Termín:
20. 8. – 25. 8. 2020
Počet dní:
6 (čt – út)
Počet nocí:
3
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Původní cena:
12 390
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis

Nádherných železničních tratí je ve Švýcarsku při přepočtu na velikost země nejvíce v Evropě. Proto jsme vypracovali pokračování Švýcarského železničního dobrodružství. Projedete světoznámou zubačkou pod vrcholy Eiger, Jungfrau a Mönch, zlatým panoramatickým expresem překonáte hory nad Ženevským jezerem a zubačkou vyšplháte na vyhlídkovou horu Rochers de Naye. Třešničkou na dortu je jízda historickým parním vlakem nad Ženevským jezerem. A celé to rámuje spousta nádherně položených švýcarských městeček.

Přehled

6denní poznávací zájezd přímo nabitý železničními zážitky 3 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu*** v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Stručná trasa

Leysin;46.343899, 7.012228 hrad Aigle;46.315070, 6.976653 Montreux;46.431654, 6.913129 Gstaad;46.475561, 7.284103 Gruyeres;46.577507, 7.067404 Vevey;46.462917, 6.840829 Chamby;46.465257, 6.896136 Les Diablerets;46.351367, 7.154119 Lutry;46.502034, 6.684029 Rochers de Naye;46.431706, 6.979326 hrad Chillon;46.414450, 6.927482 Interlaken;46.686497, 7.861434 Kleine Scheidegg;46.585067, 7.960185 Grindelwald;46.624841, 8.042489

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem do oblasti Bernských Alp. Mezi Thunským a Brienzským jezerem leží mondénní světoznámé lázně Interlaken. Zde se po průjezdu kolem tyrkysového Brienzského jezera prvně otevře pohled na věhlasnou trojici horských velikánů Jungfrau, Eiger a Mönch. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. Nad městečkem je známý vodopád padající z vysoké terasy. Výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Prohlídka horského střediska, kterému kromě Eigeru dominují i další vrcholy Schreckhorn a Wetterhorn. Odjezd zpět do Interlaken a podél modrého Thunského jezera do údolí Simmental. Po přejezdu průsmykem Col des Mosses výjezd do Leysin na nádherné horské terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Sjezd ozubnicovou železnicí z horského Leysin do Aigle, v závěru se otevře nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Vycházka k hradu Aigle obklopenému vinicemi. Odjezd do luxusního Montreux u Ženevského jezera. Z Montreux populárním 'zlatým' vlakem GoldenPass Panoramic až do Gstaadu. Vlak s panoramatickými vagony šplhá ze subtropického klimatu Ženevského jezera, cestou se otvírají neustále nové pohledy na jezero a městečka mezi vinicemi. Po projetí tunelu u Jamanu se rázem ocitne ze subtropického klimatu v alpinském prostředí Pays-d'Enhaut. Současně opouští frankofonní Švýcarsko a ocitá se v německy mluvícím. Za okny se střídají malebná horská panoramata a rázovité horské vesničky s dominantními kostelíky. Prohlídka lázeňského Gstaadu, kde často trávil volno anglický princ Charles. Po prohlídce nástup do čekajícího autobusu a odjezd do městečka Gruyeres, které se rozkládá pod stejnojmenným mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami historického jádra. Odjezd k Ženevskému jezeru, jízda po dálnici nad jezerem skýtá mnoho krásných výhledů. Z Aigle potom silnice stoupá až do hotelu v Leysin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd do Vevey, krátká prohlídka mondénního města u Ženevského jezera, na promenádě známá socha Charlese Chaplina. Odjezd do Blonay mezi vinicemi nad Ženevským jezerem. Z Blonay jízda parním vlakem s historickými vagony do železničního muzea Chamby, cestou přejezd obloukovitě zahnutého kamenného viaduktu a časté výhledy na Ženevské jezero. Vlak před zánikem zachránil spolek švýcarských nadšenců, kteří ve volných chvílích zajišťují jeho provoz. Příjezd vlakem do unikátního muzea historických lokomotiv a vagonů, mnoho exponátů je v originálním provozuschopném stavu. Po prohlídce muzea a občerstvení jízda parním vlakem zpět do Blonay. Autobusem odjezd k Ženevskému jezeru a po břehu až do Aigle. Z Aigle vlakem do horského střediska Les Diablerets pod stejnojmenným masivem. Vlak šplhá zpětnými tunely a přes vysoké viadukty s výhledy. Procházka horským střediskem a odjezd do hotelu v Leysin. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

5. den

Snídaně. Odjezd do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera, procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Lodní výlet po Ženevském jezeře až do Montreux, z lodi nádherné pohledy na oblast Lavaux s terasovými vinicemi patřící mezi světové dědictví UNESCO, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Z Montreux ozubnicovou železnicí na Rochers de Naye (2045 m n.m.), vlak šplhá hodinu strmě od jezera až na vrchol. Z vrcholu panoramatický rozhled na švýcarské a francouzské Alpy a rozlehlé Ženevské jezero. Ve Svištím ráji můžete pozorovat 14 druhů svišťů. Sjezd ozubnicovou železnicí zpět do Montreux. Po návratu procházka po Montreux s luxusními hotely. Město bývalo místem častého pobytu skupiny Queen, proto na promenádě stojí socha Freddieho Mercuryho. Vycházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux až k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

6. den

Návrat ráno.

Poznámka

NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte výhodnou slevu pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 2.500,-Kč/os.!!!

Pojmenování zařízení

Pokoj pro 4 osoby

Pojmenování zařízení

Pokoj pro 2 osoby

Minimální výměna na vstupy

172 CHF.

Poznámka

Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

3 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV), vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu, dopravu autobusem, průvodce, mapu Švýcarska s informacemi.

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Inex, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Grindelwald, Interlaken

Švýcarské železniční dobrodružství 2 ***

Číslo zájezdu: 1548003
Švýcarsko, Bern, Berner Oberland, Jungfrau region, Švýcarská jezera, Brienzské jezero, Grindelwald, Interlaken, Thunské jezero