Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika

Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero

Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika

  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero
Původní cena
6 290 Kč/os

Cena
5 661 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 241 660
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 06:00, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Trasa

GMUNDEN - HALLSTATT - SCHLADMING - DACHSTEIN - SILBERKARKLAMM - RAMSAU - STEIRISCHER BODENSEE - PLANAI - TRAUTENFELS - WÖRSCHACH - WOLKENSTEIN

Svozové trasy

A, A1

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do GMUNDENU. Čeká nás výjezd lanovkou na Grünberg a návštěva nové stezky v korunách stromů Baumwipfelpfad Salzkammergut (vstup + lanovka 25 €). Variantně možnost procházky Gmundenem kolem jezera. Odpoledne zavítáme do historického HALLSTATTU (UNESCO), romantického města, které si během naší procházky prohlédneme. Dozajista nám učaruje nádherná místní krajina a magické Halštatské jezero. Budeme mít i možnost výjezdu lanovkou na Skywalk a Welterbe-Blick (18 €). Ve večerních hodinách přijedeme do Schladmingu, kde se ubytujeme. Z jedné strany budeme mít impozantní ledovec Dachstein, z druhé strany Schladmingské Taury - jehož centrem je právě středověké městečko SCHLADMING.

2. den

Po snídani podnikneme fascinující jízdu lanovkou na ledovec DACHSTEIN, a to až do výšky 2 700 m. Dachsteinský ledovec je nejnavštěvovanější turistickou destinací ve Štýrsku. Zde budeme moci navštívit ledový palác, projít se po visutém mostě s prosklenou vyhlídkovou plošinou. Návštěva Ledového paláce nás zavede hluboko do nitra ledovce Dachstein, kde se ponoříme do fascinujícího světa ledu, světla a zvuku a necháme se okouzlit zářící čistotou ledu a mystickou hudbou. Odpoledne nás čeká výstup říční soutěskou SILBERKARKLAMM (4 €), jde o romantickou divokou vápencovou rokli v srdci Dachsteinského masivu. Dále zavítáme do RAMSAU - dovolenkové obce s dech beroucí krajinou. Jde o jedno z nejkrásnějších míst Alp v prázdninovém regionu Schladming-Dachstein. Společně se projdeme loukami oplývajícími rozmanitostí květeny k horským salaším, k večeru nás čeká výjezd mýtnou silnicí k malebnému štýrskému jezeru STEIRISCHER BODENSEE. Program dnešního dne zakončíme procházkou Schladmingem, dějištěm MS v alpském lyžování v roce 2014. Vrátíme se na ubytování.

3. den

Po snídani se rozloučíme se Schladmingem výjezdem lanovkou na PLANAI, odkud se nám nabízí nádherný panoramatický pohled na celou oblast. Zde se také nachází nejvýše položené dětské hřiště. Poté se přesuneme k romantickému zámku TRAUTENFELS na skalním ostrohu u úpatí hory Grimming, který je proslulý svými renesančními freskami. Pokračovat budeme do soutěsky WÖRSCHACH, zde budeme z dřevěných lávek a schůdků obdivovat krásu místních vodopádů. Cesta zpět k autobusu vede kolem zříceniny hradu WOLKENSTEIN. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Anotace

v ráji až nad oblaky s jedinečnými atrakcemi pro dospělé i děti

Základní cena zahrnuje

  • dopravu klim. autobusem, 2x ubytování v penzionu/hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím, 2x polopenzi, Schladming-Dachstein Sommercard - vstupy 2. a 3. den v ceně vyjma soutěsky Silberkarklamm (4 €), služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

1lůžkový pokoj - 1 790 Kč, cestovní pojištění, pobytové taxy, vstupy 1. den a vstup do soutěsky Silberkarklamm (4 €)

Informace o zájezdu

Pořadatel: ČSAD Tišnov, spol. s r.o., IČ 46905952.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Hallstatt
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

800 656 610 Číslo zájezdu: 2 241 660
dnes 8–18 h

Rakousko

Rakousko, země majestátních horských hřebenů, jezer, malebných údolí i historických měst. Náš osobitý jižní soused je velmi dobře dostupný vlakem i autem. Díky své kvalitní silniční síti je zde cestování pohodlné a rychlé. Velká část rakouského území je tvořena alpským masivem, který je nejčastějším cílem českých turistů v letních i zimních měsících. Všeobecně vysoká kvalita služeb i možnosti vyžití pro rodiny s dětmi jsou jistotou, se kterou můžete cestovat do této země. Služby jsou ve velmi vyspělém Rakousku precizní a mnohdy překvapí. Cílem nádherné letní dovolené mohou být horské túry, nebo wellness odpočinek u vyhlášených rakouských jezer. Rakousko je lyžařskou velmocí a v zimě místní obyvatelé žijí všemi sporty spojenými s bílým prašanem na sjezdovkách. Navštivte nejoblíbenější střediska českých lyžařů Dachstein West nebo Dachstein / Schladming.

Nezávazná objednávka

Ledovec Dachstein - pohodová letní turistika
  Rakousko, Horní Rakousko, Rakouská jezera, Solná komora, Hallstatt, Halštatské jezero

Původní cena
6 290 Kč/os

Cena
5 661 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 241 660

Zájezd

osoba
2
5 661 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
225 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
174 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč