Termín:
19. 9. – 26. 9. 2020
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet z Prahy, přílet do Barcelony a transfer k ubytování v hotelu *** nedaleko pláže.

2.den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

3.den zájezdu
V poledních hodinách odjezd do Girony, historického města s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami (které si zvolili tvůrci seriálu Hra o trůny ke svému natáčení) a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), návštěva gotické Katedrály Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), El Call – ulice židovské čtvrti, barevné domy na nábřeží řeky Onyar, volno, odjezd. Návrat na ubytování.

4.den zájezdu
Odjezd do nitra Katalánska, pojedeme kajinou historických comarcas Selva, Osona a Ripollés k zastávce v typickém městečku Katalánska Sant Joan de les Abadesses se stejnojmenným benediktýnským klášterem, založeným v 9. století, obdivovat budeme moci i známý Puente Vell přes řeku Ter. Dále budeme pokračovat do Ribes de Freser, odkud vystoupáme zubačkou do malebného pyrenejského údolí Vall de Núria, zde navštívíme Santuario de la Virgen Maria, postavenou na březích horského jezera, na pohodlných procházkách okolo jezera v klínu Pyrenejí budeme obdivovat krásu rozkvetlých pyrenejských luk, do Ribes de Freser se opět vrátíme krásnou cestou zubačkou, ještě se podíváme na pozoruhodné historické muzeum provozu této zubačky a budeme pokračovat do Andorry, příjezd do hotelu, ubytování.

5.den zájezdu
Odjezd k prohlídce blízkého, pro Andořany velmi důležitého, kláštera Meritxell, dále budeme pokračovat horskou silnicí k nezapomenutelné vyhlídce Mirador del Roc del Quer (a na vyhlídku z tohoto místa opravdu nelze zapomenout, budete mít pocit, jako byste letěli nad celou Andorrou), dalším naším cílem bude andorrské městečko Ordino (zajímavý historický střed města s románským kostelem Sant Corneli i Sant Cebriá ). Po krátké zastávce v Ordinu pojedeme dalšími zajímavými partiemi do vesnice Os de Civís, do kamenné nádhery středověké vesnice s románským kostelem uprostřed Pyrenejí, do místa, kde se snad na staletí zastavil čas a nechává nám tak laskavě nahlédnout do dob dávno minulých tohoto dříve zcela nepřístupného pyrenejského údolí. V místním hostinci poobědváme z jídel typické místní kuchyně. Na chvilku se ocitneme zase v Katalánsku, protože vesnice leží na území Katalánska, jediná cesta však vede přes andorrské území. Po obědě a procházce po vesnici přejedeme do hlavního města knížectví Andorra la Vella k prohlídce historického středu města, volno k dalším procházkám a zajímavým nákupům, návrat do hotelu.

6.den zájezdu
Odjezd do Andorra la Vella, volno k dalším procházkám, nákupům, v poledních hodinách budeme pokračovat z Andorry do katalánského městečka Llívia v comarca Puigcerdá, katalánské městečko si zachovalo velmi pěkný historický střed s kostelem Mare de Déu des Angels a vedlejší věží, součástí středověkého opevnění města, Torre de Bernat de So. Nejznámější památkou ve městě je bezesporu expozice jedné z nejstarších lékáren Evropy a světa, lékárny rodiny Esteva, která je součástí expozice městského muzea. Po prohlídce této španělské exklávy na francouzském území (Llívia se nachází celá na území Pyrénées Occidentales) budeme pokračovat centrálním Katalánskem zpět na pobřeží, ubytování v hotelu *** nedaleko pláže.

7.den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno.

8.den zájezdu
Dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podnadpis

STAROBYLÁ GIRONA A PYRENEJE

Typ ubytování

hotel

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Barcelona – Praha vč. letištních tax a poplatků,
 • transfer z/do hotelu, dopravu po Španělsku,
 • zpáteční jízdenku zubačkou Ribes de Freser – Vall de Núuria,
 • vstupné do muzea v Llívii,
 • 7x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 7x snídani,
 • 1x oběd v Os de Civís,
 • 6x večeři,
 • průvodce

Základní cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • místní dopravu,
 • pobytovou taxu,
 • fakult. služby (cca 50€),
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci 'Cena zahrnuje'

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3790 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu
 • připojištění vyššího storna zájezdu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Redok Travel, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Andorra, Barcelona