Rumunsko - Transylvánie, sídla Draculy i Ceausescu

  Rumunsko, Transylvánie, Brašov, Bukurešť, Sibiu

Rumunsko - Transylvánie, sídla Draculy i Ceausescu

    Rumunsko, Transylvánie, Brašov, Bukurešť, Sibiu
Doprava autokarem - odjezdová místa (Trasa B)

Bez příplatku: Brno, Mikulov Příplatek 150 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 250 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Humpolec, Jihlava - Pávov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice Příplatek 600 Kč: Praha CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

Program
1. den

Odjezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Rumunska. Pojedeme hornatou krajinou do západní části země označované jako TRANSYLVÁNIE neboli Sedmihradsko. Projíždět budeme kolem města Arad a kolem pevnosti Deva. Zastávka u kamenného gigantu – majestátního hradu HUNEDOARA, zvaného také „Korvínův hrad“. Působí tajemně a zároveň pohádkově, a je jedním z nejhezčích a nejfotografovanější ch hradů nejen Rumunska. Je zasazen do zelené krajiny „Drákulova kraje“, obehnán 30 metrů hlubokým příkopem a množstvím špičatých věží. Jediným přístupem je brána na konci dřevěného mostu, který podpírají dlouhé a štíhlé kamenné pilíře. Podle legendy zde byl 7 let vězněn hrábě Drákula. Místní pamatují příběhy o upírovi, který nemohl být zabít, dokud mu ostrý předmět neprobodl srdce. Sídlil zde slavný uherský král Matyáš Korvín, známý i pro české dějiny, když se r. 1479 stal vládcem Moravy. Navštívíme město SIBIU nazýváno „výkladní skříní Rumunska“. Prohlédneme si historické centrum, jež si zachovalo středověkou atmosféru a svou architekturou připomíná Norimberk. Uvidíte velkolepou katedrálu, měšťanské domy a kostely, Lhářův most a další zajímavosti. Přejezd přes hory Faragaš, právem považované za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Zastávka u mohutné pevnosti Rašnov, kterou je vidět z dálky a svým označením připomíná Hollywood. K citadele založené ve 13. stol. řádem německých rytířů lze vyjet lanovkou. V areálu spatříte kostel i věznici a můžete se kochat nádhernými výhledy na hory a okolní podkarpatskou krajinu. Zajímavostí je přes 140 m hluboká studna, kterou hloubili turečtí vězni v 14. století. Nocleh v horském středisku Poiana Brašov.

3. den

Neexistuje snad nic, co by Rumunsko proslavilo víc než krvelačný upír Dracula. Proto se vydáme na „Drákulův hrad“ BRAN uprostřed Jižních Karpat, jež je nejznámějším hradem, kde pobýval Drákula. Praktiky, jimiž likvidoval své protivníky, se nedaly nazvat jinak než ďábelské. Gotická stavba ze 14.století na skalním ostrohu je ze všech stran obklopena horami, ze kterých stoupá mlžný opar, čas od času se tajemně zahalí, a tak krajina vzbuzuje pocit, že za každým stromem se skrývá krvelačná záhrobní příšera. Dle záznamů se zde usadil kníže Vlado Tepeš, jehož hrůzná pověst přerostla v představitele tajemných sil a upírů. Jeho krutosti se obávali lidé i daleko za hranicemi Rumunska, a proto je dnes atraktivním turistickým cílem. V podhradí se nalézá skanzen s ukázkami lidové architektury Sedmihradska. Od roku 1920 hrad obývala rumunská královna Marie Edinburská, která jej nechala zrekonstruovat. Hrad si tak zamilovala, že je zde dokonce na její přání od r. 1940 uloženo její srdce. Poté nás čeká přejezd nádhernou krajinou do pohádkového a pestrobarevného, hradbami obehnaného města SIGISHORA. Je považováno za perlu Sedmihradska a „bránu Transylvánie“. Krásné středověké jádro je posazené na vršek kopce a jeho úzké uličky připomínající bludiště jsou lemovány domky pestrých barev. Uvidíte starobylou čtvrť s citadelou, klášterní kostel vyzdobený pestrými koberci, saský kostel, k němuž vede kryté dřevěné Schodiště studentů, Hodinovou věž s orlojem, která slouží také jako rozhledna. Turistickým lákadlem je rodný dům Vlada Tepeše „Draculy“. Zpět pojedeme kolem středověké pevnosti RUPEA postavené na strmém čedičovém kopci. Podle legendy zde spáchal skokem dolů sebevraždu poslední dácký král Decebalus. Návrat na nocleh.

4. den

Dopoledne horské středisko POIANA BRAŠOV, které leží uprostřed krásné krajiny. Možnost procházky nebo výjezd lanovkou na Postavarul (1799 m n.m.), odkud můžete obdivovat úžasné přírodní scenérie a pohledy na masivy Piatra Craiulu i Bucegi. Poté návštěva jedinečného opevněného kostela PREJMER s unikátními obytnými hradbami sloužícími jako útočiště a zázemí pro vesničany v době ohrožení. Odpoledne BRAŠOV – „Perla Transylvánie“ jež je obklopen tzv. „Transylvánskými Alpami“. Prohlédneme si středověké centrum, jež je obehnáno zachovalými hradbami. Dominantou a klenotem města je Černý kostel z čediče – největší gotická katedrála Balkánu s kolekcí koberců. Shlédnete také židovskou čtvrť, nejužší uličku Strada Sforri i Starou radnici. Zájemci mohou vyjet lanovkou na vrch Tampa (955 m), který skýtá nádherný výhled na město a okolí. Na pěší zóně můžete v restauracích ochutnat tradiční speciality. Večer návrat na nocleh.

5. den

Navštívíme Bukurešť – hlavní město Rumunska, které je dnes moderním a prosperujícím městem. Pojedeme přes horský průsmyk Bucegi a přes úrodné roviny Valašska. Bukurešť byla před komunistickou diktaturou nazývána „Malá Paříž“ nebo „Paříž východu“. Typické jsou široké bulváry, rozsáhlé plochy parků a zeleně, bulváry lemované stromořadím, terasovité kavárny a restaurace, honosné veřejné budovy, vše po vzoru francouzských architektů. Nejdříve se pokocháme okružní jízdou centrem kolem širokých bulvárů ve stylu Art déco. Uvidíte dominantu nevídaných rozměrů, majestátní budovu parlamentu a vlády „Ceausescův“ Palác vítězství lidu. Shlédnete Národní katedrálu rumunské ortodoxní církve i Bulvár Jednoty, Památník nezávislosti. Nemineme Náměstí Revoluce, jež bylo centrem převratu v r. 1989 a další pamětihodnosti. Projdeme se také historickým centrem Starého města se Starým knížecím dvorem, s křivolakými uličkami, kostelíky ale i originálními bary a hospůdkami, shlédnete secesní nákupní pasáže. Za návštěvu stojí bývalý královský palác Carola II., v němž dnes sídlí Národní galerie – muzeum a obrazárna se sbírkou vlámských mistrů. V Parku Carol si můžete odpočinout. Večer odjezd směr ČR.

6. den

Přejezd Maďarskem a Slovenskem, návrat do ČR.

Základní cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelu***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

Základní cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy
  • 3 x kontinentální snídaně 890 Kč
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 300 Kč na osobu

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: WISNAR groupe mondiale s.r.o., IČ 06514316.
Lokalita dle pořadatele: Rumunsko, Transylvánie, Brašov, Bukurešť, Sibiu

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 786 996
dnes 8–20 h