Termín:
25. 10. – 28. 10. 2019
Počet dní:
4 (pá – po)
Počet nocí:
1
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Název zájezdu:

Romantické Porýní a údolí Mosely a Lucemburysko Trevír, Lucemburg, podél Mosela a Rýna, Berncastel, Rüdesheim

Popis zájezdu:

Navštivte s námi jednu z nejromantičtějších oblastí spojující Lucembursko a Německo. Údolí řek Mosely a Rýna jsou obklopená strmými vinicemi, odkud pocházejí ty nejušlechtilejší odrůdy ryzlinku rýnského. Pohádkovou krajinu vinic doplňuje množství malebných městeček a středověkých hradů. Všechna úchvatná místa podél těchto řek zůstanou navždy vryta ve vaší paměti.

1.den

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 22.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes Německo do Lucemburska.

2.den

V ranních hodinách příjezd do hlavního města Lucemburského velkovévodství LUCEMBURKU. Návštěva tohoto překrásně položeného města, které je historicky velmi blízké naší zemi. Katedrála Panny Marie, kde jsou dokonce ostatky českého krále Jana Lucemburského, Velkovévodský palác, městské hradby s vyhlídkami a výtahy. Později přejedeme k nejrozsáhlejšímu šlechtickému sídlu v Evropě – hradu VIANDEN, dominujícímu stejnojmennému městečku. Středověký hrad, kolem něhož sloužily svou dlouhou stráž hradby, a procházka rázovitým městečkem. Odjezd na ubytování do hotelu a nocleh.

3.den

Snídaně. Prohlídka města TRIER (Trevír), které je nejstarším a také jedním z nejkrásnějších měst v Německu. Římské památky, dóm sv.Petra a kostel Panny Marie je vynesly na seznam památek UNESCO. Průjezd pohádkovým údolím řeky Mosely, které je zároveň významnou vinařskou oblastí. Lidová architektura s unikátní řadou hrázděných domů na nás dýchne v městečku BERNKASTEL. Možnost projížďky lodí po řece Mosele. Za centrum moselské oblasti je považováno městečko COCHEM, jež se pyšní překrásným středověkým hradem. Možnost nákupu vína z moselské oblasti. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

4.den

Snídaně. KOBLENZ – jméno Castrum ad confluentas („tábor na soutoku“), jež dali Římané svému táboru, prozrazuje strategickou polohu města: leží na soutoku Mosely a Rýna. Deutsches Eck („německý roh“) – místo, kde se Mosela vlévá do Rýna. PLAVBA VYHLÍDKOVOU LODÍ úsekem zapsaným na seznamu UNESCO kolem LORELEY – proslavené skály, kde se zrodila slavná legenda o krásné blondýnce s čarokrásným zpěvem, která se vypíná do výše 132 m nad hladinou řeky. RÜDESHEIM – jedno z nejmalebnějších vinařských měst na Rýnu. Prohlídka idylického starého města, nejznámější a nejužší 144 m dlouhé uličky Drosselgasse. Možnost výletu lanovou dráhou, která se vznáší nad vinicemi, k monumentálnímu památníku Niederwald-Denkmal se sochou Germánie. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do Prahy do půlnoci.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, 2x ubytování (1x v hotelu Ibis Budget, 1x v ***hotelu), 2x snídani, 1x večeři, průvodce, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Základní cena nezahrnuje

  • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
  • fakultativní služby (za příplatek)
  • víza (pokud jsou vyžadována)

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inter Zbiroh, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Lucembursko

Romantické PORÝNÍ a údolí MOSELY & LUCEMBURSKO

Číslo zájezdu: 1182537
Lucembursko, Německo, Lucembursko

Všechny termíny a možnosti (1)