Termín:
16. 11. – 6. 12. 2019
Počet dní:
21 (so – pá)
Počet nocí:
19
Doprava:
letecky Praha
Strava:
bez stravy
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Délka tras:

letadlem 38 000 km, po zemi 6500 km, pěšky 8x 4-10 km (volitelně) Počasí: vzduch 22-32 °C (AUS), voda 17-27 °C Nástupní místo: Praha

Program
1. až 3 den

Praha - Alice Springs. Odlet do Jižní Austrálie. Přelet do geografického centra kontinentu - Alice Springs. Město a okolí, skalní klokani v N.P. Simpsons Gap, kolmý kaňon Standley Chasm.

4. až 8 den

Alice Springs - Uluru - Adelaide - Grampians N.P. Posvátný Uluru (Ayers Rock) - největší kámen světa, pustá krajina skalních homolí Kata Tjuta (Olgas). Domorodá teritoria Aboriginů. Coober Pedy: největší naleziště opálů, podzemní obydlí hledačů polodrahokamů. Z Outback kolem pohoří Flinders do Port Augusta ve Spencerově zálivu: vyhlášené jihoaustralské vinice. Metropole Jižní Austrálie Adelaide. Největší australská řeka Murray, skalní jehly v N.P. Grampians.

9. až 11 den

Great Ocean Road - Melbourne - Canberra. Bizarní Great Ocean Road: Pobřeží vraků, skalní útvary v moři - Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, zřícený London Bridge. Deštný prales a stromové kapradiny v N.P. Otway, „evropský” Melbourne. Jízda kolem Australských Alp, nejvyššího pohoří Austrálie s nejvyšší horou Mt. Kosciusko (2228 m). Canberra - hlavní město Austrálie plné parků a vodních ploch s unikátní budovou parlamentu.

12. až 14 den

Sydney - Blue Mountains N.P. - Byron Bay. Sydney - největší a nejživější australské město: Opera (UNESCO), Harbour Bridge, historické přístavní čtvrti Rocks a Circullar Quay, vibrující Darling Harbour, City s možností vyhlídky z televizní věže (309 m). N.P. Modré hory (UNESCO) s velkolepou skalní formací Tři Sestry. Odjezd na sever do subtropů. Maják a pláže v Byron Bay na nejvýchodnějším mysu Austrálie.

15. až 19 den

Gold Coast - Brisbane - Hervey Bay. Pláže Pacifiku na Gold Coast. Podél Glass House Mountains do Hervey Bay: koupání, možnosti výletů na největší písečný ostrov Fraser a na Great Barrier Reef - „největší živou věc na světě”: šnorchlování, potápění v tropickém ráji útesů Korálového moře. Návrat do Brisbane, moderního centra Queenslandu.

20. až 21 den

Brisbane - Praha. Odlet domů.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Doprava. Vyřízení australských víz (1101). Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet do Alice Springs (1101) včetně letištních tax a poplatků. Po trase pronajatý mikrobus řízený průvodcem. Ubytování: 1101: 17x motely, apartmány, bungalovy - 2-lůžkové pokoje většinou s příslušenstvím a možností přípravy jednoduchých jídel, 1101: 1x pokoj po 4 osobách. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1101: 22 200 Kč (17x, 1x není možný).

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Nomád, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Alice Springs

NEJMENŠÍ KONTINENT - AUSTRÁLIE

Číslo zájezdu: 1206624
Austrálie, Alice Springs

Všechny termíny a možnosti (1)