Termín:
11. 11. – 18. 11. 2019
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
1: PRAHA – TEL AVIV
Sraz na letišti Praha již 3 hodiny před odletem, odbavení a odlet do Tel Avivu. Odjezd do Jeruzaléma. Večeře. Nocleh v Jeruzalémě.
2: JERUZALÉM
Snídaně. Prohlídka Jeruzaléma (Chrámová hora, Skalní dóm, Zeď nářků, hora Sión, Olivetská hora, Getsemanská zahrada, chrám Národů, Křížová cesta Via Dolorosa se 14 zastaveními, chrám Božího hrobu). Do Zdi nářků, nejsva tějšího místa na naší planetě, budete moci vložit své přání. Tři velká nábožen ství (judaismus, křesťanství, islám) považují Jeruzalém za „Svaté město“. Jeruzalém se rozkládá v Jud ských horách na hranici úmoří Středozemního a Mrtvého moře, na okraji Judské pouště. Snad žádné jiné město nemá tak barvitou a složitou historii, atmosfé ra města je skutečně nepopsatelná a nepřenosná. Večeře. Nocleh.
3: JERUZALÉM – EIN BOKEK
Snídaně. Odjezd z Jeruzaléma Judskou pouští k Mrtvému moři do lázeňského střediska Ein Bokeku, koupání v léčivém Mrtvém moři. Večeře. Nocleh.
4 - 6: EIN BOKEK
Snídaně. Možnost koupání v Mrtvém moři. Každý by měl alespoň jednou za život navštívit Mrtvé moře, nejníže položené místo na naší planetě (408 metrů pod úrovní světového oceánu), a přesvědčit se, že zeměpisci ani lékaři nelžou. Zdejší prostředí s vodou plnou minerálů, se sluncem bez škodlivého záření a s ovzduším bohatým na kyslík se osvědčilo při léčbě mnoha kožních, revmatických, dýchacích a svalových chorob. Zejména nemocní lupénkou mluví o Mrtvém moři jako o zázraku a nejefektivnějších lázních světa. Hotely poskytují svým hostům nejen plné pohodlí, ale i výborné stravování odpovídající danému klimatu a zdravotním potížím. Na plážích je k dispozici černé léčivé bahno. Nebe je zde téměř celý rok bez mraků a sluneční záři se můžete vydávat bez strachu z ozónové díry. Večeře. Nocleh v Ein Bokeku.
7: EIN BOKEK – JAFFA - TEL AVIV
Odjezd z Ein Bokeku do Tel Avivu. Okružní jízda po Tel Avivu s několika zastávkami. Tel Aviv se nachází na břehu Středozemního moře, jméno Tel Aviv znamená v hebrejštině kopec (tel) a jaro (aviv). Možnost koupání ve Středozemním moři. Prohlídka starobylé Jaffy, která leží pouhých 5 km od Tel Avivu. Večeře. Nocleh.
8: TEL AVIV – PRAHA
Transfer na letiště, odlet z Tel Avivu do Prahy. Přílet do Prahy.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

leteckou přepravu a letištní poplatky
3 noclehy v 3* hotelech během okruhu
4 noclehy v hotelu 3*, 4* nebo 5* se stravou dle výběru u Mrtvého moře
veškeré transfery během okruhu
všechny prohlídky a vstupy dle programu
služby česky hovořícího průvodce (min. 16 osob)

Základní cena nezahrnuje

fakultativní výlety a vstupy
spropitné a bakšišné
cestovní pojištění
Poznámka

Minimum: 16 osob

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ein Bokek, Jaffa, Jeruzalém, Tel Aviv

Mrtvé moře a metropole Izraele

Číslo zájezdu: 1236299
Izrael, Jaffa, Jeruzalém, Tel Aviv