Termín:
8. 9. – 13. 9. 2020
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
9 490  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 14:00, plánovaný příjezd do Brna - 17:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Trasa

LE GRAU DU ROI - CAMARGUE - AGDE - BÉZIERS - MONTPELLIER - NARBONNE - CARCASSONNE - QUÉRIBUS - PEYREPERTUSE - SÉTE - CANAL DU MIDI

Svozové trasy

A, B, C, D, E

1. den

Odjezd z Brna v odpoledních hodinách. Noční přejezd Německem do Francie.

2. den

Dnešní den strávíme koupáním na písečných plážích u rybářského městečka LE GRAU DU ROI. Nedaleko se nachází i přírodní rezervace CAMARGUE, která je domovem unikátní flóry a především fauny. Camargue je také díky své ohromné rozloze největší říční deltou západní Evropy. Budeme mít možnost podniknutí lodního výletu. Poté přejedeme na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme k městečku AGDE, kde se 14 km písčitých pláží střídá se skalisky a malými ostrůvky. Historické městečko je jedním z nejstarších měst Francie. Dopoledne věnujeme relaxaci na místních plážích. Odpoledne si prohlédneme MONTPELLIER - slavné univerzitní město, které se pyšní bohatou historií. V podvečerních hodinách zavítáme do BÉZIERS, dřívějšího centra katarů, dnes města známého býčími zápasy, ragby, vínem a impozantní katedrálou ze 14. století. Vrátíme se na ubytování.

4. den

Po snídani podnikneme výlet na hrady QUÉRIBUS a PEYREPERTUSE, které v minulosti představovaly především odpor katarského hnutí proti křižákům. Časem však byly pobořeny a dnes tak na skalních ostrozích ční jejich zříceniny. Poté se vydáme do nejzachovalejšího opevněného města v celé Evropě - pohádkového města CARCASSONNE, do výspy katarů a útočiště středověké intelektuální elity. Po prohlídce města odjedeme na ubytování.

5. den

Dnes zavítáme do elegantního města NARBONNE, prohlédneme si historické centrum města a čeká nás i ochutnávka vína. Odpoledne využijeme ke koupání na nejkrásnějších plážích Francie u malebného městečka SÉTE, 'Benátek Languedocu'. Město svou romantickou atmosférou inspirovalo nejednoho umělce, natáčelo se tady několik slavných filmů. Ústí zde CANAL DU MIDI (UNESCO), unikátní technický klenot spojující Atlantik se Středozemním mořem. Večer se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Anotace

od zlatavých písečných pláží až k majestátním katarským hradům

Trasa

Nekonečné písečné pláže a krvavá historie katarů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, 3x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 490 Kč,cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 80 €, pobytové taxy.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čsad Tišnov, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Agde, Béziers, Camargue, Canal du Midi, Carcassonne, Le Grau Du Roi, Montpellier, Narbonne, Peyrepertuse, Quéribus, Sete
Informace o slevách

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Languedoc a Roussillon

Číslo zájezdu: 1477750
Francie, Francouzská riviéra, Languedoc-Roussillon, Lví zátoka, Occitanie, Canal du Midi, Montpellier, Narbonne