Madagaskar - ostrov přírodních krás

Madagaskar, Antananarivo, Antsirabe, Fianaratsoa, Perinet, Ranohira, Ranomafana, Tulear

Madagaskar - ostrov přírodních krás

  Madagaskar, Antananarivo, Antsirabe, Fianaratsoa, Perinet, Ranohira, Ranomafana, Tulear
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa zájezdu

Antananarivo

 • Perinet
 • Antsirabe
 • Ranomafana
 • Fianaratsoa
 • Ranohira
 • Tulear
 • Ifaty
 • Antananarivo
Program zájezdu

1. den: odlet z Prahy s přestupem na Madagaskar.
2. den: přílet do hlavního města ostrova Antananariva, běžně nazývaného Tana. Transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
3. den: po snídani cca 3hodinový přejezd směrem na východ do přírodní rezervace Perinet. Rýžová pole a zelenina formují první část krajiny, deštný prales uvidíte hned za městem Mandraka. Perinet je domovem lemurů (jedním z nich je největší lemur zvaný Indri žijící pouze na Madagaskaru), ale i spousty dalších druhů zvířat i rostlin. Po cestě návštěva rezervace Peryeras s chameleony a motýly. Nocleh v oblasti Andasibe.
4. den: za svítání procházka do deštného pralesa, ideální doba na pozorování největších lemurů Indri, stejně jako mnoha druhů ptactva. Perinet, jedna z nejnavštěvovanějších chráněných oblastí na ostrově, je také jedním z nejlepších míst na pozorování ptáků. Místní průvodce vás seznámí s lokální květenou i zvířaty. Odpoledne můžete navštívit ostrůvek s lemury v soukromém parku Vakona. Návrat na nocleh.
5. den: přejezd směrem na jih do Antsirabe, 3. největšího města na ostrově, města s třemi tisíci řidičů rikš, známého zpracováním polodrahokamů, které se nachází v okolí. Cesta přes typickou krajinu náhorních plošin s mozaikou rýžových políček. Zastávka v Ambatolampy, kde zjistíme, jak místní lidé vyrábí hliníkové nádobí. Návštěva dílny na zpracování drahých kamenů a kráterového jezera. Nocleh.
6. den: po cestě do národního parku Ranomafana zastávka v malebném městečku Ambositra, centru dřevořezbářského řemesla, prohlídka místních dílen. Ranomafana, místo s termálními prameny, se zachovanou a stále divokou přírodou, kde žijí endemické druhy lemurů. Nocleh.
7. den: pěší výlet po stezkách deštného pralesa národního parku Ranomafana, úžasný zážitek v oblasti nabízející nádherné výhledy na pohoří pokryté primárním pralesem. Návrat na nocleh. Noční procházka, během které je možné vidět noční život zvířat v parku.
8. den: pokračujeme směrem na jih přes město Fianarantsoa, zajímavé město ve vnitrozemí, akademické a intelektuální centrum ostrova, proslulé svými vinicemi. Zastávka v Ambalavao, malé vesnici na konci náhorní plošiny, před pokračováním k jihu návštěva známé papírny Antaimoro, kde tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus, a parku Anja, kde můžeme pozorovat jednoho z nejznámějších lemurů - ring-tailed lemur. Nocleh v Ranohira.
9. den: Ranohira, ležící mezi masivem Isalo a ohromnou náhorní plošinou Horombe, je výchozím bodem všech expedicí do Národního parku Isalo. Nádherné pískovcové skály rozličných tvarů, údolí, vodopády a kaňony jsou důvodem popularity tohoto parku. Při túře dojdete k romantickému přírodnímu bazénu. Můžeme se projít okolo a prozkoumat nedaleký horský vrchol a užít si výhledy. Návrat na nocleh.
10. den: přejezd přes Tulear, rybářské městečko. Po cestě uvidíme tajemné hrobky kmene Mahafaly i typickou vegetaci, jako jsou majestátní baobaby, aloe, palmy či trnitá buš. Krásná pláž Ifaty ukončí cestu na jihozápad. Nocleh v Ifaty.
11. den: Ifaty - volný den na pláži v oblasti vyhlášené výborným šnorchlováním a potápěním. Nocleh.
12. den: transfer na letiště do Tulear, přelet do hlavního města. Následuje odlet s přestupem do Prahy.
13. den: přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků

12.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Antananarivo-Praha vč. příplatků
 • přelet Tulear-Antananarivo
 • transfer letiště-hotel-letiště
 • dopravu dle programu
 • 10 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelech/lodgiích s polopenzí
 • výlety a vstupy dle programu
 • služby místního průvodce v rezervacích a národních parcích
 • služby průvodce CK
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • spropitné cca 50 USD/osoba
 • jednorázové turistické vízum na Madagaskar do 30 dnů pobytu za poplatek 25 EUR, a to po příletu přímo na letišti Ivato v Antananarivu. Fakultativní příplatky: pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění
 • 1lůžkový pokoj (13 490 Kč)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář FIRO - tour, IČ: 27869237. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Antananarivo, Antsirabe, Fianaratsoa, Ifaty, Perinet, Ranohira, Ranomafana, Tulear
Informace o slevách

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 666 480
dnes 7.30–17 h

Madagaskar

Ostrovní stát s fascinující unikátní faunou a flórou, jehož příroda se formovala zcela izolovaně od ostatního světa po milióny let, a kde můžete spatřit řadu živočichů a rostlin, které jinde na Zemi již nepotkáte. Madagaskar je čtvrtým největším ostrovem světa a kromě setkání s výjimečnou přírodou vám nabízí nekonečné bílé písečné pláže a laguny s azurově modrou vodou. Neváhejte vstoupit do ráje.

Nezávazná objednávka

Madagaskar - ostrov přírodních krás
  Madagaskar, Antananarivo, Antsirabe, Fianaratsoa, Perinet, Ranohira, Ranomafana, Tulear

Cena
79 111 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 666 480

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
79 111 Kč
příplatek za parkování pro 1 vůz u letiště Praha
0
0 Kč

Pojištění

příplatek za pojištění Svět P1490 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000/osoba spoluúčast 0% - osoba
2
1 490 Kč
příplatek za pojištění Svět P980 - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 50.000 - osoba
0
990 Kč
příplatek za pojištění Svět - léč.výlohy+úraz+odpovědnost+zavazadla+storno 100.000 - dítě do 12 let
0
1 500 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
2
108 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 13 dní
0
1 Kč