Termín:
23. 8. – 1. 9. 2019
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
7
Doprava:
autobusem
Strava:
bez stravy
Původní cena:
14 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Program
1. den

Odjezd, přesun přes SRN, Rakousko do Itálie.

2. den

Plavba trajektem z Itálie na Korsiku, vylodění v Bastii. Přejezd zajímavou a členitou horskou krajinou na ubytování na západním pobřeží ostrova.

3. den

Výlet panoramatickou cestou Sagonským zálivem do oblasti nádherného divokého pobřeží zálivu Golfe de Porto, kde se třísetmetrové bizarní útesy z červené žuly zvané Calanche strmě svažují do moře a při pohledu na ně se člověku až tají dech. Navštívíme i samotné městečko Porto, nalézající se v chráněné zátoce s překrásnou scenérií vnitrozemí, jenž bylo kvůli své fauně a flóře zařazeno do UNESCO. Zde možnost koupání na nádherné  pláži obklopené eukalyptovými lesy, návštěvy akvária či pisánské strážní věže. Zájemci mohou podniknout individuální procházku kaňonem ke kamenným mostům a tůňkám říčky Porto směrem k soutěsce Spelunca. Večer návrat na nocleh

4. den

Volno u moře, koupání. Nocleh

5. den

Půldenní výlet kolem zálivu Golfe d´Ajaccio do rodného města Napolena Bonaparte - Ajaccia. Město krášlí široké aleje a bulváry, stinná rozlehlá náměstí i rušné nákupní třídy. S průvodcem si prohlídnete přístav s palmovou promenádou, hlavní třídu staré přístavní čtvrtě Borgo, katedálu Notre Dame,  Císařskou kapli, rodný dům Napoleona i palác Fesch, ve kterém dnes sídlí známé Musée Fesch, jež opatruje mimo jiné i cenná  díla Botticelliho či Tiziana. Můžete navštívit i rodný dům Napoleona Bonaparte a spatřit tak pokoj, kde se tento velikán přímo narodil. Zajimavá je i návštěva  typického korsického trhu se spoustou místních specialit a tradičních výrobků. Odpoledne návrat na ubytování, volno ke koupání. Nocleh.

6. den

Volno u moře, koupání.

7. den

Celodenní výlet na jih ostrova, do nejjižněji položeného města  Bonifaccio. Toto opevněné středověké město se jako orlí hnízdo tyčí na strmých bílých útesech a přes úžinu plnou skalisek shlíží na ploché pobřeží Sardinie. Prohlédneme si jeho obě části: Marinu - kolem přístavu, který překypuje životem,  a také Borgo Genovese  - opevněné Staré město, kterému dominuje Citadela. Dostaneme se do něj  po 187 schodech  „schodištěm krále Aragonského“, který je zde údajně nechal vytesat během jediné noci. Zážitkem je také fakultativní plavba lodí kolem útesů, nabízející dramatický pohled na toto jedinečné město od moře.Na zpáteční cestě se zastavíme v Sarténe - malebném městečku terasovitě se zvíhajícím na příkrých svazích ostrohu Monte Rosso. Bylo označeno za „nejkorsičtějí“ město Korsiky nebo také ' hlavním městem krevní msty',  jehož úzké uličky Vám nabídnou neopakovatelnou atmosféru města vendety. Žulové domy připomínají pevnosti, svědčící o rodinných sporech a hradby dýchají válkou a pomstou. Tradice a zvyky se zde udržely nejlépe z celého ostrova. Večer návrat na nocleh.  

8. den

Volno u moře, koupání.

9. den

Odjezd, cesta vnitrozemím přes pohoří Niolo a Gravone, přes průsmyk Vizzavona (1163m) mezi majestátními Monte d´Oro (2389m ) a Monte Renoso (2352m). Zastavíme se přímo v zeměpisném středu Korsiky v horském městečku Corte, které leží na skále v kotlině Restonica a Tavignano obklopené vysokými strmými kopci. Projdeme křivolakými uličkami části Ville Haute – starého města s historickými domy, dlážděnými ulicemi, schodišti a malými náměstími se strážnými věžemi, které si zachovalo mnoho středověké atmosféry. Uvidíte také citadelu tyčící se na vysoké skále, jedinou pevnost v korsickém vnitrozemí. Poté přejezd do Bastie - největšího města a významného přístavu Korsiky. Má původní italský charakter, který se nejlépe dochoval v okolí Janovské citadely, ve čtvrti Vieux Port - Starý přístav, který je obklopen  pestrobarevnými budovami z 19. stol., čtvrti  Terra Vecchia a na náměstí st-Nicolas, kde se odehrává hlavní život města. S průvodcem si prohlídnete centrum města a poté dle časových možností budete mít osobní volno do odplutí. Plavba trajektem na pevninu do Itálie.

10. den

Přejezd Itálií, Rakouskem, SRN; návrat do ČR.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

- 7x ubytování v bungalovech T4 nebo T6 dle typu pro 4 osoby nebo 6 osob (2lůžkové pokoje, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, koupelna, wc.), dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce, uvedené výlety, zákonné pojištění CK, DPH.

Základní cena nezahrnuje

- vratnou kauci za pronájem bgw, místní taxy, povlečení, úklid, vstupy.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Wisnar, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ajaccio, Bonifaccio

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Korsika - krásy Napoleonova ostrova **+

Číslo zájezdu: 1104403
Francie, Korsika, Ajaccio, Bonifacio