Termín:
24. 9. – 29. 9. 2019
Počet dní:
6 (út – ne)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název zájezdu:

SAVOJSKÉ ALPY a PROVENCE - po stopách Římanů a vůní levandule - Annecy, Avignon, Marseille, Pont du Garde

Popis zájezdu:

Provence je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Francie opředený řadou legend. Kraj vína a oliv provoněný levandulí a kořením nabízí turistům nádherné přírodní útvary, antické a středověké památky i výbornou kuchyni. Navštivte nejstarší přímořskou rekreační oblast Evropy, tradiční lázeňská místa, parky se subtropickou flórou, proslulé pláže, místa, kam jezdí celebrity. Exkluzivní Monacké knížectví, Mekka milovníků hazardních her z celého světa.

1. den:

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK) a dále přes SRN a Švýcarsko do Francie.

2. den:

V dopoledních hodinách první zastávka v rodinné sýrárně Maison du Gruyere – nejprve vyzkoušíme asi 10 různých vůní, které se přidávají do sýrů a pak už se s ochutnávkou v ruce, ocitneme nad obrovskými káděmi, kde se vyrábí sýr“. Přejezd do oblasti SAVOJSKYCH ALP. Prohlídka ANNECY – nejkouzelnějšího středověkého města Savojska pod hradem na břehu stejnojmenného jezera obklopeného alpskými velikány. Město se středověkou čtvrti s kanály a mosty pokryte zaplavou květin získalo přízvisko Savojské Benátky. V podvečer nocleh.

3. den:

Snídaně. Přejezd do proslulého vinařského městečka CHATEAUNEUF-DU-PAPE – procházka k hradu avignonských papežů ze 14. století. AVIGNON – jeden z nejkrásnějších skvostů Provence, obklopený dlouhými masivní hradbami. Prohlídka Papežského paláce a písní proslaveného historického mostu Pont St-Bénezet přes řeku Rhônu. PONT DU GARD – největší a nejzachovalejší římský akvadukt nad průzračnými vodami řeky Gardon. Nocleh.

4. den:

Snídaně. NIMES – prohlídka města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalá stavba svého druhu. Výlet ke Středozemnímu moři na prohlídku dokonale zachovaného středověké města AIGUES-MORTES, vystavěného Ludvíkem IX. Svatým – středověké opevněné městečko. CAMARGUE – prohlídka jedinečného přírodního ráje. Pastviny v deltě Rhôny jsou vlastí známých polodivokých bílých camargueských koní, černých býků a plameňáků. ARLES – prohlídka starého města, kterému dominují římské památky, jako amfiteátr, divadlo, Konstantinovy lázně, nekropole „Alyscamps“ a ze středověkých památek katedrála Sv. Trophima, kostel St. Honorat. Místa spojená s pobytem Vincenta van Gogha a Paula Gaugina. V podvečer návrat na ubytování a nocleh

5. den:

Snídaně. V ranních hodinách zastávka u antického památníku LES ANTIQUES. Návštěva bývalého nejmocnějšího sídla této oblasti – LES BAUX-DE-PROVENCE, jež bylo zničeno francouzským králem Ludvíkem XIII. Pozůstatky opuštěného středověkého města s hradem na skalnatém ostrohu s nádhernými výhledy do okolní krajiny Provence, Arles a deltu Rhôny. MARSEILLE – celodenní prohlídka hlavního města Provence, které je po Paříži druhé největší město Francie. Zajímavý střed města – změť úzkých uliček – je obklopen moderními budovami a širokými ulicemi. Proslulý hrad d´If ze začátku 16. století byl dlouho těžkou věznicí. Jedním z jejích vězňů byl i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu A. Dumase. Město dalo také název francouzské hymně – Marseillaise. Nedaleko města se nachází ostrov s pevností If, kde byl údajně vězněn hrabě Monte Christo, na který podnikneme výlet lodí. Ve večerních hodinách odjezd.

6. den:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v hotelu řetězce Premiere Classe (pokoje s příslušenstvím), 3x snídaně, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inter Zbiroh, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Avignon, Marseille

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


PROVENCE a SAVOJSKÉ ALPY

Číslo zájezdu: 1191909
Francie, Azurové pobřeží, Francouzská riviéra, Provence, Provence-Alpes-Côte d'Azur, Avignon, Marseille

Všechny termíny a možnosti (1)