Putování Švýcarskem až pod Mont Blanc

Švýcarsko, Chamonix-Mont-Blanc, Švýcarská jezera, Vaud, Chamonix, Montreux, Ženevské jezero

Putování Švýcarskem až pod Mont Blanc

  Švýcarsko, Chamonix-Mont-Blanc, Švýcarská jezera, Vaud, Chamonix, Montreux, Ženevské jezero
Původní cena
9 490 Kč/os

Cena
8 731 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 988 552
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Trasa

GRUY?RES - MONTREAUX - ROCHERS DE NAYE - ŽENEVSKÉ JEZERO - CHÂTEAU DE CHILLON - LES DIABLERETS - COL DU PILLON - SCEX ROUGE - CHAMONIX - MONT BLANC - GRÜTSCHALP - MÜRREN - BIRG - SCHILTHORN - GRINDELWALD - MÄNNLICHEN - KLEINE SCHEIDEGG -JUNGFRAUJOCH

Svozové trasy

A, B, C, D, E

1. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách.

2. den

Po cestě se zastavíme v GRUY?RES, zde společně navštívíme ukázkovou sýrárnu, kde se dozvíme o historii a procesu výroby sýru gruy?re. Nebude chybět ani ochutnávka několika variant zralosti tohoto sýra a rovněž možnost nákupu. Poté přijedeme do Montreaux a od břehů Ženevského jezera se ozubnicovou železnicí dostaneme na vrchol ROCHERS DE NAYE (2 045 m). Naskytne se nám zde panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a především rozlehlé ŽENEVSKÉ JEZERO na hranicích s Francií. Podíváme se do Svištího ráje, kde uslyšíme pískot 14 různých druhů svišťů. Po pobytu na vrcholku sjedeme zpět ozubnicovou železnicí do MONTREAUX a vydáme se kolem břehu jezera na prohlídku tohoto malebného města a jeho dvou dominant - secesní tržnice a sochy Freddie Mercuryho hledícího na jezero. Procházku kolem Ženevského jezera zakončíme u pověstného vodního hradu CHÂTEAU DE CHILLON, jednoho z nejzachovalejších středověkých evropských hradů vůbec. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme do švýcarského LES DIABLERETS a průsmyku COL DU PILLON (1 546 m), odkud s námi gondolová lanovka Glacier 3 000 vystoupá až na vrchol SCEX ROUGE ve výšce 2 971 m. Z vyhlídkové terasy restaurace navrhnuté známým architektem Mariem Bottou, se nám naskytne kruhový rozhled na nejznámější hory celého Švýcarska - Matterhorn, Jungfrau i Mont Blanc. Odpoledne nás čeká výlet do věhlasného CHAMONIX pod nejvyšší horou Evropy MONT BLANC. Lanovkou Téléphérique de l' Aiguille du Midi z roku 1955, která překonává největší převýšení na světě, vyjedeme na vrchol Aiguille du Midi. Užijeme si úžasný pohled na Mont Blanc a alpské ledovce či ledovcové tunely a komory přímo na vyhlídce. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den

Po snídani vyjedeme moderní lanovkou do střediska GRÜTSCHALP, následně budeme vláčkem pokračovat do MÜRRENU, který je nepřístupný pro automobilovou dopravu, takže tato železnice je pro toto turistické středisko obzvláště důležitá. Odtud máme možnost náročnější túry nebo výjezdu lanovkou na vrchol BIRG (2 684 m), kde se od roku 2016 nachází atrakce Thrill Walk - visutý chodník obepínající mohutnou skálu. Dále budeme pokračovat až na vrchol SCHILTHORN do výšky 2 970 m, který je proslavený svou otáčivou restaurací a také bondovkou 'V tajné službě Jejího veličenstva' odehrávající se právě v okolí stanice Piz Gloria. Na ubytování přijedeme ve večerních hodinách.

5. den

Ráno přijedeme do střediska GRINDELWALD. Čeká nás výjezd lanovkou do výšky 2 220 m na vrchol MÄNNLICHEN, odkud se vydáme na nezapomenutelnou procházku ledovcovým královstvím s fantastickými výhledy na čtyřtisícovky Eiger, Mänch a Jungfrau a dorazíme až do vysokohorského průsmyku KLEINE SCHEIDEGG ve výšce 2 061 m. Zájemci budou moci pokračovat úzkorozchodnou ozubenou dráhou a vyjet až na nejvýše položené nádraží v celé Evropě na JUNGFRAUJOCHU ve výšce 3 454 m, kde z tzv. střechy Evropy přezdívané 'Top of Europe' uvidíme nejdelší alpský ledovec Aletschgletscher jako na dlani. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Anotace

poznejte několik tváří Švýcarska pod alpskými velikány

Základní cena zahrnuje

  • dopravu lux. autobusem, 3 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3 × snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky
  • 1lůžkový pokoj – 2 490 Kč, cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
  • pobytové taxy, 3 x večeře - 1 990 Kč, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 200 CHF.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře, která zájezd organizuje. Tento zájezd pořádá cestovní kancelář Čsad Tišnov, IČ: 46905952. Upozorňujeme, že cestovní kancelář si z důvodů uvedených v obchodních podmínkách vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Chamonix, Montreaux

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 988 552
dnes 12–18 h

Nezávazná objednávka

Putování Švýcarskem až pod Mont Blanc
  Švýcarsko, Chamonix-Mont-Blanc, Švýcarská jezera, Vaud, Chamonix, Montreux, Ženevské jezero

Původní cena
9 490 Kč/os

Cena
8 731 /os

Cestující

Číslo zájezdu: 1 988 552

Zájezd

osoba
2
8 730,8 Kč
příplatek za 3 x večeře - osoba
0
1 990 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dospělý
2
450 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, COVID) - dítě do 18 let
0
348 Kč