů – Jelsa, Hvar, Vrboska, levandulová políčka
Odpočinková dovolená na ostrově s největším počtem hodin slunečního svitu na celém východním Jadranu

Ostrov Hvar je jedním z největších Dalmátských ostrovů. Okouzlí Vás úchvatnou přírodou, romantickými zátokami a monumentálními historickými památkami. Hvaru se někdy přezdívá 'chorvatská Madeira', protože se pyšní největším počtem hodin slunečního svitu na východním Jadranu. Typickým znakem Hvaru je také všudypřítomná vůně levandule. Pytlíčky s touto voňavou bylinkou či esence prodávají ve stáncích již po výstupu z trajektu. Ve vnitrozemí Hvaru u obce Brusje můžete obdivovat velké levandulové lány. Milovníci historie a romantických úzkých uliček musí navštívit starobylá města – Hvar (hlavní město ostrova), Stari Grad, Vrboska a Jelsa. Novodobou atrakcí města Hvaru jsou luxusní jachty, které kotví v místním přístavišti. Stari Grad je druhým největším letoviskem na Hvaru a také hlavním střediskem vinařství. Za Starim Gradem se nachází úrodné údolí 'Starigradsko' zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Mimo vinné révy zde najdete také největší plochy levandule a překrásné olivovníkové sady.

Hotel Arkada** s polopenzí a venkovním bazénem

Hotel leží cca 900 m od centra města Stari Grad na pobřežní promenádě, obklopený borovým hájem a zelení. K dispozici máte recepci, směnárnu, výtah, TV místnost, restauraci, tavernu, kavárnu, bar, bazén s mořskou vodou, trezor na recepci a parkoviště. Hotel nabízí také saunu (za poplatek).

Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky

Pokoje s vlastním sociálním zařízením, SAT/TV, telefonem a balkonem. Pokoje jsou orientované na stranu park nebo na stranu moře. Přistýlka je možná pouze v pokoji směr park.

Stravování formou polopenze
 • Snídaně i večeře jsou podávány formou bufetu
 • Možnost dokoupení obědů (10 €/os./den)
Pláže pouze 50–100 m od hotelu

Pěkná menší pláž v podobě betonových plat se nachází přímo před hotelem (lehátka a slunečníky jsou k dispozici za poplatek). Další menší oblázkové pláže jsou v bezprostřední blízkosti ubytování (50–100 m). Vyhlášená nudistická pláž FKK je 500 m od hotelu. Hosté mohou využít široké nabídky vodních sportů (za poplatek).

Sport a zábava
 • Venkovní i vnitřní bazén (v hlavní sezoně uzavřen)
 • Tenisové kurty
 • Fotbalové hřiště
 • Basketbal, volejbal, bowling, stolní tenis, mini golf
 • Hřiště pro děti
 • Večery s živou hudbou (v hlavní sezoně)
Tipy na výlet
 • Starobylá města – Hvar, Jelsa, Vrboska
 • Levandulová políčka v západní části ostrova
 • Paklené ostrovy
 • Humac – původní kamenná lidová architektura, divocí koně
 • Lodní výlet na sousední Brač
 • Gastronomický zážitek v konobě Vrisnik nedaleko Jelsy
 • Pláž Smokvina s výbornou místní restaurací na jižním pobřeží Hvaru
Autobusová doprava na ostrov Hvar

V případě zakoupení autobusové dopravy k tomuto zájezdu je v ceně dopravy zahrnuta doprava autobusem z ČR do přístavu ve Splitu, lodní lístek na trajekt, transfer z přístavu do hotelu Arkada. Technický doprovod autobusu předá lístky na trajekt klientům. Klienti v přístavu ve Splitu počkají na svůj trajekt (čas odjezdu trajektu je uveden na lodním lístku). Ve Splitu si můžete zpříjemnit čekání návštěvou kavárny, pekárny, malých obchůdků. Klienti dále pokračují trajektem na ostrov Hvar do přístavu ve městě Stari Grad – zde je bude čekat transfer (automobil, označený cedulkou České kormidlo). Ten klienty dopraví do hotelu Arkada. Cesta zpět bude probíhat stejným způsobem. Trajektové lístky jsou zpáteční, proto je po doplutí do přístavu nevyhazujte!

