Termín:
3. 9. – 8. 9. 2019
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Původní cena:
9 990  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Pobřeží plné tajemných skalnatých útesů porostlých vřesem, tajemné kamenné pevnosti, opevněná středověká města, přístavy a slavné menhiry. V Normandii najdete nádherné pobřeží se strmými útesy, zachovalá městečka i jednu z nejnavštěvovanějších francouzských památek Mont Saint Michel.

Program

1.den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do města Camembert, kde se zrodil stejnojmenný sýr. Návštěva Muzea Camembertu s degustací normandských sýrů. Přejezd do historického Rouenu, kde si prohlédnete kostel Svaté Jany z Arku na náměstí Place du Vieux-Marché, místo upálení Panny orleánské, Hodinovou věž, Justiční palác, katedrálu Notre-Dame s náhrobky normanských vévodů nebo kostel Saint-Maclou s unikátní kostnicí. Možnost navštívit ultramoderní interaktivní muzeum L'Historial Jeanne d'Arc věnované Johance z Arku, dále muzeum výtvarných umění Le Musée des Beaux-Arts s bohatou sbírkou impresionistů, Muzeum uměleckého zámečnictví v prostorách bývalého gotického kostela, Muzeum keramiky, rodný dům klasicistního dramatika Pierra Corneille, Muzeum Gustava Flauberta a dějin lékařství, Námořní muzeum apod. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.den: Po snídani navštívíme Le Mont-Saint-Michel - opevněné románsko-gotické opatství na ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. Přesuneme se do městečka Cancale, kde budete moci ochutnat vynikající ústřice, které si odtud nechával vozit i Ludvík XIV. Dále Saint Malo - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům. Přejezd na ubytování.

4.den: Po snídani se vydáme na výlet do městečka Locronan, jehož jádro tvoří historické žulové domy a v němž se natáčel film Tři mušketýři. Poté odjezd do rybářského města Corcarneau, kde navštívíte jeho starou část nacházející se na malém ostrůvku v zátoce. Chybět nebude ani návštěva Maison Courtin, poslední funkční konzervárny ve městě, která pořádá exkurze a ochutnávky tuňáka. V odpoledních hodinách odjezd do Carnacu, proslavené neolitickými menhiry rozestavěné v řadách o délce cca 1 km. Odjezd na ubytování

5. den: Po snídani odjezd do města Rennes. Navštívíme Staré město, v jehož středověkých uličkách uvidíte ještě několik typických hrázděných domků. Navštívíte Palais du Parlement de Bretagne ze 17. století, katedrálu St-Pierre ze 17. století s neoklasicistním interiérem. Navštívit můžete několik muzeí, např. Musée des Beaux-Arts zabývající se malířskou pontaventskou školou, kultuře a dějinám Bretaně se věnuje Musée de Bretagne a je tu také interaktivní muzeum vědy s planetáriem Espace des Sciences. Večer odjezd do ČR

6.den: Návrat do ČR kolem poledne

Nástup / Výstup

PRAHA - 15:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 16:15 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 17:00 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 18:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 6€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Vega Tour, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Normandie
  • Místo dle CK: Normandie

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Normandie a Bretaň

Číslo zájezdu: 1148669
Francie, Normandie