Termín:
27. 4. – 4. 5. 2019
Počet dní:
8 (so – so)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa zájezdu

Barcelona • Andorra • Avignon • Nice • Monaco/ Monte Carlo • Cannes • Marseille • Montpellier

Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy do Španělska na letiště Barcelona. Dle letového řádu okružní jízda, transfer do hotelu a nocleh.
2. den: snídaně, odjezd do Andorry, samostatného malého knížectví v kotlině obklopené hřebeny Pyrenejí. Zastavení v hlavním městě Andorra la Vella, v údolí řeky Valira, možnost výhodných nákupů v této bezcelní zóně a typickém tranzitním státu. Nocleh v Andoře.
3. den: po snídani odjezd do Pas de la Casa do Francie, odjezd do kouzelného města Carcassonne. Krásně zrekonstruované pohádkové město na seznamu UNESCO, prohlídka tohoto jedinečného skvostu, individuální volno. Přenocování v oblasti Avignonu. Nocleh.
4. den: snídaně, návštěva Avignonu. Procházka městem kolem nejznámějších památek. Fakultativně prohlídka papežského paláce. Přejezd do Nice. Procházka s průvodcem nejrozsáhlejším střediskem na pobřeží Středozemního moře, pátým největším městem ve Francii (významná muzea, krásné pláže, čilý pouliční život), pobřežní promenáda Promenade des Anglais, lemovaná galeriemi, obchody a velkolepými hotely; překrásné pastelové fasády domů ve Starém městě, sídle umělců, galerií, butiků a restaurací. Skutečnou 'pastvou' pro oči je každodenní květinový a zeleninový trh v Cours Saleya. Starý klášter Notre-Dame de Cimiez, zbytky rozsáhlé původní římské osady s pozůstatky velkých lázní a amfiteátru (artefakty z vykopávek jsou umístěny v sousedním archeologickém muzeu). Ubytování v hotelu. Nocleh.
5. den: snídaně, přejezd do Monaka, místa s bouřlivou historií, nejstaršího knížectví na světě, o rozloze 1,9 km2. Za slávu vděčí především kasinu – první bylo otevřeno v r. 1865 na neúrodném výběžku, pojmenovaném na počest Karla III. jako Monte-Carlo, které bylo ve své době natolik výdělečným podnikem, že Karel III. mohl svému lidu v r. 1870 zrušit daně. V současné době je Monako daňovým rájem a jeho obyvatelé se pyšní nejvyšším příjmem na hlavu na světě. Knížectví plné kulturních zážitků (ohňostrojový festival, nespočetné koncerty operních pěvců, světový balet, Velká cena Monaka, Rallye Monte-Carlo a mnoho dalších akcí během celého roku), krásná neorománská katedrála, pevnost Fort Antoine, Jardin Exotique – botanická zahrada se širokou paletou rostlin, pokládaná za jednu z nejkrásnějších v Evropě, oceánografické muzeum. Procházka s průvodcem, odpoledne individuální volno, přejezd na ubytování, nocleh.
6. den: snídaně, přejezd do Cannes, města Mezinárodního filmového festivalu, předního letoviska na pobřeží Středozemního moře. Prohlídka starého města, uprostřed čtvrti Le Suquet, na svahu Mont Chevalier, část pův. starých hradeb na náměstí Place de la Castre, kterému vévodí kostel Notre-Dame de l´Éspérance ve stylu provensálské gotiky; strážní věž z 11. st. – sídlo Musée de la Castre, proslulý Boulevard de la Croisette lemovaný palmami a zahradami, z jedné strany bok po boku luxusní hotely a butiky, na protější straně snad nejlepší písečné pláže Azurového pobřeží. Indiv. volno – možnost koupání. Přejezd do oblasti Nice, ubytování.
7. den: snídaně, Marseille, návštěva starého přístavu, přejezd do Arles – prohlídka města na Rhoně, bašta provensálských tradic a kultury s řadou památek z římského osídlení – amfiteátr, divadlo, Konstantinovy lázně. Montpellier – prohlídka města mezi mořem a horami, města paláců s elegantními nádvořími, kamennými schodišti a balkony, řada unikátních památek již z 12. století, věže z původního opevnění, Chateau d `Eau s akvaduktem, katedrála sv. Petra. Přejezd na ubytování, nocleh.
8. den: snídaně, individuální volno. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Minimální počet účastníků

20.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha–Barcelona–Praha • transfer letiště–hotel–letiště • autokarovou dopravu dle programu • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 2/3* hotelu se snídaní • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/1999 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění • 1lůžkový pokoj (4 990 Kč) • večeře (3 490 Kč) • ostatní vstupy

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře FIRO - tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Andorra, Avignon, Barcelona, Cannes, Marseille, Monaco/ Monte Carlo, Montpellier, Nice

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Krásy jižní Francie

Číslo zájezdu: 1148831
Francie, Andorra, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Katalánsko, Monako, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Avignon, Barcelona, Cannes, Marseille, Monte Carlo, Montpellier, Nice