Trajekt – vlastní doprava

Nejvyužívanější cestou, jak se dostat na ostrov Hvar, je z přístavu Split do přístavu Stari Grad. Plavba trvá asi 2 hodiny. Druhou možností je dostat se až do Drveniku a odtud Vás čeká pouze 20 min. plavba do přístavu Sučuraj.

Důležité informace
 • Check in je možný cca od 14.00 hod., check out je nutné provést do 10.00 hod.
 • Dětská postýlka 5 €/den (na vyžádání, hradí se na místě)
 • Možnost dokoupení obědů (10 €/os./den)
 • Doprava vlastní nebo autobusem
 • Nástupní místa po celé ČR
 • Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, příjezd v ranních hodinách
 • Návrat do ČR v dopoledních hodinách
 • Cestovat můžete s platným OP
 • Děti musí mít platný OP nebo vlastní cestovní pas
 • WiFi připojení – CK neručí za kvalitu připojení WiFi a za případné výpadky

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

4x ubytování/os., 4x polopenzi/os., povlečení a ručníky, povinnou pobytovou taxu.

5x ubytování/os., 5x polopenzi/os., povlečení a ručníky, povinnou pobytovou taxu.

6x ubytování/os., 6x polopenzi/os., povlečení a ručníky, povinnou pobytovou taxu.

7x ubytování/os., 7x polopenzi/os., povlečení a ručníky, povinnou pobytovou taxu.

autobusovou dopravu, 7x ubytování/os., 7x polopenzi/os., povlečení a ručníky, povinnou pobytovou taxu.

Základní cena nezahrnuje

příplatek za oběd 10 €/os./den, využití sportovních služeb, masáže, dětskou postýlku za 5 €/den, saunu, plážový servis, cestovní pojištění.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře České Kormidlo, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Střední Dalmácie
 • Místo dle CK: ostrov Hvar - Stari Grad

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Hotel Arkada ***
(Webové stránky hotelu)

Typ pláže: oblázková
Vzdálenost od pláže: 50 m

Všechny zájezdy do Hotel Arkada

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

24 uživatelů

Pořadí

7. nejlépe hodnocený hotel v destinaci Hvar

Poslední komentář

1.10.2018 | hrosifarma
Datum pobytu: září 2018
nikdy více

Nejnovější recenze

1
1.10.2018 | hrosifarma
Datum pobytu září 2018
1/5 - Nic moc
nikdy více
2
6.8.2018 | Giovanni
Datum pobytu červenec 2018
2/5 - Horší
Zažil jsem lepší...ale i horší.
4
6.7.2018 | Radim
Datum pobytu červen 2018
4/5 - Skvělé
Celkem jsme byli - já i moje rodiče s pobytem spokojeni, možná tuto destinaci ještě znovu navštívíme.

Chorvatsko

Nenechte si ujít

Historicky nejoblíbenější cíl českých turistů na pobřeží Jadranu má co nabídnout. Přírodní i kulturní poklady na dosah. Podívejte se s námi na ty nejzajímavější.

Istrie a Pula

Z Istrie se stala menší perla Středomoří. Koncentrace zážitků je vysoká, hlavně historických památek, koupání v moři a sem tam i na přírodní zajímavost narazíte. Centrem je historická Pula se slavným amfiteátrem. Z přírodních lákadel jsou atraktivní krápníkové jeskyně Baredine u obce Nova Vas a Národní park Brijuni nedaleko Puly.

