Putování po Normandii

Francie, Normandie, Normandia

Putování po Normandii

  Francie, Normandie, Normandia
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis

Mnozí si Normandii spojují především s vyloděním Spojenců. Tato země však nabízí mnohem více - kláštery, z nichž nejnavštěvovanější je Mont Saint Michel, který patří k nejnavštěvovanějším místům ve Francii. Dále historická města, jako je například gotický Rouen nebo Caen - město s mnoho architektonickými a kulturními památkami. Zajisté vás nadchnou i křídové útesy Etretat. V rámci každého zájezdu by neměla chybět ochutnávka nějakého místního pokrmu. S námi ochutnáte tradiční normandské sýry v Livarotu.

Program

1.den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2.den: Ráno příjezd do historického Rouenu, kde si prohlédnete kostel Svaté Jany z Arku na náměstí Place du Vieux-Marché, místo upálení Panny orleánské, Hodinovou věž, Justiční palác, katedrálu Notre-Dame s náhrobky normanských vévodů nebo kostel Saint-Maclou s unikátní kostnicí. Možnost navštívit ultramoderní interaktivní muzeum L'Historial Jeanne d'Arc věnované Johance z Arku, dále muzeum výtvarných umění Le Musée des Beaux-Arts s bohatou sbírkou impresionistů, Muzeum uměleckého zámečnictví v prostorách bývalého gotického kostela, Muzeum keramiky, rodný dům klasicistního dramatika Pierra Corneille, Muzeum Gustava Flauberta a dějin lékařství, Námořní muzeum apod. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd k bílým křídovým útesům Etretat. Krátká procházka a individuální volno k focení. Poté odjezd do Livarotu, ochutnávka zdejších sýrů. Následně navštívíme Le Mont-Saint-Michel - opevněné románsko-gotické opatství na ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. Přejezd na ubytování.

4.den: Po snídani odjezd do města Caen, kde navštívíte místní hrad, který vybudoval Vilém Dobyvatel. Uvnitř mohutných hradeb se nachází románský a barokní palác. Dále budete moci vidět mužské opatství sv. Štěpána, ženské opatství sv. Jiljí, kostel sv. Petra, kostel sv. Trojice atd. Večer odjezd do ČR

5. den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Nástup / Výstup

PRAHA - 17:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 18:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 18:45 ZASTÁVKA MHD OC ČERNICE
ROZVADOV - 19:45 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. CK má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Základní cena zahrnuje

  • Autobusovou dopravu
  • Ubytování se snídaní
  • Služby průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Návštěvu sýrárny 3,50 euro
  • Pobytovou taxu 5 euro
  • Příplatek za neobsazené lůžko
  • Cestovní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Vega Tour, IČ: 62917072. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Normandie

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 782 014
dnes 7.30–17 h

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Putování po Normandii
  Francie, Normandie, Normandia

Cena
6 990 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 782 014

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
6 990 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
2 380 Kč

Pojištění

komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dospělý 18 - 69 let
2
380 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - dítě do 17 let
0
220 Kč
komplexní balíček pojištění (cestovní, sportovní a storno plus) - senior od 70 let
0
580 Kč
samostatné pojištění Storno - za osobu
0
108 Kč