Termín:
9. 4. – 13. 4. 2020
Počet dní:
5 (čt – po)
Počet nocí:
2
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Holandsko květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí

I tentokrát platí, že chceme-li poznávat, poznáme. A v Holandsku je co poznávat. Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. My jsme si jisti, že tento zájezd Vám umožní poznat to, co Holandsko dělá zvláštním a odlišným od jiných evropských zemí. A jedno překvapení navíc hned na úvod.

1. den:

- odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.20, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Holandska.

2. den:

- v ranních hodinách příjezd do Den Haagu, sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora, u něhož se jistě zastavíme. Navštívíme Holandsko v malém - Madurodam. Zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku Vám umožní poznat Holandsko za jednu hodinu. Z Den Haagu je to jen skok do luxusního lázeňského města Scheveningen a také do Delft. Delft, města modrobílé delftské majoliky - keramiky, kterou ostatně můžete v obchůdcích zakoupit. Města, kde uvidíme první grachty. Mezi Den Haagem a Scheveningenem a Delfty se budeme přesouvat městskou dopravou. Nejznámější přímořská kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchůdků to je Scheveningen. Budeme mít dostatek času jen tak se projít po světoznámé přímořské kolonádě, nebo jen tak posedět při kávě a pohledu na vlny La Manche. Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu ibis v Antwerpách případně na jimém místě.

3. den:

- tento den se budeme věnovat tomu, co je pro Holandsko typické. Začneme v Alkmaaru, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy v duchu starých tradic. Následovat bude skanzen Zansee Schans. Zde se čas zastavil o několik století zpět. Zde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků a také sýrů, můžeme navštívit funkční větrný mlýn. Další zastávka bude překvapením. Pojedeme na polder v blízkosti města Harderwijk v místě, které bylo vysušeno od moře a kultivováno. My se zastavíme v muzeu - v dílně, kde Holanďané rekonstruovali obchodní loď Batavia, která patřila v 17. století východoindické společnosti a zajišťovala dopravu čaje a koření z Indie. Potopila se v r. 1628. Uvidíme a projdeme si rekonstruovanou loď, ale také uvidíme stejnou loď při stavbě. Uvidíme všechna řemesla, nutná při stavbě lodi tak, jak skutečně byly funkční ve své době. V místě, kde loď kotví, uvidíme také vyrovnávací vrata, která mají za úkol regulovat výši hladiny mezi již vysušenými poldry a mořem a také jak pracuje elektrárna na principu rozdílu vodních hladin. Po tomto dnu skutečně plném poznán t oho co je pro Holandsko nejtypičtější nás autobus odveze na místo ubytování .

4. den:

- po snídani pojedeme do největší květinové zahrady v Holandsku do Keukenhof. Množství květin, které uvidíte, Vás ohromí (návštěva Keukenhofu se koná jen v období jara, v jiném období se prodlužuje pobyt v Amsterodamu, případně se navštíví květinová burza, nebo sýrový trh). Na závěr nám zbývá Amsterodam. Projedeme se lodí po Grachtech, navštívíme brusírnu diamantů, ve volném čase můžeme navštívit Říšské muzeum, nebo muzeum Van Gogha. Na večer uvidíte i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Potom již následuje noční tranzit přes Německo.

5. den:

- následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody. V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Nástupní místa::

Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

dopravu luxusním autob.(WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS) - služby profesionálního průvodce - 2x ubytování v třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj za příplatek 700,- Kč za osobu - 2 noci, jednolůžkový za příplatek 2 200,- Kč/os.) - 1x ranní občerstvení v busu - pojištění CK pro případ úpadku

Základní cena nezahrnuje

snídaně na hotelu, 540,- Kč/os, 2x snídaně - pojištění léčebných výloh 175,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 225,-/os. - projížďka lodí v Amsterdamu (70 min ) cca 12,50 EUR, dítě 4-12 let cca 6,25 EUR - skanzen Zaan Schans - vstup zdarma, vstup do mlýna 3 EURA - vstupné do zahrad Keukenhof cca 8 EUR - vstup do Madurodamu (skupinová cena) dospělí cca 10,25 EUR, dítě cca 6,75 EUR - jízdenky na městskou dopravu - do Madurodamu z centra a do Scheveningenu cca 6 EUR - Prohlídka loďi Batavia (anglicky mluvící průvodci pro skupiny 25 lidí, jinak prohlídka bez průvodce jen s doprovodem)11 EUR

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Abc-Tours, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Dle popisu
  • Místo dle CK: Amsterdam