Schwarzwald a Alsasko

Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Štrasburk

Schwarzwald a Alsasko

  Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Štrasburk
Číslo zájezdu: 2 290 747
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Oblast pohoří Schwarzwald na jihozápadě Německa je nejmladším národním parkem v zemi. Jedinečná krajina je tvořena nedotčenými hlubokými lesy, úchvatnými výhledy do dálky a tajemnými zákoutími. Oproti tomu Alsasko je historicky kulturní krajinou s množstvím památek a dlouhou tradicí pěstování vína.

Stravování

snídaně -

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Národní park SCHWARZWALD - Černý les. LAHR, historické město mezi vinicemi se siluetou vrcholků Černého lesa, festival chryzantém, květiny v podobě pestrobarevných obrazců a tvarů, tematické parky. Přejezd do Francie, ubytování v oblasti Colmaru .
2. den: Město THANN s kostelem sv. Thiébauta (nádherná figurální výzdoba). Zastávka s výhledy, v případě špatného počasí Vieil Armand - bojiště 1. světové války. Možnost oběda a ochutnání borůvkových koláčů. Vyhlídková jízda po tzv. Route de Crêtes v době babího léta a pohodlně zdoláte hned dva nejvyšší vrcholy pohoří Vogézy - Grand Ballon (1 424 m n.m.) a Hohneck (1 363 m n.m.), nenáročný výstup na vrchol. Muzeum likérů s ochutnávkou, exkurze do nedaleké sýrárny, kde se vyrábí (nejen) nejznámější alsaský sýr zvaný münster (ochutnávka, možnost nákupu). Návštěva mikropivovaru s ochutnávkou. Podvečerní KAISERSBERG s hradem.
3. den: Pohledy na významný hrad Alsaska HAUT-KOENIGSBOURG vysoko nad krajem. COLMAR , metropole oblasti se zachovalým starobylým centrem, čtvrť Petite Venice, hrázděné domy, loďkou po kanálech. Nejkrásnější vinařské městečko RIQUEWIHR ležící na Route de Vin (cestě vína). EGUISHEIM, městečko s hrázděnými domy, ochutnávka vína a bábovky kougelhopf přímo u vinaře.
4. den: UNGERSHEIM, největší skanzen lidových staveb Alsaska , oživení venkovských řemesel v Ecomusée d´Alsace, hrázděné domy, spousta domácích zvířat, ukázka řemesel a typická alsaská stavení, loď po kanále. ŠTRASBURK (Strassbourg), „křižovatka Evropy“ a sídlo Evropského parlamentu, jedna z nejstarších univerzit, historické centrum a katedrála Notre Dame jsou zapsané na seznamu UNESCO (Ponts Couverts, Petite France od r. 1988), projížďka lodí, fakult. večeře na rozloučenou (typická alsaská kuchyně), večerní město. Odjezd pozdě večer, noční přejezd.
5. den: Návrat do Prahy ráno.

Základní cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 3x ubytování v hotelu
  • 3x snídani
  • průvodce

Základní cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu, ochutnávky, místní dopravu, vstupy (cca 70 €)
  • Může dojít k mírným úpravám programu vzhledem ke slavnostem, počasí apod.
  • pojištění léčebných výloh a storna
  • 1x večeře
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení

Informace o zájezdu

Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o., IČ 25622706.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Alsasko, Colmar, Štrasburk
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 290 747
dnes zavřeno

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.

Nezávazná objednávka

Schwarzwald a Alsasko
  Francie, Alsasko, Grand Est, Colmar, Štrasburk

Cena
8 590 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 290 747

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
8 590 Kč
příplatek za 1x večeři - osoba
0
700 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj
0
3 200 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj - dospělá osoba na pevném lůžku
0
3 200 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
225 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
140 Kč
covid připojištění Uniqa - za osobu
0
150 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
270 Kč