Termín:
4. 10. – 13. 10. 2019
Počet dní:
10 (pá – ne)
Počet nocí:
9
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu

Zveme vás do zemí, které teprve cestovní ruch poznávají, kde se ještě s velkými davy turistů nepotkáte a kde občas budete mít pocit, že se zastavil čas. Albánie i Makedonie za sebou mají zajímavou i smutnou minulost, dnes však představují země, které mají co nabídnout. S naším zájezdem můžete nahlédnout do krás přírodních, jako jsou jezera a národní parky, a rovněž do krás historických – kláštery, kostely nebo mešity. Závan dob minulých ucítíte ve městech i na venkově. A tyto jedinečné zážitky doprovázejí příjemní a usměvaví lidé a výborné balkánské jídlo.
Minimální počet účastníků:
12.
Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

1. den

Letecky Praha – Tirana; dle času příletu procházka městem.

2. den

Tirana – srdce Albánie, prohlídka města, proslulé Skanderbegovo náměstí, Ethem Beyova mešita, hodinová věž a hrad vystavěný císařem Justiniánem. Přejezd do města Skadar, známého jako hlavní město severní Albánie a zároveň jednoho z nejstarších měst celé země; návštěva pevnosti Rozafa, rozkládající se na skále nad řekami Drin, Buna a Kiri, ubytování.

3. den

Jezero Koman – přejezd a poté lodí do Fierzy – největší vodní přehrada v Albánii. Plavba je úžasným zážitkem, voda září nepřeberným množstvím barev a scenerie obklopená horami a zelení působí opravdu úchvatně; přejezd do Valbony.

4. den

Národní park Valbona – dopolední procházka po krásném a rozmanitém parku; přesun zpět do Tirany s krátkou zastávkou ve městě Lezhe, kde se nachází mauzoleum národního hrdiny Skanderbega.

5. den

Voskopoje – přesun do jihovýchodní části Albánie, někdejšího kulturního centra celého Balkánu; procházka ke kostelu svatého Nikolaje a klášteru s kostelem svatého Jana Křtitele, přejezd do Korce, přezdívaného 'Malá Paříž“; muzeum středověkého umění, mešita Mirahori, jedna z nejstarších na území Albánie; návštěva místního trhu s možností nákupu drobných suvenýrů.

6. den

Makedonie – přejezd do města Ohrid  a návštěva kláštera svatého Nauma; prohlídka města ležícího u severovýchodního břehu stejnojmenného jezera.

7. den

Národní park Galičica – přejezd parkem k Prespanskému jezeru, které leží na rozhraní Albánie, Makedonie a Řecka; Bitola – druhé nejlidnatější město v Makedonii, ležící na břehu řeky Dragor.; antické město Heraclea Lyncestis, založené roku 359 př. Kr. otcem Alexandra Makedonského Filipem II.

8. den

Národní park Mavrovo – největší národní park v Makedonii, ortodoxní klášter svatého Jovana Bigorského a přejezd do Skopje s krátkou zastávkou ve městě Tetovo, ležícím na úpatí planiny Šar.

9. den

Skopje – prohlídka hlavního a zároveň největšího města Makedonie; mešita Mustafa Paši, Starý Bazar a Kamenný most přes řeku Vardar, přejezd ke kaňonu Matka a projížďka lodí.

10. den

Odlet do Prahy.

Obecné informace k ubytování

HOTELY, PENZIONY, APARTMÁNY:
Standardně jde o ubytování ve 2–3lůžkových pokojích. Jeho styl a kvalita se značně liší podle navštívených zemí. V evropsky fungujících oblastech a lokalitách se značí celková úroveň ubytování počtem hvězdiček, kde jejich vyšší počet značí vyšší komfort. Od kategorie *** lze vždy počítat s WC a sprchou na pokojích, u nižších kategorií může být sociální zařízení společné. V exotických zemích využíváme pro standardní poznávací zájezdy převážně ubytovací zařízení na úrovni hotelů *** (tedy 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), pokud jsou v dané lokalitě k dispozici. Pro poznávací zájezdy cestovatelského typu a pro sportovně zaměřené zájezdy využíváme ubytování lokálního typu, tedy ne hotelové komplexy odtržené od místního života. Úroveň tohoto ubytování lze často obtížně popsat počtem hvězdiček, ale většinou se blíží kategorii **, v oblastech s obecně skromnou turistickou infrastrukturou kategorii *.
HOSTELY, TURISTICKÉ UBYTOVNY, HORSKÉ CHATY:
Zde je třeba počítat se společným ubytováním ve větších či menších pokojích (výjimečně 2lůžkových, nejčastěji 3 až 6lůžkových, někdy i vícelůžkových) a se společným sociálním zařízením. V standardních hostelech lze očekávat domácké prostředí a snídani v ceně.
BUNGALOVY, MOBILHOMY
Chatky různého typu a úrovně či trvale zaparkované velké karavany (mobilhomy) v rámci kempu či podobného ubytovacího zařízení.
KEMPY, TÁBOŘIŠTĚ
Pokud není uvedeno jinak, je potřeba mít vlastní stan. Kempy jsou vybaveny minimálně sociálním zařízením Jejich úroveň závisí na zvyklostech a vyspělosti navštívených zemí, ale většinou lze počítat s možností teplé sprchy (pokud jde o sprchy na žetony, není jejich placení zahrnuto v ceně zájezdu). Tábořiště se vyskytují převážně při vícedenním trekingu ve volné přírodě. Jde o místa určená k táboření se základním vybavením pro přenocování (tedy s vodou a alespoň suchými záchody).

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

  • průvodce CK
  • letenka vč. všech poplatků Praha – Tirana / Skopje – Praha
  • doprava minibusem
  • 9x hotel *** se snídaní
  • vstupné v rámci programu
  • informační materiály

Základní cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj povinný – 5000 Kč
  • večeře – 3500 Kč

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Adventura, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Skopje, Tirana
Informace o slevách

Krásy Albánie a Makedonie

Číslo zájezdu: 1182302
Albánie, Makedonie, Skopje, Tirana

Všechny termíny a možnosti (1)