Vinné stezky Sardinie - adults only

  Itálie, Benátsko, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Alghero, Arbatax, Benátky, Bosa, Cagliari, Malé, Marilleva / Folgarida, Nuoro, Oristano, Pula, Santa Margherita di Pula

Vinné stezky Sardinie - adults only

    Itálie, Benátsko, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Alghero, Arbatax, Benátky, Bosa, Cagliari, Malé, Marilleva / Folgarida, Nuoro, Oristano, Pula, Santa Margherita di Pula
Detail nabídky a možnosti objednání zájezdu:
Charakteristika

Týdenní organizovaný zájezd zaměřený na Sardinská vína, gastronomii i historii.

Poloha

Zájezd je organizovaný jako putovní, v průběhu týdne se navšítíví oblasti od jižní, přes západní až po východní pobřeží Sardinie. Dle itineráře ubytování v oblastech Santa Margherita di Pula, Oristano, Alghero, Nuoro, Arbatax a Cagliari.

Vybavení

V rámci degustací v jednotlivých vinařstvích zajištěny ochutnávky místních vín (3-6 vzorků, dle programu), vč. malého občerstvení. Výklad ve vinařstvích v angličtině nebo italštině. V průběhu zájezdu bude klienty doprovázet česky mluvící průvodce, který bude ve vinařstvích také překládát.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* nebo 4* hotelech se snídaní, k dispozici jsou dvoulůžkové pokoje. Ubytování v jednolůžkovém pokoji s příplatkem. Konkrétné ubytování bude potvrzeno v závislosti na dostupnosti kokrétních kapacit. V každém hotelu vždy plánována 1 noc, s výjimkou na konci zájezdu, poslední 2 noci v hlavním měste v Cagliari

Program
 • 1. den - Odlet přímým letem z Prahy ve 12:25, předpokládaný přílet na letiště v Cagliari ve 14:40. Následný přesun do vinařství v Santa Margheritě di Pula , na první degustaci čtyř místních vín. Kolem 18. hodiny přesun na ubytování do hotelu, večeře.
 • 2. den - Po snídani přesun do vinařství Santadi, ochutnávka čtyř vín, společně s místními sýry, salámy, chlebem Carasau a olivami. Přejezd na ostrov Sant Antioco , 1,5 hodiny individuální pauza na oběd, krátkou prohlídku města a přesun na další degustaci do místního vinařství - čtyři vybraná vína doplněné o místní sýry a uzeniny. Následuje přejezd po západní straně ostrova na sever, do hotelu v Oristanu , večeře.
 • 3. den - Ráno odjezd na prohlídku archeologického naleziště Tharros , návštěva osady a španělské věže s úchvatným výhledem do okolí, doprovázeno výkladem v češtině. Cca hodinový přesun do městečka Bosa , kterému se také někdy přezdívá Sardinské Benátky, protože leží u jediné splavné řeky na ostrově. Po obědové pauze se přesuneme na projížďku lodí právě po této řece Temo, s degustací místního dezertního vína Malvasia a sardinského cukroví. Poté následuje další zhruba hodinový přesun podél pobřeží do katalánského Alghera , ubytování v hotelu a večeře v typické restauraci.
 • 4. den - Po snídani odjezd na mys Capo Caccia , zastávka na focení na panoramatickém výběžku s výhledem na ostrov Foradara, následně fakultativní prohlídka Neptunových jeskyní , přístupných po tzn. Escala del Cabirol - schodiště vytesané do skalnatého masivu (656 schodů). Přesun do malého místního vinařství, kde proběhne degustace čtyř vybraných vín, doplněné o jednohubky z místních sýrů, oliv a salámů a ochutnávka olivových olejů. Následuje oběd v agriturismu, s typickým masovým menu (na vyžádání vegetariánská varianta), předkrm z místních produktů a zeleniny, první chod - tradiční těstoviny, druhý chod - jehněčí dle tradičního receptu s přílohou ze zeleniny, dezert, digestiv a káva, celé menu je doprovázeno bílými a červenými víny z jednoho z největších vinařství v oblasti. Pokračování v cestě, krátká zastávka na focení, eventuální prohlídku kostela Santissima Trinita di Saccargia v Colorgianus, přejezd na prohlídku Nuraghe Santu Antine . Jedná se o stavby původních obyvatel Sardinie, kterých se na ostrově dochovalo více než 7 000 a výše zmíněný patří mezi nejlépe zachovalé. Odjezd na ubytování v hotelu v Nuoru, fakultativně prohlídka etnografického muzea.
 • 5. den - Po snídani výlet autobusem na horu Monte Ortobene , krátká procházka k soše Spasitele, odkud se nabízí úchvatný výhled do kraje, následný přesun do vesnice Mamoiada. Degustace čtyř vín ve vinařství Giuseppe Sedilesu, poté přesun do města Orgosolo, na oběd s místními pastýři. Předkrm z místních produktů, jako hlavní chod Porcetto Sardo ( pečené selátko je nejvyhlášenější delikatesa na ostrově), příloha, dezert z místních sýrů a ovoce, digestiv. Na závěr oběda je naplánované krátké folkloristické vystoupení. Po obědě prohlídka městečka Orgosolo a jeho typických Murales (graffiti, na omítkách domů, zejména politického významu), degustace vína Cannonau ve vinařství. Přesun na ubytování v hotelu v Arbataxu, večeře.
 • 6. den - Po snídaní krátká zastávka na focení u pověstných červených skal u pobřeží v přístavu Arbatax a následný přesun do vinařství a degustaci čtyř vín. Směrem do vnitrozemí na oběd v restauraci u jeskyně Su Marmuri , prohlídka jeskyně. Odpoledne přejezd na ochutnávku čtyř vín do kantýny v Jerzu . Přesun do hlavního města Cagliari, ubytování a osobní volno.
 • 7. den - Po snídani přesun do vinařství Argiolas na dvouhodinovou ochutnávku Prestige - šest vybraných vín. Pauza na oběd a poslední degustace ve vinařství Dolianova. Návrat do Cagliari, prohlídka města s výkladem v češtině. Zakončení celého týdne u večeře v restauraci s výběrem z mořských plodů či masa.
 • 8. den - Dopoledne osobní volno, 13:00 odjezd z ubytování na letiště v Cagliari, odlet přímým spojem z Cagliari v 15:25, předpokládaný přílet do Prahy ve 17:40. Změna programu je vyhrazena.
Stravování

