Termín:
26. 10. – 2. 11. 2020
Počet dní:
8 (po – po)
Počet nocí:
7
Doprava:
letecky Praha 4:05
Strava:
kombinovaná
Původní cena:
32 390  Kč
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Popis zájezdu:

8denní poznávací program

Praha – Ercan/Larnaca – Kyrenia – Güzelyurt – Nicosia – Karpaz – Praha

Program zájezdu

1. den Praha – Ercan / Larnaca
Po příjezdu do Larnacy/Ercanu následuje transfer do severní části do hotelu Acapulco Beach s programem SOFT All Inclusive, ubytování, volný program a nocleh.

2. den Kyrenia
Po snídani odjezd na kouzelný den plný romantických tajů Kyrenie a jejího okolí. Zdejší malebný přístav s kouzelnou atmosférou Vás přímo vybízí k posezení v jedné ze zdejších kavárniček či restaurací. Budete mít možnost navštívit zříceninu hradu St. Hilarion, jenž byl prý inspirací k hradu v pohádce o Sněhurce od Walta Disneye. Zdejší obyvatelé říkají, že kdo nenavštíví zříceninu spolu s vesničkou Bellapais, jakoby zemi ani nikdy nepoznal. Výška 732 metrů a schody vedoucí do tří různých úrovní až do vrcholků, odkud se nabízí jedinečný výhled na celé pobřeží Kyrenie. Cesta pokračuje následně do opatství Bellapais, které je považováno za mistrovské dílo gotického umění a které bylo založeno ve 12. století našeho letopočtu. Čeká vás také návštěva mohutné pevnosti s muzeem lodních vraků, volný program. V odpoledních hodinách návrat do hotelu a volný program s využitím služeb hotelu.
Oběd a vstupy v ceně výletu.

3. den Güzelyurt
Po snídani odjezd do nejzelenější části celé oblasti, místa, kde se proplétají tradice, kultura i historie uprostřed pomerančových sadů a starých měděných dolů. Tento výjimečný celodenní výlet vás zavede nejen do romantické přírody, ale navštívíte také archeologické muzeum, kostel Saint Mamas (v případě soboty možnost nákupu na tamních farmářských trzích). Následuje návštěva starověkého města Lefke a ruin starověkého Soli, jehož počátky se datují do 11. století před Kristem.
Oběd a vstupy v ceně výletu

4. den volný program
Volný program s využitím služeb hotelu či odpočinek. Možnost fakultativních výletů.

5. den: Nikosia a nákupy
Největší zajímavostí tohoto dne je možnost překročení hranic do sousedního státu – Kyperské republiky a „Zelená linie“. V průběhu tohoto výletu navštívíte s průvodcem starou část turecké části Nicosie. Pěší okruh městem začíná u Kyrénské brány, kde se nachází i informační centrum a zbytek středověkých hradeb. Dále budete pokračovat směrem k hranicím přes Atatürkovo náměstí, kde kdysi stával osmanský palác. Cesta vede kolem bývalého kostela sv. Jiří, dnes Velkého hamamu, až k jednomu z nejzachovalejších osmanských hostinců Buyuk hanu (Velkému hostinci). Dále uvidíte obrovskou katedrálu sv. Sofie, která byla po dobytí ostrova Osmany přestavěna na mešitu. Poté následuje rozchod, během kterého můžete nakupovat buď v turecké části města, nebo přejít na stranu řeckou, na které máte možnost zakoupit i jedno z nejstarších vín na světě – sladkou sytě červenou Commandarii.
Oběd a vstupy v ceně výletu.

6. den: Karpaz
Na tomto výletě budete mít možnost poznat typický kyperský život a uvidíte nejzajímavější část ostrova Kypr, civilizací nedotčenou přírodu, kde dodnes žijí polodivocí osli. Poloostrov je také jedinou částí ostrova, kde nedošlo k přesídlení obyvatelstva a řečtí i turečtí Kypřané zde žijí vedle sebe. Během výletu navštívíte lidový obchod s možností ochutnávky i nákupu nejen místního olivového oleje z nedaleké stáčírny. Poté se vydáte ke klášteru sv. apoštola Ondřeje, což je nevýznamnější poutní místo řeckých Kypřanů v severní části ostrova a zároveň nejvýchodněji položená stavba na ostrově. Po obědě v restauraci u pláže vás čeká koupání na jedné z nejkrásnějších pláží na Kypru – Zlaté pláži. Po cestě se také krátce zastavíme ve vesničce Dipkarpaz s možností prohlídky vesnické mešity.
Oběd a vstupy v ceně výletu.

7. den volný program
Volný program s využitím služeb hotelu či odpočinku. Možnost fakultativních výletů.

8. den Ercan / Larnaca – Praha
Volný program v hotelu. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění: Změna programu vyhrazena. Minimální počet účastníků je 30 osob.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, 4 nocí v 5* hotelu s programem SOFT All Inclusive v Kyrenii, 3 nocí v 5* hotelu s programem All Inclusive ve Famagustě, služby dle programu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb

Základní cena nezahrnuje

Doporučený příplatek za cestovní pojištění , fakultativní služby, vstupné do památek.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Exim tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Guzelyurt, Karpaz, Kyrenia, Nicosia

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Po bouřlivé historii patří nyní k oblíbenému cíli turistů. Ostrov je rozdělen na řeckou a tureckou část. Známá turistická letoviska nalezneme u obou a díky své poloze v subtropickém pásu je zde dlouhé, teplé léto. Důvodem je poloha v rámci Středozemního moře až jižně od Turecka a letní teploty kolem 25 °C tu vydrží do konce října. Přesto je možné vyrazit na Kypr i za zimní dovolenou. Téměř dva tisíce metrů vysoký vrchol v pohoří Troodos umožní v zimě lyžování, při kterém spatříte netradiční scenérie. Kyprem kráčela starověká historie a odkazy někdejších kultur naleznete na každém kroku. Pro návštěvu jižní řecké části platí pravidla Evropské unie a postačí občanský průkaz. Pro severní tureckou část je však nutný pas platný ještě půl roku po návštěvě.