Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem)

   Slovinsko, Gorenjsko, Julské Alpy, Bohinjské jezero, Kranjska Gora, Ribčev Laz, Vogel

Pod štíty Julských Alp (cyklistika s průvodcem)

     Slovinsko, Gorenjsko, Julské Alpy, Bohinjské jezero, Kranjska Gora, Ribčev Laz, Vogel
Číslo zájezdu: 3 171 737

Cyklistika v Julských Alpách.
TIP: projeďte se na kolech kolem jezer Julských Alp.

Cyklistické putování pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp s možností pěší turistiky. Čekají vás kouzelné doliny a pěkné cyklostezky. Najdete zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno. Na hotelu budeme mít k dispozici bazén.

Hotel Špik*** s bufetovou polopenzí a volným přístupem k bazénům a do wellness.

Program zájezdu
1. den

Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun.

2. den

Cyklotrasa Gozd Martuljek - Kranjska Gora - sedlo Vršič a stejnou cestou zpět (35 km, ↑ 850 m, ↓ 850 m). Celý první den bude věnován cyklistice po okolí městečka Kranjska Gora a výjezdu do sedla Vršič. Na výjezd do sedla je prakticky celý den. Alternativně je možná pěší turistika. 
VRŠIČ (1 611 m) - nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič 1737 m kolem pozůstatků bojů z 1. světové války. KRANJSKA GORA - rekreační středisko. Po ubytování na hotelu bude možná vycházka k hezkému vodopádu.

3. den

Cyklotrasa Camporosso - Tarvisio - Lago di Fusine - Planica - Kranjska Gora - Gozd Martuljek (35 km, ↑ 370 m, ↓ 430 m).

CAMPOROSSO - možnost výletu lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Z vrcholu jsou panoramatické výhledy. Přímo na vrcholu hory se nachází horská vesnička s útulnými hospůdkami a obchůdky. LAGHI DI FUSINE - romantická vycházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE - skokanské středisko s mamutím můstkem.

4. den

Cyklotrasa Gozd Martuljek - Mojstrana - Sava Dolinka - Bled (35 km,↑ 170 m, ↓ 430 m). Možnost odbočky k vodopádu Peričnik (dalších 10 km).
MOJSTRANA - zastávka a vycházka k vodopádu Peričnik. BLED - prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO - jezero ledovcového původu je uloženo v malebné kotlině. Díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá - až 26°C.

5. den

Cyklotrasa Bled - Ribčev Laz - Bohinjské jezero - lanovka Vogel - Savica (35 km ↑ 250 m, ↓ 200 m).
SAVICA - vycházka k 60 m vysokému vodopádu. VOGEL (1 922 m) - výjezd lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava. Zde je možné podniknout lehkou túru po hřebeni nebo na vrchol Šija (v případě větší skupiny zájemců možnost výstupu až na samotný Vogel - výstup tam i zpět - 4 hodiny). Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. BOHINJSKÉ JEZERO - klidné ledovcové jezero, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. RIBČEV LAZ - romantické letovisko u břehu jezera. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

6. den

Návrat v ranních hodinách.

Základní cena zahrnuje

  • přeprava, 3x ubytování, 3x polopenze, průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění, vstupné a jízdné lanovkami

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: CK Hoška Tour s.r.o., IČ 21424900.
Lokalita dle pořadatele: Gorenjsko, Julské Alpy, Kranjska Gora, Kranjská Gora, Ribčev Laz, Vogel

222 200 610 Číslo zájezdu: 3 171 737
dnes 8–19 h

Slovinsko

Vyhledávaná oblast pro letní i zimní dovolenou. Země sice malá rozlohou, ale o to více rozmanitá, má co nabídnout každému návštěvníkovi. Překrásná příroda, průzračná jezera, majestátní hory, města s bohatou historií a milí hostitelé dávají příslib k nevšedním zážitkům.

Slovinsko - více informací