Termín:
17. 10. – 30. 10. 2019
Počet dní:
14 (čt – st)
Počet nocí:
12
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí

Program zájezdu

1. den: dle letového řádu odlet z Prahy.
2. den: přílet do Dillí, po vyřízení vstupních formalit a přivítání na letišti transfer do hotelu, ubytování a snídaně. Čas na odpočinek. V odpoledních hodinách prohlídka památek Starého a Nového Dillí. Prohlídka Červené pevnosti a největší indické mešity Jama Masjid (Páteční mešita, nádvoří pojme až 25000 věřících), prohlídka Raj Ghatu, místa, kde byla provedena kremace otce národů Mahátmy Ghándího. Projedete kolem prezidentského paláce Rashtrapati Havan, podél královské cesty Rajpath a Indickou bránou. Dále návštěva slavného Qutub Minar (72,5 m vysoký sloup zdobený bohatými ornamenty a kaligrafickými citacemi z koránu). Den ukončíte prohlídkou Humayunovy hrobky, jež připomíná slavný Taj Mahal. Nocleh v Dillí.
3. den: po snídani transfer do hotelu Chomu Palace, jenž je odrazem královských paláců Indie. Jedná se o 300 let starý elegantní opevněný hotel a jedno z nejnavštěvovanějších míst Rajasthanu. Zobrazuje životní styl princezny Rajasthanu a bohatství Indie. Jedná se o autentický historický palác s moderním vybavením, jež diskrétně splývá s tehdejší architekturou. Ubytování v hotelu Chomu Palace. Odpoledne procházka po vesničce Chomu village. Pokud čas a podmínky dovolí, projížďka na velbloudech. Večer si užijete pravý rajashánský folklór a taneční vystoupení v hotelu. Nocleh.
4. den: po snídani odjezd do Bikaneru (298 km). Rušné obchodní středisko se pyšní hezkou pevností a starým městem. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka Junaghart Fort – pevnosti, která byla vybudována za vlády Rajsinha. Uvnitř jsou nádherné zdobené interiéry a zajímavé štuky, chrámy a 37 pavilonů (nebyla nikdy dobita). Návrat do hotelu, nocleh.
5.: den: po snídani transfer do Jaisalmeru (332 km). Leží v poušti Thár v nejzápadnějším cípu Rajasthanu a proslavila jej především žlutavá pevnost, která se zdvíhá z pouštní krajiny jako vidina z pohádek Tisíce a jedné noci. Zlaté město (Golden City) je jedno z nejkouzelnějších v celé Indii. Po cestě návštěva chrámu Rat Temple (Karnimata Temple). Po příjezdu ubytování v hotelu a nocleh.
6. den: snídaně a návštěva této perly pouště – pevnosti Jaisalmer. V pevnosti se nachází několik chrámů a Mahárádžův palác. Projdete kolem zdejších okouzlujících měšťanských domů (havelis). Medové fasády jsou kouzelně zdobené mřížky s květinovými motivy a bohatě vypracovanými detaily. Návštěva muzea. V odpoledních hodinách individuální volno nebo možnost zúčastnit se velbloudího safari. Tuto atrakci si zde málokdo nechá ujít. Brázdit budete vyprahlé písky na korábu pouště západním směrem do Samovo písečných dun. Nocleh.
7. den: po snídani odjezd do Jodhpuru (272 km) na východní okraj pouště Thár. Přezdívá se mu Modré město (do barvy pro fasády se přidávalo barvivo indigo). Jde o královské město a najdete zde celou řadu pevností a paláců. Ubytování v hotelu, volný čas na odpočinek. Nocleh.
8. den: po snídani prohlídka Mehrangarh Fort, ze které je překrásný výhled na Staré město a kde se nachází množství okouzlujících paláců a muzeum. V odpoledních hodinách transfer do Udaipuru (255 km). Po cestě prohlídka chrámů Jain v Ranakpuru. Příjezd do Udaipuru, ubytování a nocleh.
