Termín:
7. 10. – 24. 10. 2019
Počet dní:
18 (po – čt)
Počet nocí:
14
Doprava:
letecky Praha
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Program
1 - 2: ODLET Z PRAHY A NA CESTĚ
Odlet z Prahy do Sydney. Let na trase s mezipřistáním v Asii.
3: PŘÍLET DO SYDNEY
Po příletu do Sydney krátká orientační prohlídka města s vyhlídkou na budovu Opery a přístavní most, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu. Nocleh v Sydney.
4: SYDNEY
Pěší prohlídka města, při níž navštívíme čtvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, čtvrť The Rocks, vyhlídkovou věž AMP Tower, Hyde Park či katedrálu svaté Marie. Projedeme se případně lodí po zálivu (fakultativně). Nocleh v Sydney.
5: CANBERRA
Výlet do Canberry, metropole Austrálie. Prohlídka zahrnuje většinu atrakcí na obou březích jezera Lake Burley Griffin včetně originální budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocleh.
6: NP BLUE MOUNTAIN
Výlet do Blue Mountains. Nejdříve zastavíme v parku divokých zvířat Wildlife Park, kde uvidíte na vlastní oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívíme vyhlídku na skalní útvar Tři sestry a vyjdeme si na procházku eukalyptovým lesem. Zpět se svezeme nejstrmější železnicí světa.
7: SYDNEY – GOLD COAST
Transfer na letiště, přelet do přímořského ráje Gold Coast severně od Sydney a transfer do hotelu. Volno na plážích Surfers Paradise. Nocleh.
8: GOLD COAST
Volno na nekonečných plážích Gold Coast nebo výlet do deštného pralesa národního parku Lamington s nádhernými výhledy. Nocleh na Gold Coast.
9: BRISBANE – HERVEY BAY
Přejezd přes Sunshine Coast do Hervey Bay – výchozího bodu pro návštěvu ostrova Fraser Island. Cestou prohlídka Brisbane, centra státu Queensland.
10: FRASER ISLAND
Výlet na největší písečný ostrov světa Fraser Island či volno na pláži. Ostrov a národní park Great Sandy je známý neskutečně širokou pláží a písečnými dunami. Nechybějí čirá sladkovodní jezírka nebo deštný prales. Nocleh.
11: ROCKHAMPTON
Přejezd do Rockhamptonu, překročení obratníku Kozoroha. Nocleh.
12: AIRLIE BEACH
Přejezd do Airlie Beach, výchozího bodu pro návštěvu rezervace Whitsundays. Ubytování, volno na pláži. Nocleh.
13: NP WHITSUNDAY ISLAND
Celodenní výlet do národního parku na ostrovech Whitsunday. Ostrovy nabízejí široké možnosti vodních radovánek – potápění, šnorchlování, koupání a romantické procházky. Nocleh.
14: TOWNSVILLE – CAIRNS
Cesta přes Townsville s možností návštěvy akvária, v němž se dozvíme vše o životě na Bariérovém útesu. Odpoledne přejezd do Cairns. Nocleh.
15: CAIRNS
Volno na plážích tropického severu nebo fakultativně výlet lodí se skleněným dnem pro pozorování podmořského života Velkého bariérového útesu – největšího korálového útesu planety. Možnost potápění či šnorchlování. Fakultativně též let vrtulníkem nad útesem. Nocleh.
16: CAIRNS
Volno na plážích tropického severu nebo celodenní výlet do nedaleké Kurandy, která se nachází uprostřed deštného pralesa. Jízda železnicí kolem vodopádů a nejdelší lanovkou na světě nad deštným pralesem bude zakončena v místním kulturním centru vystoupením domorodé skupiny písní a tanců. Můžete si také vyzkoušet hod bumerangem nebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocleh v Cairns.
17: ODLET DO PRAHY
Transfer na letiště a odlet z Cairns do Prahy s mezipřistáním v Asii.
18: PŘÍLET DO PRAHY
MOŽNOSTI PRODLOUŽENÍ
AYERS ROCK Využijte výhodné možnosti a zkombinujte si zájezd s návštěvou nejslavnějšího a největšího monolitu světa. Více informací zde.
CAIRNS Využijte možnosti prodloužení na bělostných plážích australské riviéry. Více informací zde.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Leteckou přepravu a letištní poplatky
14x nocleh kategorie 3* se snídaní
dopravu klimatizovaným mikrobusem/autobusem
služby českého průvodce
vstup do Featherdale Wildlife Parku
jízdenka na lanovku v Blue Mountains
celodenní výlet na Fraser Island
celodenní výlet do Whitsunday Island NP
celodenní výlet do NP Lamington

Základní cena nezahrnuje

fakultativní vstupy a výlety
vstupy do národních parků
spropitné a stravování vyjma snídaní
elektronické vízum do Austrálie 500,– Kč (zajistí CK)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Eso travel, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Airlie Beach, Brisbane, Cairns, Canberra, Fraser Island, Gold Coast, Hervey Bay, Np Blue Mountain, Np Whitsunday Island, Rockhampton, Sydney, Townsville

Nejkrásnější místa východní Austrálie

Číslo zájezdu: 1236310
Austrálie, Nový Jižní Wales, Queensland, Canberra, Hervey Bay, Rockhampton, Sydney, Townsville

Všechny termíny a možnosti (1)