Ubytování zajištěno se snídaní. V rámci degustací ve vinařstvích zajištěno také malé občerstvení. Obědy a večeře si klienti zajišťují individuálně ve volném čase, pokud není uvedeno jinak - dle programu. Oběd s pastýři v Orgosolo je zahrnut v ceně, další obědy/večeře v rámci programu k úhradě extra.

Pláž

V časech individuálního volna nebo ve večerních a ranních hodinách možnost koupání na některých krásných plážích Sardinie - např. v oblastech Santa Margherita di Pula, Alghero, Arbatax. Z hlavního města Cagliari je dostupná krásná 8 km dlouhá pláž Poetto.

Důležité

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo zájezd zrušit z důvodu nenaplnění potřebného počtu účastníků. Minimální počet účastníků je 10. Zájezd je určený pouze pro starší 18 let.

Poplatky na místě

Fakultativní vstupy (ceny za osobu): Tharros muzeum se španělskou věží - 15€ /os. Neptunovy jeskyně - 14€ /os. Kostel Santissima Trinita di Saccargia - 5€/os. Nuraghe Santu Antine - 10€/os. Etnografické muzeum v Nuoru - 5€/os. Jeskyně Su Marmuri - 10€/os. Oběd u jeskyně Su Marmuri - 35€/os. Oběd v agriturismu Sa Mandra - 50€/os. Závěrečná večeře v restauraci - 50€/os. Změna cen vyhrazena.

Základní cena zahrnuje

 • LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, 7x ubytování se snídaní, transfery v rámci programu, 12x degustace ve vinařstvích, plavba po řece Temo, oběd s pastýři v Orgosolo, česky mluvící průvodce.

Základní cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých objektů, obědy v rámci programu (kromě obědu s pastýři v Orgosolo), večeře, kde není uvedeno v programu.
 • Orientační kapesné na vstupy sebou cca 60€/osoba

Informace o zájezdu

Pořadatel: SARDEGNA TRAVEL s.r.o., IČ 27112063.
Lokalita dle pořadatele: Sardinie, Alghero, Arbatax, Benátky, Bosa, Cagliari, Malé, Nuoro, Oristano, Pula, Santa Margherita di Pula
Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.

565 656 610 Číslo zájezdu: 2 639 950
dnes 8–19 h

Itálie

Itálie je jeden z nejbohatších států Evropy co do přírodních i kulturních zajímavostí. Země na Apeninském poloostrově je krajinou nekonečných horských masivů, dlouhých písčitých pláží a bohaté historie. Hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř území se nacházejí dva vnitřní ministáty San Marino a Vatikán. Břehy Itálie omývá celkem pět moří: Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Délka pobřeží je závratných 7 600 km.

Může se pochlubit svými dějinami, kulturními i přírodními krásami, z nichž 51 je zapsáno do seznamu památek UNESCO. Z přímořských regionů lze doporučit nejvíce oblíbené Benátsko, dále ale také Kalábrii, Palmovou riviéru, Toskánsko, Abruzzo apod. V zimě je Itálie lyžařským rájem, vyznavači zimních sportů z celého světa míří hlavně do Trentina - Alta Adige, Jižního Tyrolska, nebo propojených gigantů Dolomiti Superski a Sella Rondy. Benátky a Řím jsou zase jedněmi z nejoblíbenějších cílů vyznavačů eurovíkendů.

Itálie - více informací

Nezávazná objednávka

Vinné stezky Sardinie - adults only
    Itálie, Benátsko, Sardinie, Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Trentino - Alto Adige, Val di Sole, Alghero, Arbatax, Benátky, Bosa, Cagliari, Malé, Marilleva / Folgarida, Nuoro, Oristano, Pula, Santa Margherita di Pula

Cena
49 376 Kč/os

Cestující

Číslo zájezdu: 2 639 950

Zájezd

dospělá osoba na pevném lůžku
2
49 376 Kč

Pojištění

balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dospělý
2
936 Kč
balíček pojištění Uniqa (cestovní, sportovní, storno, odpovědnost za škodu) - dítě do 18 let
0
576 Kč
samostatné pojištění storna Uniqa - za osobu
0
810 Kč

Parkování

zvýhodněné parkování u letiště Praha - 8 dní
0
1 090 Kč