9. den: po snídani prohlídka Udaipuru. Město je mnohdy označováno za nejromantičtější a nejpestřejší na celém indickém kontinentě. Zasazeno je mezi kopci a na břehu romantického jezera Pičola. V něm se zrcadlí krása rádžputánského paláce, bílých havéli a špičaté věžičky chrámů. Na západním břehu jezera zavítáte do Městského paláce (největší palácový areál Rajasthanu) a navštívíte muzeum. Večerní projížďka loďkou (realizace projížďky loďkou bude záviset na výšce hladiny vody jezera). Návrat na hotel a nocleh.
. den: snídaně a přejezd do Jaipuru (418 km). Jedná se o bývalé hlavní město státu Rajasthanu, které je jedním z nejnavštěvovanějších indických měst.
Pushkaru: , kde uvidíte jediný existující chrám lorda Brahmy a jezero Pushkar. Po příjezdu do Jaipuru se ubytujete. Volný čas na odpočinek. Nocleh.
11. den: po snídani návštěva Amber Fort. Výstup do pevnosti může být na hřbetech slonů (případně výjezd jeepem pokud podmínky nedovolí výstup na slonech). Prohlídka palácového komplexu. Odpoledne prohlídka města Jaipur, projížďka kolem Hawa Mahal (Palác větrů). Následuje návštěva největší kamenné observatoře Jantar Mantar (18 astrologických přístrojů, z nichž většina je stále funkčních). Návštěva kouzelného mahárádžova městského paláce, obklopeného překrásnými zahradami a nádvořími, které doposud obývá královská rodina a jehož část byla přeměněna v muzeum. Nocleh v Jaipuru.
12. den: po snídani odjezd do Agry (238 km) se zastávkou a návštěvou přízračného Fatehpur Sikri. Po prohlídce přejezd do Agry. Ubytování a nocleh.
13. den: po snídani časně ráno výprava k slavnému Taj Mahalu, který si prohlédnete za úsvitu a budete tak moci lépe pozorovat změny barev jeho kouzelné fasády za postupujícího světla. Hra světel a stínů má symbolizovat přítomnost Alláha a je významným uměleckým prvkem. Nejkrásnější monument v celé Indii a jeden z nejnádhernějších divů světa vám učaruje svou velkolepostí a krásou. Symbol čisté oddanosti byl vybudován slavným vládcem Shah Jahanem na důkaz nekonečné a nehynoucí lásky k jeho nejoblíbenější manželce Mumtaz Mahal (skonala při porodu jeho 14. dítěte). Poté prohlídka slavné pevnosti Agra Fort, vybudované z červeného pískovce. Kromě paláců a majestátního opevnění zhlédnete také Halu soukromých a veřejných audiencí. Odpoledne návrat do Dillí (216 km) a transfer na letiště k odletu zpět do ČR.
14. den: časně ráno odlet zpět do ČR dle aktuálního letového řádu.

Minimální počet účastníků

15.

Povinné příplatky

vízum do Indie (2 290 Kč, na vyžádání zprostředkuje CK CK)

Poznámka

cena nezahrnuje spropitné a vstupy dle programu (cca 110 USD).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha–Dillí–Praha s možným přestupem vč. letištních a bezpečnostních poplatků a případného palivového příplatku • dopravu klimatizovaným autokarem dle programu • 12 nocí v 2lůžk. pokojích v 3* hotelech • 12× snídani • služby průvodce CK • zákonné pojištění ve znění zákona č. 195/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: 1lůžkový pokoj (12 990 Kč) • večeře (4 490 Kč) • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Agra, Bikanér, Dillí, Chomu, Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur, Pushkar, Udaipur
Informace o slevách

Královský Rajasthan - ve stopách mahárádžů

Číslo zájezdu: 1150369
Indie, Dillí, Indie, Ágra, Bikaner, Džaisalmér, Džajpur, Jodhpur, Nové Dillí, Pushkar, Udajpur