Termín:
30. 5. – 6. 6. 2019
Počet dní:
8 (čt – čt)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 2:00
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

Bologna/Korsika/Bastia/Corte/Calanche/Porto/Ajaccio/Bonifacio/Sardinie/Smaragdové pobřeží/Porto Cervo/Palau/La Maddalena/Costa Paradiso/Castelsardo/Alghero/Tharros/San Salvatore/Barumini/Su Nuraxi/Cagliari

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Pisy, Bologni či Milána, pouze při časově příznivém letovém řádu přejezd k prohlídce Pisy, transfer do hotelu, ubytování, večeře.

2. den: Po snídani odjezd do přístavu a nalodění na trajekt na Korsiku, cca čtyřhodinová plavba Ligurským mořem do korsické Bastie. V poledních hodinách připlutí do Bastie, vylodění, pěší prohlídka Bastie s průvodcem - přístav, náměstí St-Nicolas, radniční náměstí, kostel St-Jean-Baptiste vévodící starému přístavu, citadela ze 16. století. Odpoledne odjezd autokarem na západní pobřeží Korsiky, cestou zastávka v Corte - prohlídka srdce Korsiky, jediné větší vnitrozemnské město s hradem stojícím na vysoké skále. Ubytování, večeře.

3. den: Po snídani celodenní výlet do oblasti národního parku Calanche - nejkrásnější část ostrova s 'červenými' útesy a romantickými zálivy s malými plážemi (UNESCO), Porto - zastávka k prohlídce městečka v portském zálivu, volno k odpočinku a koupání, odjezd na ubytování, večeře.

4. den: Po snídani odjezd do Ajjaccia, hlavního města Korsiky, rodného města Napoleona, odpoledne přejezd na nejjižnější bod ostrova do Bonifacia, korsického 'Gibraltaru', tyčícího se na vápencových skalách nad mořem - prohlídka města s průvodcem - schodiště krále Aragonského, gotický kostel v areálu citadely, staré město, v podvečerních hodinách trajekt lodí na Sardinii do přístavu Santa Teresa, vylodění, odjezd na ubytování, večeře.

5. den: Po snídani celodenní výlet na Smaragdové pobřeží - jedna z nejlepších a nejluxusnějších rekreačních oblastí Středomoří nesoucí název odvozený od nádherných barev moře - Porto Cervo - prohlídka metropole oblasti s jedním z nejhezčích přístavů Středomoří s pohádkovými plachetnicemi či luxusními jachtami, oblíbené středisko světových celebrit, přístavní město Palau s pevností s jedinečným výhledem na moře, odjezd lodí z města na jediný trvale obydlený ostrov stejnojmenného souostroví La Maddalena, národní park unikátních kamenných útvarů, prohlídka města s Piazza del Comando, kostelem Maří Magdalény s dary admirála Nelsona, návrat na Sardinii, návrat do hotelu, ubytování, večeře.

6. den: Po snídani odjezd podél pobřeží Costa Paradiso (s případnou možností koupání) do oblíbeného turistického střediska Castelsardo - městečko vystavěné vysoko na skále nad mořem se zbytky hradeb a hradem z 12. století, prohlídka města s řadou historických památek, středověkými uličkami, obchody s ručně vyráběnými suvenýry místní produkce, katedrála San Antonio Abate, kostel Santa Maria delle Grazie, volno. Přejezd do jednoho z nejkrásnějších sardinských měst Alghero, sardinské Barcelony, města korálových šperků - procházka po dochovalém opevnění města s výhledy na Capo Caccia, katedrála a kostel San Francesco, nejkrásnější ukázky katalánské architektury na Sardinii. Ubytování v oblasti Oristana, večeře.

7. den: Po snídani odjezd na poloostrov Sinis, návštěva starověkého města Tharros, památky na féničany, kartagince a římany - lázně, chrámy, aréna, nekropole. Kostel San Giovanni di Sinis, nejstarší ranně křesťanský kostel na ostrově. Krátká zastávka v poutní vesnici San Salvatore, která sloužila jako kulisy pro italské spagetti westerny, přejezd do vesničky Barumini, v jejíž blízkosti se nachází nejvýznamnější prehistorické sídlo Su Nuraxi sestávající z nuragů - masivních věžovitých staveb ostrovní kultury z doby bronzové a železné, odjezd do Cagliari - návštěva správního střediska Sardinie s řadou historických památek - amfiteátr z dob římských, královská zbrojnice, pisánské věže, katedrála, bastion San Remi..., prohlídka města, ubytování v oblasti, večeře.

8. den: Po snídani dle časových možností individuální volno v Cagliari na návštěvu muzeí, galerií a nákupy. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Tipy pro správnou volbu

- návštěva nejkrásnějších středomořských ostrovů
- pohodlná letecká doprava

Informace

Změna programu vyhrazena

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  - leteckou dopravu Praha - Bologna(Pisa nebo Milano)/ Cagliari - Praha včetně tax a příplatků
  - trajekty uvedené v programu
  - dopravu autokarem dle programu zájezdu
  - 7 noclehů v hotelech**/*** s polopenzí s rozšířenými kontinentálními snídaněmi, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
  - průvodce po dobu zájezdu
  - korsickou taxu
  - pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní služby:

  - příplatek za jednolůžkový pokoj 4.990,- Kč

  - vstupy do památkových objektů
  - pobytovou taxu v Itálii cca 2-6 euro/noc

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čedok, která zájezd organizuje.

 • Lokalita dle CK: Korsika
 • Místo dle CK: Ajaccio, Alghero, Barumini, Bastia, Bologna, Bonifacio, Cagliari, Calanche, Castelsardo, Corte, Costa Paradiso, Korsika, La Maddalena, Palau, Porto, Porto Cervo, San Salvatore, Sardinie, Su Nuraxi, Tharros

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Korsika - Sardinie

Číslo zájezdu: 1175319
Francie, Emilia Romagna, Sardinie, Ajaccio, Alghero, Bastia, Bologna, Bonifacio, Cagliari, Calanche, Castelsardo, Corte, Costa Smeralda, La Maddalena, Porto, Porto Cervo, San Salvatore, Su Nuraxi, Tharros

Všechny termíny a možnosti (1)