Termín:
16. 7. – 20. 7. 2019
Počet dní:
5 (út – so)
Počet nocí:
4
Doprava:
autobusem
Strava:
snídaně
Cena za osobu:
Nezávazná objednávka

Popis ubytování a programu zájezdu

Poznámka

PROGRAM B: Plánovaný odjezd z Brna - 05:15, předpokládaný příjezd do Brna 17:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Trasa

ORLÉANS - CHAMBORD - CHEVERNY - BLOIS - CHAUMONT - AZAY LE RIDEAU - CHINON - FONTEVRAUD - USSÉ - VILLANDRY - MONTLOUIS -  TOURS - BOURRÉ - CHENONCEAU - AMBOISE - CLOS LUCÉ - FONTAINEBLEAU - PAŘÍŽ

Svozové trasy

Program A: PRAHA
Program B:
B, D, E, F

1. den

Program B: Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Cesta přes Německo do Francie. Večer se ubytujeme v blízkosti Paříže. Program A a C: V podvečer odlet z Prahy do Paříže. Po příletu transfer do hotelu. Dále společný program A, B.

2. den

Řeka Loira je nejdelší francouzskou řekou, od pramene v Massif Central až po své ústí do Atlantiku u St. Nazaire měří přes tisíc kilometrů. 180 kilometrů z toho zaujímá pás s největším počtem zámků na čtvereční kilometr na světě - zámky na Loiře. Každý ze zámků v údolí Loiry je jiný a každý má své osobité kouzlo, každý z nich ukrývá svůj jedinečný příběh. Na zámku v Blois byl ve svém pokoji na příkaz krále Jindřicha II. zavražděn vévoda z Guise, Château d ?Usse se stalo předlohou Charlese Peraulta pro pohádku Šípková Růženka, zámek Chambord má tolik komínů, že každý den v roce může být používán jiný, u zámku Amboise vznikl první renesanční park ve Francii. Naše putování začneme v srdci Francie, ve městě ORLÉANS, kde si prohlédneme katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Podél Loiry budeme pokračovat ke krátké zastávce u zámku CHAMBORD, který možná projektoval sám Leonardo da Vinci. Po prohlídce klasicistního zámku CHEVERNY s psincem a trofejním sálem přejedeme do bývalého královského města BLOIS, k zámku několika historických slohů, a s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Kolem zámku CHAUMONT nad údolím Loiry dorazíme na nocleh v blízkosti města Tours.

3. den

Po snídani zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím francouzským králem Karlem VII. u zříceniny hradu CHINON, předtím se ale ještě na chviličku zastavíme u zámku AZAY LE RIDEAU. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství FONTEVRAUD s náhrobky anglických králů. Při prohlídce na zámku USSÉ možná potkáme i Šípkovou Růženku. V zahradách zámku VILLANDRY nás zdejší zahradníci přesvědčí, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. V podvečer se zastavíme na skleničku místního vína v městečku MONTLOUIS a den zakončíme procházkou městem TOURS s kouzelným náměstím Place Plumerau a bazilikou sv. Martina. Vrátíme se na ubytování u Tours (hotel  Premiere Class). 

4. den

Po snídani se v bývalých dolech v městečku BOURRÉ seznámíme s historií dolování zdejšího stavebního kamene, tufu, bez něhož by nevznikly nádherné loirské zámky a další honosné budovy. S překvapením zjistíme, že ani vytěžené štoly nezůstaly bez užitku a dnes se v nich pěstuje několik druhů hub, které jsou součástí mnohých specialit připravovaných ve francouzských restauracích. Krásná králova milenka Diana z Poitiers, ještě s dalšími pěti slavnými obyvatelkami, nás přivítá na vodním zámku CHENONCEAU. V městečku AMBOISE se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim. Na tento rok připadá 500. výročí úmrtí této všestranné renesanční osobnosti, které si po celém údolí Loiry, jež je považováno za místo zrodu francouzské renesance, připomeneme množstvím nejrůznějších akcí, výstav a výtvarných i digitálních show. Modely da Vinciho vynálezů budeme obdivovat na zámečku CLOS LUCÉ, kde tento všestranný člověk strávil několik let na konci svého života. Odjedeme ubytování u Tours.

5. den

Po snídani se začneme přesouvat do oblasti Ile de France. Naše cesta povede k zámku ve FONTAINEBLEAU, sídlu francouzských králů a císaře Napoleona I. Poté přejedeme do PAŘÍŽE (UNESCO) a podnikneme krátkou okružní jízdu městem. Program A: Transfer na letiště a odlet do Prahy. Program B: Vychutnáme si atmosféru tohoto kouzelného velkoměsta. Spatříme nejvýznamnější památky, při procházkách Latinskou čtvrtí ochutnáme i něco z pařížských dobrot. S hlavním městem Francie se rozloučíme pohledem z Eifellovy věže nebo kouzelným rozhledem z mrakodrapu na Montparnassu a jízdou lodí po Seině. Následovat bude odjezd do ČR, noční přejezd Německem.

6. den

Program B: Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Anotace

perly renesanční architektury v nádherném údolí Loiry a město lásky nad Seinou

Obsah ceny

Základní cena zahrnuje

Program A: leteckou přepravu Praha – Paříž – Praha, letištní taxy a palivový příplatek, transfery z/na letiště v Paříži, dopravu autobusem dle programu ve Francii , 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK. Program B: dopravu autobusem, 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Základní cena nezahrnuje

Příplatky

1lůžkový pokoj - 2 900 Kč, hotel kategorie 3* u Tours - 2 590 Kč, cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 90 - 120 €.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie hotelu a informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Doklady o pojištění jednotlivých cestovních kanceláří naleznete zde. Pořádání tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami cestovní kanceláře Čsad Tišnov, která zájezd organizuje.

  • Lokalita dle CK: Francie
  • Místo dle CK: Amboise, Azay Le Rideau, Blois, Bourré, Clos Lucé, Fontainebleau, Fontevraud, Chambord, Chaumont, Chenonceau, Cheverny, Chinon, Montlouis, Orléans, Paříž, Tours, Ussé, Villandry
Informace o slevách

Francie

Francie je největší evropskou zemí a její součástí je i známý ostrov Korsika. Kromě pevninské části ji tvoří i magické ostrovy Martinik, Réunion nebo souostroví Francouzská Polynésie. Hlavním městem je Paříž, romantické město plné života a uměleckých zážitků. Ve Francii díky rozlehlosti jejího území najdete zasněžené vrcholy Pyrenejí a Alp, které jsou označovány rájem pro lyžaře, stejně tak jako kouzelné Azurové pobřeží na jihu země. Každý kout této osobité země vám umožní prožít jedinečné okamžiky. Francie je také rájem eurovíkendů a poznávacích zájezdů. Velmi populární jsou historické památky světového formátu rozeseté po celé zemi od Normandie po Azurové pobřeží. Francie je nejvěhlasnější světovou zemí vína a jednoznačně také cyklistiky.


Zámky na Loiře a Paříž

Číslo zájezdu: 1187381
Francie, Centre-Val de Loire, Paříž a okolí, Pays de la Loire, údolí Loiry, Amboise, Azay-le-Rideau, Blois, Chambord, Chenonceau, Paříž, Tours