Provence a krásy Azurového pobřeží

Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Antibes, Cannes, Èze, Grasse, Nice, Vallauris

Provence a krásy Azurového pobřeží

  Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Antibes, Cannes, Èze, Grasse, Nice, Vallauris
Číslo zájezdu: 2 310 042
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis
 • Poznávací zájezd do krásné Provence za uměním i koupáním na Francouzské riviéře. Málokterý kraj Evropy je tolik spjat s uměleckým světem jako Provence a Azurové pobřeží. Rozeklané útesy, horské vesničky „na bidýlku“, hluboké kaňony jižní Francie inspirovaly nejednoho malíře. Kouzlo krajiny, atmosféra uliček a nádherné pláže si vás získají navždy. Mondénní atmosféra měst filmových festivalů střídá komorní krása starých kamenných horských provensálských vesniček. Program jako stvořený pro fotografy, malíře a milovníky umění. S návštěvou galerií - Chagall, Matisse, Picasso, Léger, Renoir, Braque, Vasarely. Díky ubytování v Nice umožňuje variabilitu programu a je možná i letecká a kombinovaná varianta.
  ÉZE
 • NICE
 • CAGNES SUR MER
 • CANNES
 • GRASSE
 • GOURDON
 • TOURETTES SUR LOUP
 • VENCE
 • ST. PAUL DE VENCE
 • ANTIBES
 • VALLAURIS
 • BIOT
 • NICE
1. den

Odjezd z Prahy (cca 18:00), Plzně, Berouna přes Itálii do Francie.

2. den

Středověká vesnička ?ze posazená na strmé skále patří mezi ty malé, krásné vesnice, které přitahují mnoho návštěvníků - romantické úzké uličky, parfumerie Fragonard, hrad s botanickou zahradou, dechberoucí výhledy na záliv. Vesnice Éze majestátně shlíží dolů na svoji druhou část u moře ?ze Bord de Mer. Nachází se zde stezka Fridricha Nietzscheho. Přijedeme do mondénního i starobylého letoviska Nice, kde se při společné procházce projdeme historickým centrem, Anglickou promenádou, projdeme Staré město Vieux Nice, dojdeme až k vrchu Montee du Chateau. Možnost koupání a relax na oblázkových plážích, večer si budeme užívat atmosféru města. Nocleh.

3. den

Po snídani cestou do vnitrozemí poodhalíme tajemství výroby slavných parfémů v Grasse. Městečko zvané „orlí hnízdo“ Gourdon nám otevře nádherný výhled do krajiny a na moře, pro zájemce turistika divokým kaňonem řeky Loup. Variantně půvabná kamenná vesnička Tourettes sur Loup na skalnatém svahu v bujné vegetaci. Ve Vence si prohlédneme slavnou Matissovu kapli a podvečer strávíme v uměleckém městečku St. Paul de Vence s úzkými křivolakými uličkami s kamennými domky, ve kterých sídlí na sedm desítek malých uměleckých galerií či ateliérů, nachází se zde také Chagallův hrob. Pozdější návrat na ubytování.

4. den

Po snídani přejedeme do starobylého města Antibes s romantickým přístavem s přepychovými jachtami a luxusními soukromými loděmi. Nad přístavem se budeme toulat bludištěm úzkých ulic starého města s provensálskou tržnicí, kde se nad hradbami tyčícími se nad mořem rýsuje Château Grimaldi s Musée Picasso. Možnost koupání na pláži pod hradem. Individuálně je možná celodenní návštěva vodního světa Marineland s jedinečnými mořskými živočichy, představení delfínů, kosatek, mrožů a lachtanů. Ve Vallauris zavzpomínáme na známého francouzského herce Jeana Maraise a zastavíme se i v Picassově kapli. Naší poslední zastávkou bude rázovitá kamenná vesnice Biot na kopci porostlém mimózami a olivovníky. Návrat na ubytování.

5. den

Celodenní program v Nice, dýchne na nás historie samotného města. Čeká nás procházka k náměstí Masséna s fontánou, navštívíme květinové trhy Cours Saleya, katedrálu sv. Reparaty (patronka města). Můžeme navštívit Muzeum Marca Chagalla
nebo Matissovo muzeum. Kroky nás dále zavedou do Starého města Vieux Nice, okouzlí nás čtvrť muzeí a honosných vil Cimiez, na slavné osobnosti zavzpomínáme na Anglické promenádě, kterou lemují oslnivé paláce (hotel Negeresco) ve stylu belle-époque. Relax si užijeme na plážích Andělské zátoky, tento čas můžeme využít ke koupání. Večer nás čekají gurmánské zážitky.

6. den

Celodenní pobyt u moře v Nice – individuálně návštěva muzeí a galerií, toulání starým městem s tržnicí, případně koupání. Variantně přes Cagnes sur Mer se zachovalou středověkou čtvrtí, působivým hradem Grimaldi i nádherným romantickým olivovým hájem s domem slavného impresionistického malíře Auguste Renoira. Přijedeme do města filmových festivalů Cannes s bulvárem Croisette, slavným festivalovým palácem, kde se koná jeden z největších, nejstarších a celkově nejprestižnějších festivalů. Celodenní volno na oblázkových plážích, možnost lodního výletu na souostroví Lerins. Návrat na ubytování, nocleh.

7. den

Dopoledne program v Nice, návštěva botanické zahrady Parc Phoenix, kde pod obrovským skleníkem, který je největší v Evropě, najdete stovky druhů savců, ptáků, obojživelníku, korálů a nejrozmanitějších rostlin. Čeká nás procházka po Anglické promenádě a relax na plážích Andělské zátoky, můžeme navštívit moderní galerie Musée de Beaux-Arts nebo náměstí Masséna s fontánou anebo si zajít do restaurace Starého města či si dát fantastickou zmrzlinu u Fenocchia. Variantně individ. výlet do Mentonu vlakem nebo fakultativní výlet s průvodcem do ministátu Monacké knížectví, jehož hlavním městem je Monaco, město, které je známé především pro svou čtvrť Monte Carlo, kde se nachází úsek Formule 1. Město se ale také pyšní knížecím palácem, střídání stráží, Oceánografickým muzeem, Napoleonovým muzeem, světoznámým kasinem, mozaiky Vasarelyho, Japonská zahrada a mnoho jiných. . V podvečer odjezd domů, noční přejezd.

8. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Základní cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
 • průvodcovské služby

Základní cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj 4.200 Kč
 • 5x snídaně 1.400 Kč
 • záloha Lérinské ostrovy - skupina od 15 osob 500 Kč
 • komplexní pojištění včetně léčebných výloh a storna
 • připojištění COVID 19

Předpokládaná částka na vstupy 100 €.

Informace o zájezdu

Pořadatel: TRAVEL 2002, spol. s r.o., IČ 46980211.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Antibes, Biot, Cagnes Sur Mer, Cannes, Eze, Gourdon, Grasse, Nice, St. Paul de Vence, Tourettes sur Loup, Vallauris, Vence
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 310 042
dnes 8–18 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Provence a krásy Azurového pobřeží
  Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Antibes, Cannes, Èze, Grasse, Nice, Vallauris

Cena
14 690 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 310 042

Zájezd

osoba na pevném lůžku
2
14 690 Kč
příplatek za 5x snídaně - osoba
0
1 400 Kč
příplatek za zálohu Lérinské ostrovy - osoba
0
500 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
360 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
224 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
240 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč