Velký okruh Marokem - letecky

Maroko, Casablanca, Marrakech, Rabat, Vysoký Atlas

Velký okruh Marokem - letecky

  Maroko, Casablanca, Marrakech, Rabat, Vysoký Atlas
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Popis zájezdu

Zájezd do Maroka nás zavede do exotikou vonících míst na území severozápadní Afriky. V Maroku se vydáme za poznáním světa pro nás tak odlišného svojí kulturou, náboženstvím, architekturou i uměním. V Maroku poznáme skvosty arabské kultury - královská města Fés, Marrakesch i přírodně velmi atraktivní oblasti - kaňony v pohoří Atlas, pouštní oblasti, berberské osady..

Stravování

snídaně -

Ubytování

hotel -

Program zájezdu

1. den: Přílet do Maroka, nocleh.
2. den: CASABLANCA - prohlídka monumentální mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu. Náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. st. Hlavní město RABAT – zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias aj. Přejezd do Meknés.
3. den: Vykopávky města VOLUBILIS s nádhernými římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS - památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné královské dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina.
4. den: Královské město FÉS , duchovní a umělecké centrum Maroka – bronzová brána královského paláce. Bab Jeloud - nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II. Súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika.
5. den: Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu . NP IFRANE - vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ – soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.
6. den: Fakultativně výlet terénními auty na Saharu k největší písečné duně ERG CHEBBI - východ slunce na poušti, oáza MERZOUGA. Odjezd z Erfoudu podél vádí Rheris, oáza TINERHIR. Odpoledne příjezd do kaňonu TODRA, soutěsky s 300 metrů vysokými vápencovými stěnami - nocleh.
7. den: Soutěska DADÉS - pestrá krajina s neobvyklými skalními útvary, horské vesnice, kaňony. Údolím řeky Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, kasby, výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny, zastávka u oázy Skoura, příjezd do Ouarzazate, nocleh.
8. den: Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE - prohlídka filmových ateliérů Atlas. KSAR AIT BENHADOU (UNESCO) - opevněná hliněná vesnice, která přitahuje filmaře i fotografy, přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA 2 260 m do Marrakéše.
9. den: MARRÁKEŠ – středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.
10. den: Přílet do Prahy.

Základní cena zahrnuje

 • letenku do Maroka a zpět
 • dopravu autobusem nebo minibusem po Maroku
 • průvodce
 • 9x ubytování v hotelích (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 9x snídani

Základní cena nezahrnuje

 • bakšišné / spropitné, vstupy
 • V závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 650 Kč / os.
 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč
 • 8x večeře
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení
 • samostatně cestující osoby se zájmem o doobsazení budeme kontaktovat.
Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Pořadatel: Mayer & Crocus s.r.o., IČ 25622706.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Casablanca, Fás, Marrákeš, Rabat, Saharské Maroko, Vysoký Atlas
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 252 341
dnes 11–18 h

Maroko

Maroko je perlou přírodních zajímavostí a tradiční kultury na pomezí západního světa, exotiky, orientu a hlavně islámu. Náboženství je v této zemi Maghrebu nejvíce benevolentní, a proto lze využít otevřenosti místního prostředí k cestovatelským toulkám. Nejvíce lákavé jsou místní přírodní kontrasty několika biomů subtropického pásu naší planety. Na jih země zasahuje nekompromisně největší světová poušť Sahara. Směrem na sever přechází ve Vysoký Atlas s nejvyšší horou země Džabal Tubkal se svými 4 167 m n. m. Díky vysoké nadmořské výšce je Atlas v zimě pokryt sněhem. Přes Nízký Atlas se dostáváme k úrodným nížinám středomořského a atlantského pobřeží. Centra kultury a pamětihodností v Maroku jsou zejména vnitrozemský Marrákéš, hlavní město Rabat a pobřežní Agadir nebo Casablanca. Maroko je zemí poznání, přírodních krás a svérázné kultury.

Povinná pobytová taxa ve výši 20 EUR/osoba/pobyt do 8 dní; 40 EUR/osoba/pobyt nad 8 dní, je splatná v hotovosti v místě pobytu.

Nezávazná objednávka

Velký okruh Marokem - letecky
  Maroko, Casablanca, Marrakech, Rabat, Vysoký Atlas

Cena
32 990 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 252 341

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
32 990 Kč
příplatek za 8x večeře - osoba
0
1 800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj - dospělá osoba na pevném lůžku
0
7 000 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dospělý
2
690 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno) - dítě do 18 let
0
440 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
520 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 10 dní
0
1 350 Kč