Putování Jihoafrickou republikou

  Jihoafrická republika, Johannesburg

Putování Jihoafrickou republikou

    Jihoafrická republika, Johannesburg
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Výhody nabídky
 • působivá místa Jihoafrické republiky
 • pozorování velké pětky v NP Kruger
 • vstupy do národních parků v ceně
 • ochutnávka vína v ceně
Plán výletu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem do největšího jihoafrického města Johannesburg.
2. den: Přílet, transfer z letiště do jednoho ze tří hlavních měst - Pretoria - považované za hlavní administrativní a vzdělávací centrum země, okružní jízda městem pro základní seznámení, staré i nové srdce města Church Square s budovou původního parlamentu, památník Voortrekker připomínající historii migrace, zastávka u sídla vlády a prezidenta Union Building. Odjezd na ubytování, volno k odpočinku po náročném letu, večeře. 3.den: Snídaně, časný ranní odjezd po věhlasné vyhlídkové trase Panorama Route provincií Mpumalanga spojující několik kulturních a přírodních zajímavostí. Zastávky s dech beroucími výhledy na třetí největší kaňon na světě Blyde River kaňon, berlínské a Lisabonské vodopády, nepřekonatelný výhled z vyhlídky God’s Window, rozmanité geologické formace přírody – oblé útesy Three Rondawels nebo zkamenělá koryta Bourke’s Luck Potholes. Odjezd na ubytování poblíž nejnavštěvovanějšího afrického NP Kruger, večeře, nocleh.
4.den:
Snídaně, odjezd za dalšími vzrušujícími zážitky naší cesty - celodenní pozorování velké pětky v nedotčené přírodě NP Kruger, v jedné z největších svatyní divočiny. Nejstarší a největší park jihoafrické republiky, kde kromě velké pětky - lva, levharta, buvola, nosorožce a slona nalezneme domov stovek různých druhů savců a ptactva. Jedinečná podívaná vhodná k unikátním foto záběrům. Odjezd zpět na ubytování, večeře, nocleh.
5.den: Snídaně, odjezd na letiště do Johannesburgu, odlet na jih k indickému oceánu do důležitého přístavního města Port Elizabeth, města s vyhlášenými plážemi a rozšířenou nabídkou vodních sportů. Místo, kde v roce 1488 přistál mořeplavec Bartolomeu Dias a v devatenáctém století vykonával krátkou lékařskou praxi cestovatel Emil Holub. Prohlídka města – historické centrum Market Square, City Hall, odjezd na ubytování, večeře. 6.den: Snídaně, odjezd na západ po Garden Route, nejznámější pobřežní trase v zemi tvořené více než 200km úsekem lemovaným horami a spousty druhů pozoruhodné vegetace. Zastávka v NP Tsitsikamma – úzkém pobřežním pásu s posledním pralesem na jihu Afriky, volný čas k protažení a pokochání ve věhlasném Storms River Mouth – divoká řeka tekoucí mezi skalami s fascinující vegetací a unikátním závěsným mostem. Možnost procházky, oběda či krátkého odpočinku se zajímavými výhledy. Odjezd na ubytování do dalšího pobřežního městečka Wilderness, možnost pozorování rozkošného západu slunce, večeře.
7.den: Snídaně, odjezd do Kapského města se zastávkou ve vinařství ve městečku Stellenbosch. Ochutnávka vynikajícího jihoafrického vína s výhledem na hory a vinice. Odtud do Kapského Města, nejznámějšího a nejslavnějšího města JAR s dominantou Stolové hory v pozadí. Okružní jízda městem, zastávka ve čtvrti Bo-Kaap s pestrobarevnými domky rodin potomků malajských otroků, muslimská čtvrť, jihoafrické muzeum s přírodovědnými a archeologickými poklady a Company Gardens přezdívané zelené plíce historického středu města, odjezd na ubytování, večeře.
8.den: Snídaně, odjezd k pozorování krás Kapského poloostrova, nádherné bílé pláže lemující atlantický oceán, věhlasný rybářský přístav a výchozí bod pro lov langust Hout Bay. Dále zastávka v Boulders Beach, malé zátoky se skalisky obydlenými početnou kolonií tučňáků obrýlených. návštěva přírodní rezervace se spoustou druhů zvířat – antilopy, pštrosi, paviáni, pokud budeme mít štěstí tak můžeme zahlédnout také velryby, delfíny nebo lachtany. Poslední a nejdůležitější zastávka u Mysu Dobré naděje, skále označené křížem připomínající obeplutí Barlolomea Diase v roce 1488 a nezapomenutelný zážitek na Cape Point s burácejícím vlnobitím oceánů na třistametrové skalisko pod sebou, odjezd na ubytování, večeře.
9.den:
Snídaně, dle letového řádu volno, transfer na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
10.den: Přílet do Prahy.

Informace

K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu od-do od každého účastníka.
Fakultativní služby
:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 990 Kč
  Cena nezahrnuje
  :
 • spropitné místnímu personálu
  Informace:
  Změna programu vyhrazena.
  Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
  DALŠÍ DOPORUČENÍ
  Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B, žluté zimnici a tyfu.
  Malárie se v této zemi vyskytuje endemicky. Rozhodnutí ohledně druhu a způsobu antimalarické chemoprofylaxe patří plně do kompetence odborníků na cestovní medicínu – závisí např. na přesné oblasti pobytu, ročním období, délce pobytu, aktuální klimatické situaci, plánovaných aktivitách a výletech, základním zdravotním stavu cestovatele, vyspělosti antimalarických programů v dané zemi, účinnosti resp. rezistenci vůči některým typům léků atd. Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů. Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví.
  V JAR se platí Jihoafrickým randem (ZAR) - 1 R = 1.53 Kč
  Peníze je možné vyměnit ve směnárnách nebo bankách rovnou na letišti nebo vybrat z bankomatu. V takovém případě se vyplatí vybrat větší částku, protože výběr zahraniční kartou je zpoplatněn částkou zhruba 75 Kč + poplatek vaší banky. Síť směnáren ve městech není příliš hustá, nicméně výměna peněz v bance není problém. Alespoň jeden bankomat je v každém větším městečku. Platby kartou jsou běžné ve všech supermarketech a téměř ve všech obchodech a také v některých restauracích. Je však vždy lepší s sebou mít hotovost, například vstupy do některých národních parků nebo rezervací lze platit pouze v hotovosti, naopak u soukromých safari je platba kartou samozřejmostí
Výhody nabídky
 • působivá místa Jihoafrické republiky
 • pozorování velké pětky v NP Kruger

Základní cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu Praha-Johannesburg- Kapské město-Praha s přestupy
 • dopravu autokarem, přelet Johannesburg-Port Elizabeth dle programu
 • 7 noclehů v hotelech a lodgi ***/****
 • 7 snídaní a 7 večeří
 • česky mluvícího průvodce
 • vstupy do národních parků dle programu
 • ochutnávku vína
 • pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čedok, IČ: 60192755. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

 • Lokalita dle CK: Dle popisu
 • Místo dle CK: Johannesburg

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 029 195
dnes 12–18 h

Nezávazná objednávka

Putování Jihoafrickou republikou
    Jihoafrická republika, Johannesburg

Cena
71 999 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 029 195

Zájezd

dospělá osoba
2
71 999 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
2 180 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
1 550 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování na letišti Praha - 10 dní
0
1 Kč