To nejlepší z Kostariky

  Kostarika, Alajuela, Puntarenas sever, La Fortuna, Monteverde

To nejlepší z Kostariky

    Kostarika, Alajuela, Puntarenas sever, La Fortuna, Monteverde
Výhody nabídky
 • sopka Arenal takřka na dosah
 • oblast Tortuguero s nekonečnými vodními kanály
 • odpočinek v Národním parku Manuel Antonio
 • vstupné a večeře v termálních lázních v ceně
 • možnost prodloužení pobytu na pláži
Letovisko

Tortuguero - Arenal - Manuel Antonio

Umístění

Dech berou zalesněné kopce a nekonečně tajuplná hluboká údolí s kávovníkovými plantážemi, které se táhnou až k obzoru, tropické deštné pralesy s až strašidelnou atmosférou, které se dotýkají nebes, divoké řeky, velká jezera a překrásné vodopády, kouřící zlověstné vulkány (oblast Arenal), které na svých úpatích připravily horké přírodní lázně, husté mangrovníkové porosty a stovky želv na plážích. Místa jako Tortuguero, Arenal a Monteverde patří mezi ta nejznámější a nejoblíbenější v Kostarice. Spatříte nekonečné pastviny s desítkami farem, stovkami koní a krav, usmívající se lidi, kteří jsou pyšní na to, že od roku 1945 nemají armádu a proto mohou investovat peníze do vzdělání a nemocnic.

Pláž

pláže se nachází v oblasti Manuel Antonio.

Pokoje

Hotely 3* (mohou být nahrazeny jinou alternativou v případě obsazenosti).
1 noc v hotelu Sleep Inn Paseo las Damas
2 noci v hotelu Laguna Lodge v Tortuguero
2 noci v hotelu Casa Luna v oblasti Arenal
2 noci v hotelu San Bada Manuel Antonio

Stravování

dle programu

Nabídka programu

1. den: ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu vás na letišti vyzvedne náš řidič a odveze do hotelu, kde přenocujete.
2. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO
Časně ráno odjezd do národního parku Tortuguero na východě země a na karibském pobřeží. Na konci cesty přesedláte na loď, která vás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu. Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.
3. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO
Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
4. den: SOPKA ARENAL
Dopoledne odjedete do oblasti slavné sopky Arenal. Cesta trvá kolem 5 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete kolem nádherného parku Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Po příjezdu ubytování na 2 noci v příjemném hotelu nedaleko sopky Arenal.
5. den: SOPKA ARENAL
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. Během dne se můžete vydat na túru po visutých mostech. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná.
Odpoledne transfer do termálních pramenů, kde můžete relaxovat a pak si dát výbornou večeři (v ceně).
6. den: ARENAL - MANUEL ANTONIO
Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.
Pozn: park Manuel Antonio je zavřený každé úterý.
7. den: MANUEL ANTONIO
Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.
8. den: MANUEL ANTONIO - SAN JOSE
Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose a odlet zpět domů.
9. den: NÁVRAT
Přílet zpět do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
 • transfer z letiště do hotelu v San José
 • ubytování 1 noc v San José se snídaní
 • balíček 2 noci/3 dny v Tortuguero Lodge (transfer vč. lodi, ubytování s plnou penzí bez nápojů, výlet lodí po kanálech Tortuguera, návšteva vesnice)
 • transfer Tortuguero - Arenal
 • ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Arenal
 • vstupné a večeře v Arenal Hot Springs - termální prameny
 • transfer Arenal - Manuel Antonio
 • ubytování na 2 noci se snídaní v oblasti Manuel Antonio
 • transfer na letiště v San José
 • asistenci anglicky hovořícího zástupce místního partnera
 • virtuální český delegát

Základní cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • místní taxy a poplatky (např. pobytová taxa, vratná kauce apod.)
 • fakultativní služby (za příplatek)
 • víza (pokud jsou vyžadována)
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, La Fortuna, Monteverde

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 731 274
dnes 11.30–18.30 h

Kostarika

Kostarika, středoamerická země, je nazývána malým rájem na zemi. Kryštof Kolumbus pojmenoval tuto zemi jako „bohaté pobřeží“, v překladu Costa Rica. Země si své poklady dodnes chrání a je zde vybudován propracovaný systém ochrany přírody. Pokud chcete vidět překrásnou přírodu, mnoho exotických zvířat, pláže s černým i bílým pískem, nenajdete lepší místo. Země má malou rozlohu, ale najdete zde nedotčené pralesy, vodopády, činné sopky, čtyřtisícové hory, jezera a nádherné pláže – rozhodně se zde nebudete nudit. I během pobytu máte možnost vybrat si z široké nabídky výletů do národních parků, procházky deštnými pralesy, potápění, surfování a šnorchlování. Je to bezpečná země, nemá ani armádu. Kostaričané jsou velmi přátelští, rádi se návštěvníkům svou krásnou zemí chlubí, a kamkoliv přijedete, budou se na vás usmívat. Počasí je zde příjemné, nejvhodnější doba pro cesty je od prosince do konce dubna (místní léto). Pobřežní oblasti jsou mnohem teplejší než střed země, průměrné teploty u pobřeží Karibiku jsou kolem 30 ˚C, u Tichomořského pobřeží dosahují teploty 33 ˚C.

Kostarika - více informací