Termín:
2. 8. – 4. 8. 2019
Počet dní:
3 (pá – ne)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
polopenze
Původní cena:
3 690  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Trasa

SYCHROV - LIBEREC - JIŘETÍN POD BUKOVOU - JIZERKY - BUKOVEC - JEŠTĚD - SVIJANY - PŘÍCHOVICE - VRANOV PANTHEON - SAFÍROVÝ POTOK

Svozové trasy

A, E, E1

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Jako první navštívíme zámek SYCHROV, který je spojován s proslulým skladatelem Antonínem Dvořákem a patří k nejvýznamnějším stavbám romantické novogotiky francouzského typu u nás. Na zámku se natáčely mnohé známé pohádky jako např. Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Po působivé prohlídce odjedeme do LIBERCE, kde se společně projdeme centrem města, které se v posledních letech stalo cílem zahraničních filmových štábů. Učaruje nám dozajista novorenesanční budova liberecké radnice, radniční věž je vysoká 65 m a je zpřístupněna návštěvníkům, kterým se z ní otvírá krásný pohled na celý Liberec nebo např. hrázděné Valdštejnovy domky či Krajská vědecká knihovna. Odpolední čas budeme moci strávit v Centru Babylon s širokými možnostmi aktivního vyžití - Aquapark, IQpark, Lunapark nebo můžeme zavítat do vyhlášené Botanické zahrady s exotickou květenou. Ve večerních hodinách se ubytujeme.

2. den

Po snídani se vydáme do Muzea výroby dřevěných hraček v JIŘETÍNĚ POD BUKOVOU, abychom se zblízka podívali na to, jak se pod šikovnýma rukama pracovníků továrny s více jak stoletou tradicí rodí proslulé večerníčkové postavy, např. Krteček od Zdeňka Millera. Poté zavítáme do podhorské vesničky PŘÍCHOVICE, kde se nachází rozhledna Maják Járy Cimrmana a Muzeum Cimrmanovy doby. Zde je umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana. Následně přijedeme na JIZERKU, do centra národní přírodní rezervace Jizerských hor. Odlehlá osada Jizerka s roubenými chalupami je nejvýše položenou osadou severních Čech, na konci osady stojí Hnojový dům, jehož majitel cestovatel Gustav Ginzel, tu vytvořil jakési 'muzeum kuriozit'. Čeká nás lehký výlet po naučné stezce, kde cesta prochází přes nejvyšší čedičový vrchol ve střední Evropě BUKOVEC a pokračuje po evropsky unikátních rašeliništích Jizery a Jizerky. Největším klenotem rašeliniště je SAFÍROVÝ POTOK, safíry, které se tu kdysi rýžovaly a daly potoku jméno, patřily prý k nekrásnějším v Evropě. Po procházce touto podmanivou krajinou se vrátíme na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme k dominantě libereckého kraje - hoře JEŠTĚD, která se pne do výšky 1 012 m. n. m. Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury. Ještěd nabízí jedinečný pohled na Liberec a daleké výhledy na celou polovinu Čech, dohlédnout můžeme až do Německa a Polska. Následně zavítáme na unikátní zříceninu hradu VRANOV-PANTHEON, která se tyčí na strmém útesu nad řekou Jizerou. S délkou téměř 400 metrů jde o největší a nejdelší skalní hrad v Čechách. Po prohlídce tohoto unikátu odjedeme do města SVIJANY, kde navštívíme jeden z našich nejznámějších pivovarů. O tom, jakým způsobem zde svijanské pivo připravují, se sami přesvědčíme na vlastní oči během exkurze. Následně se vydáme na cestu, příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Anotace

Severní Čechy, jak je vidí málokdo...

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - 790 Kč, cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čsad Tišnov, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Ještěd, Liberec, Sychrov
Informace o slevách

Taje Libereckého kraje

Číslo zájezdu: 1191567
Česko, Ještěd, Liberec, Sychrov