Okruh Marockým královstvím mezi Saharou, Atlasem a Atlantikem

Maroko, Marrakech

Okruh Marockým královstvím mezi Saharou, Atlasem a Atlantikem

  Maroko, Marrakech
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Marocké království svým poddaným sice neposkytuje materiální bohatství, za to jim, stejně jako všem zahraničním návštěvníkům, nabízí atmosféru orientální pohádky. V té se to jen hemží kejklíři, zaklínači hadů, neomylným panovníkem, zahalenými ženami, muži v tradičních burnusech, velbloudími karavanami v písečných dunách, opicemi v cedrových lesích nebo čápy na starých věžích. Kulisu pohádkovým bytostem vytváří zasněžené štíty nejvyšších hor severní Afriky, do červena zbarvená Sahara, hliněné hrady, vyšňořené královské paláce, chýše bez přívodu elektřiny, k nebi se tyčící minarety nebo svaté město, které ještě nedávno po setmění nesměl navštívit žádný cizinec. Maroko je orámováno z východní strany nekonečnou pouští a ze západu nedozírným oceánem, uprostřed ho prostupují nejvyšší hory severní Afriky. Protože je Maroko nejkonzervativnější zemí severní Afriky, představuje pro Středoevropana nejatraktivnější cestovatelský cíl.

1. den

Odlet z Prahy. Přílet do Marrákeše. Transfer na hotel. Večer návštěva vyhlášených trhů - súků na náměstí Djemaa El Fna a okolí. Večeře a nocleh.

2. den

Odjezd do historického přímořského města Essauiry, návštěva kooperativy na výrobu arganového oleje. V Essaouiře, výhled na Purpurové ostrovy, pevnost, rybářský přístav, řezbářské dílny, umělecké galerie, pláž Atlantiku. Večeře a nocleh Essauiře.

3. den

Prohlídka největšího marockého města - Casablanky (největší mešita v Africe a nejvyšší minaret na světě, nábřeží Atlantiku). Večeře a nocleh.

4. den

Dopoledne prohlídka marocké metropole Rabatu (pevnost s výhledem na pirátské město Sale, Hasanova věž a mauzoleum marockých králů). Odpoledne prohlídka královského města Meknes (nejimpozantnější marocká brána Bab Mansour, medina a mauzoleum sultána Ismaila). Prohlídka nejzachovalejšího antického města v Maroku - Volubilis (působivé mozaiky) a návštěva nejposvátnějšího města v Maroku - Moulay Idriss (mauzoleum zakladatele marockého království - Moulay Idrisse). Večeře a nocleh ve Fesu.

5. den

Prohlídka historického královského města Fes (nejzachovalejší středověké město v Africe, nejstarší univerzita na světě, středověké barvírny kůže, koberce a kovotepci, labyrint uliček). Večeře a nocleh. Fakultativně vystoupení orientálních tanečnic a hudebníků (cca 20 €).

6. den

Cesta přes průsmyky Středního Atlasu - zastávka v cedrovém lese. Průjezd pouštním kaňonem Ziz (palmové oázy) do Erfoudu na okraj Sahary. Fakultativní výlet džípy na Saharu k písečným dunám Erg Chebbi v blízkosti alžírských hranic. Západ slunce na poušti, naleziště fosílií (cca 150 €). Možnost projížďky na velbloudech. Večeře a nocleh.

7. den

Dopoledne zastávka v palmérii Tinerhir (palmové háje a hliněné berberské vesnice ksúry). Procházka v největší marocké soutěsce Todra. Cesta kaseb (hliněných hradů) v údolí řeky Draa. Prohlídka největšího komplexu kaseb Ait Benhaddou (místo natáčení mnohých amerických velkofilmů). Cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky, zastávka v průsmyku Tizi-n-Tichka ve výšce 2.260 m. Přejezd do Marrákeše. Večeře a nocleh.

8. den

Prohlídka historického královského města - Marrakeše, které dalo jméno celé zemi, zahrady Jardin Majorell, které vlastnil Ives Saint Laurent, (cca 7 €), minaret Koutoubia, červené hradby, hrobky saadských sultánů, náměstí Djema El Fna, trhy - souky. Odpoledne transfer na letiště. Odlet do Prahy. V pozdních večerních hodinách návrat domů.

Ubytování

7x ubytování s polopenzí v hotelech***, pokoje s vlastním příslušenstvím a klimatizací, některé hotely s bazénem,

Stravování

polopenze.

Doprava

letecká.

Trasa A

Letiště Václava Havla Praha.

Základní cena zahrnuje

  • 7x ubytování s polopenzí v hotelech***, pokoje s vlastním příslušenstvím a klimatizací, některé hotely s bazénem, obousměrnou letenku, letištní taxy, dopravu klimatizovaným busem nebo mikrobusem, průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • Vstupné, bakšiš a jízdu terénním automobilem k dunám Erg Chebi. pojištění
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Kellner Písek, s.r.o., IČ 26049538.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Marrákeš
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 353 898
dnes 11–18 h

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Nezávazná objednávka

Okruh Marockým královstvím mezi Saharou, Atlasem a Atlantikem
  Maroko, Marrakech

Cena
27 900 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 353 898

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
27 900 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
552 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
352 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
890 Kč