Národní park Plitvická jezera

Kdo by neznal jezera a vodopády z Pokladu na Stříbrném jezeře. Plitvice jsou nejslavnější národní park Chorvatska. Tvoří je soustava 16 sladkovodních jezer, která jsou v délce 7 km navzájem propojena říčkami, vodopády a kaskádami. Zaujmou především svou tyrkysově modrou vodou. Vyjeďte si na loďce a prozkoumejte přírodní poklad Chorvatska.

Dubrovník

Starobylý Dubrovník je nejatraktivnější letovisko Chorvatska. Největším celosvětově uznávaným tahákem je systém opevnění a historické centrum. Staré město je neporušený obraz přístavu z přelomu 17. a 18. století. Starobylé kamenné domy, úzké uličky a schodiště mají půvab. Centrem veřejného života je náměstí Luža.

Národní park Kornati

Kornati se nachází ve střední části chorvatského Jadranu. Jedná se o kouzelné seskupení mnoha ostrovů. Jméno národní park dostal podle největšího z ostrovů Kornatu. V současné době má souostroví 89 různých ostrovů, ostrůvků a útesů. O kráse mnoha ostrovů a ostrůvků zasazených v moři nelze psát, ty je potřeba vidět naživo.

Trogir

Starobylé město ve Střední Dalmácii zapsané na seznamu UNESCO se jmenuje Trogir. Nejcennější je téměř neporušená stará historická část města kolem katedrály, která vznikala ve 13. až 15. století. Hlavní památka je románská katedrála sv. Vavřince (Sveti Lovre), trojlodní bazilika ze 13. století. Významný je přístav, ze kterého se pořádá mnoho výletů na moře a okolní ostrovy.

Národní park Krka

Krka je národní park v Chorvatsku pojmenovaný po stejnojmenné řece. Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik. Národní park Krka je známý svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Hlavní pozoruhodností národního parku jsou soustava vodních kaskád a rekordní počet živočišných a rostlinných druhů.

Poreč

Poreč patří mezi přístavní města Istrie s tisíciletou historií. Čisté Jaderské moře a borové lesy, které sahají až k mořskému břehu, dělají z Poreče ideální místo pro rodinnou dovolenou. Město je slavné pro vzácnou Eufraziovu bazaliku, která pochází ze 6. století a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Split

Split je druhé největší město Chorvatska, centrum Střední Dalmácie na pobřeží Jaderského moře. Ve Splitu najdete velké množství kulturních památek. Antický Diokleciánův palác se roku 1979 zařadil na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejzajímavější jsou staré klenby a chodby pod městem. Split využívá služby mezinárodního letiště 20 kilometrů na západ.


Hotel Arkada **

Číslo zájezdu: 1203837
Chorvatsko, Hvar, Chorvatské ostrovy, Stari Grad

Všechny termíny a možnosti (1220)

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Autem
So 7.9 – So 14.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
Ne 8.9 – Ne 15.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 14.9 – So 21.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 1.6 – So 8.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
Ne 26.5 – Ne 2.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 25.5 – So 1.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 1.6 – So 8.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
Ne 26.5 – Ne 2.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 25.5 – So 1.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 14.9 – So 21.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
Ne 8.9 – Ne 15.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
So 7.9 – So 14.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park obs. 3 osobami, přistýlka
8 dní
polopenze
5 690 Kč
Autem
Ne 2.6 – Ne 9.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
8 dní
polopenze
5 990 Kč
Autem
So 25.5 – Pá 31.5.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Út 28.5 – Po 3.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
So 1.6 – Pá 7.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
So 7.9 – Pá 13.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Po 9.9 – Ne 15.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Út 10.9 – Po 16.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Pá 13.9 – Čt 19.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
So 14.9 – Pá 20.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Ne 15.9 – So 21.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Čt 12.9 – St 18.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
St 11.9 – Út 17.9.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč
Autem
Ne 2.6 – So 8.6.2019
2 lůžkový pokoj strana park
7 dní
polopenze
4 890 Kč